Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
Turhan KARAYAGMURLAR (KA)
 
«« Geri dön
 

 

TURHAN KARAYAĞMURLAR

(1959, İnegöl) 

 

Asıl adı Turhan Karayağmurlar 2001 yılından itibaren resimlerini Turhan KA. olarak imzalıyor. 1959 yılında İnegöl'de doğdu. yüksek öğrenimini Niğde'de
tamamladı 80, lerin sonunda İzmir,de reklam sektöründe çalışmaya başladı. 1990 yılında çalıştığı reklam atölyesinde kendi çabasıyla  resim yapmaya başladı ve hiç ara vermeden devam ediyor, resim eğitimi almadı, her şeyi kendi atölyesin de çalışarak, araştırarak, deneyerek öğrendi.

 

Seriler halinde çalışıyor,İşlerini belli dönemler halinde çalışıp kapatıyor ve bunların ışığında yeni çalışmalar yapıyor. Bu güne kadar farklı disiplin ve malzemeler ile yaptığı 13 serisi bulunuyor bunların bir kısmı henüz sergilenmedi.

 

Resme katkısı olduğuna inandığı için kendini geliştirme adına 2005 yılından beri fotoğrafla da ilgileniyor Resim ve farklı çalışmalarını İzmir'de sürdürüyor.

 

Turhan KA. son 4 yıldır ağırlıklı olarak kendince heykel ve mask yapıyor ve işlerine KA.CA heykel, KA.CA masKA diyor ve heykel ve mask yapmaya başlamasını şöyle açıklıyor.

 

1990 yılından günümüze değin farklı işler yaptım 2017 yılında KA.FA CA başlıklı sergim için çalışırken sergi açacağım mekanda bulunan 4 adet heykel kaidesi boş kalmasın diye bir tesadüf sonucu heykel ve mask yapmaya başladım son 4 yıldır ağırlıklı olarak heykel ve mask yapıyorum.

 

Karma ve grup sergilerine katıldı,kişisel sergiler açtı,yurt dışında özel, yurt içinde resmi ve özel ve Türvak Sinema Tiyatro Müzesi ve İzmir kağıt ve Kitap Sanatları müzesi koleksiyonlarında eserleri bulunuyor. Resim ve farklı çalışmalarını İzmir,de sürdürüyor.


Kendi sanat anlayışını şöyle tanımlıyor '' Benim sanatım hiç bilmediğim fakat bulmak için inatla uğraştığım bir yer ''