Online members    
Online members :
Online guests :
» Turkish Visual Art Encyclopedia » Contamporary Turkish Artists » Artist Detail  
Google In pages
FAMOUS TURKISH ARTISTS
TODAY'S TURKISH ARTISTS
FAMOUS FOREIGN ARTISTS
ARTIST DETAIL
Hasan Cem ARAPTARLI
 
«« Back
 

 

HASAN CEM ARAPTARLI

(1975)

 

2016 yılında yayınlanan ‘'Water World'' kitabıyla , NEUTRAL DENSITY PHOTOGRAPHY AWARDS 2016 ,1ST PLACE & GOLD STAR AWARD ve INTERNATIONAL PHOTOGRAPHY AWARDS 2016 ,HONORABLE MENTION ödüllerini alan sanatçı ; Myanmar, Kamboçya ve Malezya'nın çeşitli yerlerinde suyun üzerinde yaşayan toplulukların, içinde yaşadığımız dünyayla taban tabana zıt hayatını anlattığı kitabında yer alan fotoğraflarını da ilk kişisel sergisinde izleyiciyle buluşturuyor.

 

Hasan Cem Araptarlı kendi cümleleri ile sergiyi kısaca şu şekilde ifade ediyor. "Maddi anlamda hemen hiçbir şeye sahip olmayan bu insanlar nasıl oluyor da benden daha mutlular" sorusunu sormak bile, hayatımızın, üretim merkezleri tarafından bize sunulan kadar olamayacağıyla ilgili, ruhumuza sızacak hayırlı bir şüpheye kapı aralayacak. Myanmar, Kamboçya ve Malezya'nın çeşitli yerlerinde; suyun üzerinde yaşayan insanların basit dünyasından, çerçevesini ihtiraslarımızla çattığımız modern hayatımıza yansıyan fotoğraflar...

 

1975 doğumlu sanatçı, modern dünya sisteminin bize sunduğu hayatın karmaşasını, yabancılaşan insan, yalnızlık, mutluluk, özgürlük gibi konuları fotoğraflarıyla anlatıyor.