Online members    
Online members :
Online guests :
» Turkish Visual Art Encyclopedia » Contamporary Turkish Artists » Artist Detail  
Google In pages
FAMOUS TURKISH ARTISTS
TODAY'S TURKISH ARTISTS
FAMOUS FOREIGN ARTISTS
ARTIST DETAIL
Derya BARDAKÇI
 
«« Back
 

 

DERYA BARDAKCI

(1984, Tavas-Denizli)

 

1984 Yılında Denizli'nin Tavas ilçesinde doğdu 2006 da Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nü bitirdikten sonra yarım dönem devlet okulunda ücretli öğretmenlik yaptı, çeşitli yuvalarda resim dersleri verdi. Çalışmalarında genelde renkli, dışavurumcu ve protest bir yaklaşım çizen sanatçı, konularında psiko-sosyal içerikli konulara değinmektedir.

 

"Resimlerime ilk bakıldığı zaman belki bir manzara resmi gibi görünse de aslında değil.. Her renkli ev sizi, psikolojinizi ve aile hayatınızı yansıtır.Kuşlar hayatıyla, kişiliğiyle ve düşünce yapısıyla özgürleşmiş cesareti yüksek insanları temsil ederken, sandallar ise insanların dirayetini ve sabrını, kubbeler maneviyatını, boyaların aşağıya doğru akışı ise hayatın akış sürecini, yani zamanı niteler" diye anlatır resimlerini.

 

Suluboya,yağlıboya ve karışık teknikler üzerinde çalışmalarını yürütmektedir.. 5 ay önce atölyesini açan sanatçı kısa bir süre de başarılı öğrenciler yetiştirmesini onların yeteneklerine ve özgün çalışmalarına bağlıyor. Çocukların yanında yetişkinlere de ders veren sanatçının genel hedefi; geride sanat adına iyi bir miras bırakmak ve öğrencilerinin kendi farkındalıklarının temelini oluşturmak..

 

EXHIBITIONS

 

2008 SESAN Karma Sergi (Antalya)

2009 ATİK Sergi salonu (Antalya) Kişisel Sergi

2009 Nexus Art Line Yaz Karması / Mısır Konsolosluğu(İstanbul)

2009 2000 Plaza Sanat Galerisi Yaz Karması (Antalya)

2010 Akdeniz Ünv.Güzel Sanatlar Karma Resim Sergisi (Antalya)
2010 Medya Sanat Galerisi Kişisel Sergi (Ankara)

2010 Medya Sanat Galerisi Karma Sergi (Ankara)

2010 2000 Plaza Sanat Galerisi Kişisel Sergi (Antalya)