Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
Dilşad ATASOY
 
«« Geri dön
 

 

DİLŞAD ATASOY

(1962, İstanbul)


1962'de İstanbul'da doğdu. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Coğrafya Bölümü mezun olmuştur.

1991 yılında Burhan Özer atölyesinde resim çalışmalarına başlamıştır. Desen, suluboya ve yağlıboya dersleri almıştır. Çalışmalarını, Işıl Özışık ve Sait Günel Atölyeleri'nde suluboya ve akrilik dersleriyle sürdürmüştür.

 

Dünyaca ünlü Ressamlardan Joseph Zbukvic, Aleksandr Zybin, Nuwka Ivanova ve Paul Jackson ile workshop ve atölye çalışmalarına katılmıştır.
Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Berna Sayar'dan sanat tarihi dersleri almıştır.

2012 ve 2013 yıllarında Uluslararası Seferihisar Suluboya Festivali'ne katılmış ve 2013 yılında International Watercolor Society (IWS) katoloğuna seçilen ressamlar arasında eserleri yayınlanmıştır.

 

Nisan 2015'de, İtalya'da düzenlenen Fabriano Suluboya Festivali'nde Türkiye'yi temsil edecek sanatçılar arasına seçilmiş olup, Uluslararası Fabriano kataloğunda eseri yayınlanacaktır. 

 

7. kişisel sergisini açan sanatçı, bugüne kadar birçok karma sergiye katılmıştır.

2012 yılında kurulan, İstanbul Suluboya Topluluğu Derneği'nin kurucuları arasında yer alan sanatçı, halen derneğin Genel Sekreterliği görevini sürdürmektedir.