Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
Aysen ERTE
 
«« Geri dön
 

 

AYŞEN ERTE

(İstanbul)

 

İstanbul doğumlu Ayşen Erte, ilk ve orta öğrenimi süresince piyano eğitimi aldı. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Dekoratif Sanatlar Grafik Bölümü'nden 1976'da mezun oldu. 1988 yılına kadar çeşitli reklam ajanslarında serbest grafikerlik yaptı. 1988'den itibaren çocuk kitapları tasarım ve çizerliği yanı sıra özgün baskı ve resim çalışmalarına ağırlık verdi.

 

2001'de Ayşen Erte gravüResim atölyesini kurdu. Atölyesi ile 24 grup, 7'si Anadolu (Kaş, Antalya, Adana, izmir, Ordu, Mardin, Ankara) sergilerini gerçekleştirdi. 2008'de İstanbul Exlibris akademisi derneğinin Roddi Alba'da aynı adlı Şato'da Karma Sergisine, "Exlibris Lions 2010" İtalya Liguria'da "Exlibris Akdeniz 2010" Konulu Akdeniz Konferansında atölyesindeki tüm sanatçılarla birlikte eserleri sergilendi. 32. Fisae Çin Pekin Uluslararası Exlibris Kongre sergisine atölyesinden 5, Sırbistan Pançevo'da 5, 2010 Çin Guangzhou 1. Uluslararası Exlibris ve Mini-Prints Bienali sergisinde 7, Çin-Shanghai Fu Xian Zhai Exl. Society 2011 "SAN MİN CUP" da 7 sanatçı ile eserleri sergilendi.

 

Yurtiçi ve Yurt Dışında 21 Kişisel 59 grup 104 Karma Sergiye katıldı. 22 ödüllü yarışmada seçilen eserleri sergilendi. 8 Mansiyon aldı. Çalışmaları Çin, Bratislava ve Japonya'nın 5 ayrı kentinde sergilendi.

 

Yapıtları Türkiye, Japonya, Slovakya, Almanya, Amerika, Avusturya, ingiltere, İtalya, Sırbistan, Belarus, Kıbrıs ve Çin'de çeşitli koleksiyonlarda, IMOGA Grafik Sanatlar Müzesi'nde ve Doğuş Üniversitesinde bulunmaktadır. Sanatçı halen atölyesinde resim ve özgün baskı çalışmalarını sürdürmekte ve eğitim seminerleri vermektedir.