Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
Aysegul KASACI
 
«« Geri dön
 


AYŞEGÜL KASACI
(1979, İstanbul)

4 Temmuz 1979 da İstanbul'da doğdu, 2003 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim öğretmenliği (tekstil ana sanat dalı) bölümünden mezun oldu. Hocası Prof. Dr. Tülin Onat Atölyesi'nde resim eğitimi aldı.

2003 yılından itibaren tasarım atölyesinde çalışmaya başladı. Resim eğitimi ve tekstil tasarımcılığı yönünü harmanlayarak deri malzeme ve çeşitli materyallerle tasarımlar yaptı ve yağlı boya tekniğini bu tasarımlar üzerine aktardı. Değişik kültürleri araştırdı ve Kızılderili kültüründen etkilenerek deri üzerine resimler yaptı. Sahne sanatçılarına dansçılara kostüm aksesuar ve dekorlar tasarladı. Dünya çapında yapılan dans yarışmasına katılan salsa grubuna kostüm ve dekor tasarladı. Kostüm ve aksesuarlarıyla büyük övgü alan grup dünya 3. olarak ülkemize dönüş yaptı.

2006 yılından itibaren resim öğretmeliğine başladı. Şu an GATA Türk Silahlı Kuvvetleri Özel Bakım Merkezinde resim öğretmenliği yapmaktadır. Sanatçı figüratif tarzda çalışmakta olup araştırdığı kültürlerden (Kızılderili) ve kendi topraklarımızın barındırdığı tarihi sembolleri ve dokuları kullanarak resminde değişik mek?nlar meydana getirmektedir,

KARMA SERGİLER

2002 Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi (Desen sergisi)
2003 Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi (Tekstil tasarımları)
2006 Kadıköy Belediyesi Fuaye Salonu Karma Resim Sergisi
2006 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Karma Resim Sergisi
2007 Halis Kurtça Kongre ve Sergi Sarayı Karma Resim Sergisi