Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

Kultur ve Turizm Bakanligi "Genc Sanat" Kapsaminda "Bir Ben Vardir benden iceri" konulu 7. Guncel Sanat Proje Yarismasi (Basvuru suresi: 9 Agustos-01 Eylul 2021)
 

Kültür ve Turizm Bakanlığından “Genç Sanat” Kapsamında “Bir Ben Vardır Bende, Benden İçeri” konulu Genç Sanat: 7. Güncel Sanat Proje Yarışması

Bakanlığımızca; ülkemizdeki güncel sanatı ve sanatçıları desteklemek amacıyla 2021 yılı içerisinde “Genç Sanat: 7. Güncel Sanat Proje Yarışması”nın düzenlenmesi planlanmıştır. Söz konusu yarışmanın kavramsal çerçevesi; Yunus Emre'nin Vefatının 700. Yıl Dönümü ’nün, UNESCO 2021 Anma ve Kutlama Yıl Dönümleri Programına alınması vesilesiyle, Yunus Emre’nin “Bir Ben Vardır Bende, Benden İçeri” sözü olarak belirlenmiştir.


Söz konusu yarışmaya ilişkin şartnameye “e-devlet” bağlantılı https://gorselsanat.ktb.gov.tr/  yarışma web sitesi üzerinden ulaşılabilecek ve başvurular aynı bağlantıdan çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.


Bu yıl yarışma kapsamında;
Başarı Ödülü (5 adet) 15.000.- TL
Mansiyon (5 adet) 7.500.- TL
Sergileme 1.500.-TL para ödülü verilecektir.
“Bir Ben Vardır Bende, Benden İçeri” konulu “Genç Sanat: 7. Güncel Sanat Proje Yarışması” için 09 Ağustos- 06 Eylül 2021 tarihleri arasında başvuru yapılabilecektir.
Kamuoyunun bilgilerine arz olunur.
                                                                                                                    T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı
                                                                                                                  Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü

 

 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.