Online members    
Online members :
Online guests :
» Art Competitions » Art Announcement Detail  
Google In pages
DETAIL

Nallihan Kus Cenneti 4. Foto Safari Yarismasi (4-5 Haziran 2016)
 
50 fotoğraf ödül alacak.Muhteşem atmosferde,fotoğraf 

         ve doğa aşıkları, unutamayacakları gün geçirecek.

             3.Foto Safariye, 400’den fazla eser katılmıştı....


Nallıhan Kuş Cenneti 4.Foto Safari Yarışması....

 


     Çeşitli eko sistemlere sahip olan kuş cenneti, 

     200 türün beslenip barınmasına olanak sağlıyor.....

 Halim UTLU

 

Sayıları giderek tükenen yaban hayvanlarını korumak, avcılığın fotoğraf ile yapılmasını özendirmek, çevre bilincini geliştirmek, doğal varlıklarımızı korumak ve Nallıhan Kuş Cenneti’nin eşsiz güzelliklerini paylaşmak amacıyla, bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Foto Safari Yarışması,4-5 Haziran 2016 tarihinde, Nallıhan Kuş Cenneti’nden gerçekleştiriliyor.


Kuş Cenneti, muhteşem atmosfere sahip

 


FOTO SAFARİ için süre daraldıkça, heyecan da doruğa ulaştı.Heyecanın nedeni,4-5 Haziran’da, Nallıhan Kuş Cenneti’nde gerçekleştirilecek ve tam anlamıyla görsel bir şölene dönmesi beklenen, 4.Nallıhan Kuş Cenneti Fotosafari yarışması ve etkinliği…

 

İç Anadolu bozkırından, Batı Karadeniz ormanlarına geçiş kuşağında yer alan Nallıhan Kuş Cenneti’nin muhteşem atmosferinde, fotoğraf ve doğa aşıkları,unutamayacakları gün geçirecek.

 


200’e yakın kuş türü bulunuyor

 


Fotoğraf yarışmasının yapılacağı Ankara’ya en yakın mesafede yer alan Nallıhan Kuş Cenneti’nde, 200’e yakın kuş türü bulunuyor. Sulak, çamur düzlükleri, ağaçlık, bozkır ve kayalık alanları ile çok çeşitli eko sistemlere sahip olan kuş cenneti, pek çok türün beslenip barınmasına olanak sağlıyor.

Soyları  tehlikede olan Kara Leylek de, ülkemizde en çok Nallıhan’da görülüyor. Türkiye’deki 6 balıkçıl türünün tamamı ile 10 tür yırtıcı kuş, 5 tür baykuş, 35 tür su kuşu, bülbül başta olmak üzere, 80 tür ötücü kuş, leylek, gökkuzgun gibi türler Nallıhan’da en çok rastlanan kuşlar arasında yer alıyor…

 

Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı düzenliyor

 

Merkezi Ankara olan Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) tarafından düzenlenen ve Genel Koordinatörlüğünü Ankara Milletvekili ve Başkent Ankara Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Ceylan’ın yaptığı yarışma, 4-5 Haziran 2016 tarihinde Nallıhan Kuş Cenneti’nde yapılıyor.

 

Kentin yaşam koşullarının değişmesi nedeniyle, çocukların alışveriş merkezlerinde büyümek zorunda kaldıklarına dikkat çeken milletvekili ve Yarışma Koordinatörü Nevzat Ceylan, bu tür etkinliklerin şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve çocuklara doğa ile fotoğrafı sevdirmek için güzel bir fırsat olduğunu ifade etti.

 


50 fotoğraf ödül alacak

 


Ceylan“Nallıhan Kuş Cenneti Gözlem Merkezi’nde, 4 Haziran Cumartesi günü saat 10:00’da açılışı yapılacak yarışma neticesinde; 50 fotoğraf ödül alacak. Birinciye 4000, ikinciye 3000, üçüncüye 2000, mansiyon alacak 5 esere 1000 er Türk Lirası ödül verilecek. 

 

Ayrıca sergilenmeye layık görülen 42 esere, Nallıhan’ın ünlü İpek İğne Oyaları hediye edilecek. 

 

Zaman içerisinde sayıları giderek tükenen yaban hayvanlarını korumak, avcılığın fotoğraf ile yapılmasını özendirmek, çevre bilincini geliştirmek, doğal varlıklarımızı korumak ve Nallıhan Kuş Cenneti’nin eşsiz güzelliklerini paylaşmak amacıyla, bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Foto Safari’ye herkesi bekliyoruz” dedi.

 


3. Foto Safariye,400’den fazla eser katıldı

  


30 Haziran – 1 Temmuz 2012 tarihinde düzenlenen 3.Foto Safariye, ülke genelinde 100’e yakın fotoğraf sanatçısı, 400’den fazla eserle katıldı. Bu eserlerden 60 tanesi, çeşitli ödüller aldı.İşte 3.Foto Safaride ödül alanlar;

 

Birinci : M. Ali ÖZCAN İkinci : Adnan MENEVŞE, Üçüncü : Deran ATABEY, Mansiyon : Ali ÜNAL, Erman KIRANKAYA, M. Serhat GÜRSOY, Murat TORU, Taner KIRAL. 

 


Sergilenen  Eserler :

 

Adnan MENEVŞE (2 eser), Ali ÜNAL (2 eser), Can YÜCEL, Çınar YÜKSEL (2 eser), Deran ATABEY, Emre YILDIRIM, Ender ONUR (3 eser), Evrim AYDIN, Evrim ŞAN, Fadim AKÇA, Fikret ÖZKAPLAN, M. Ali ÖZCAN (2 eser), M. Emin BORA (2 eser), M. Serhat GÜRSOY (2 eser), Mehmet UÇAR (2 eser), Merih GÜZ, Murat TORU (4 eser), O. Necla KURTARAN, Ö. Feridun ÜNSAL, Serdar AVCI (2 eser), Serkan AKÇADAĞ (3 eser), Şermin BEŞİR, Taner KIRAL, Vacit ARMAN, Yılmaz KALPALP (2 eser), Yusuf KARABACAK. 

 

TÜKÇEV Özel Ödülleri : Ali ÜNAL (2 eser), Can YÜCEL, Çınar YÜKSEL, Fevzi KIZILKOYUN, Hasan OLUM, Hüseyin TIRIL, M. Serhat GÜRSOY, Vacit ARMAN, Yılmaz KALPALP.

 


 

.
.
Awarded artists
Awarded artists
Nallihan Kus Cenneti
Nallihan Kus Cenneti
Nallihan Kus Cenneti
Nallihan Kus Cenneti
Nallihan Kus Cenneti
Nallihan Kus Cenneti
Nallihan
Nallihan