Online members    
Online members :
Online guests :
» Art Competitions » Art Announcement Detail  
Google In pages
DETAIL

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi tarafından ikincisi düzenlenecek İstanbul- Orchestra' Sion-Uluslararası Piyano Yarışması'nın basın toplantısına davetlisiniz. (20 Ocak Salı, Saat 10.30)
 

Sayın Basın mensupları,


Notre Dame de Sion Fransız Lisesi tarafından ikincisi düzenlenecek İstanbul- Orchestra'Sion Uluslararası Piyano Yarışması basın toplantısına davetlisiniz.


20 Ocak Salı

10.00: Karşılama ve ikram

10.30: Basın toplantısı

Yer: Notre Dame de Sion Fransız Lisesi, La Galerie


2013'te hayata geçen İstanbul - Orchestra'Sion Uluslararası Piyano Yarışması her şeyden önce, yetenekleri ve İstanbul kentinde zaten çok önem kazanmış olan müzik ve sanat faaliyetini geliştirmeye olanak vermektedir.

İstanbul-Orchestra'Sion Uluslararası Piyano Yarışmasının ilki 11-17 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleştirildi ve bu yarışmaya 13 ülkeden 24 yarışmacı katıldı.

Bu sene ikincisini düzenleyeceğimiz İstanbul-Orchestra'Sion Uluslararası Piyano Yarışması 16-22 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Jüri Başkanı ünlü Fransız orkestra şefi ve piyanist Vahan Mardirossian olacaktır.

Jüri üyeleri arasında ise Gülsin Onay, Süher Pekinel, Pierre Réach, Roustem Saitkoulov, Ilja Scheps, Paul Badura-Skoda gibi dünyaca tanınmış piyanistler bulunmaktadır.

Jüri başkanı Vahan Mardirossian yarışma ile ilgili şunları söyler : «İstanbul Orchestra'Sion Uluslararası Piyano Yarışması'nda jüri başkanlığı yapmak çok büyük bir ayrıcalıktır. Çünkü bu, bir taraftan müzik aşkıyla piyano serüvenine katılan yarının büyük solistleri olacak gençlerle ve saygın jüri üyeleriyle birlikte çalışmak; diğer taraftan da harika bir ekiple birlikte İstanbul Notre Dame de Sion Lisesinin oluşturduğu bu sanat merkezinde buluşmak demektir.»

Basın bülteni ve görseller ekte bulunuyor.


İlginiz için teşekkürler.


--
Mireille Sadège
Notre Dame de Sion Fransız Lisesi
Cumhuriyet cad no 127
Harbiye - Istanbul
Tél. 0 212 219 16 97