Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

Samil Egitim ve Kultur Vakfi ‘NART Mitolojisi' Odullu Dijital Resim Yarismasi (Son Basvuru: 15 Ekim 2022)
 

ŞAMİL EĞİTİM ve KÜLTÜR VAKFI
‘NART MİTOLOJİSİ' KONULU ÖDÜLLÜ DİJİTAL RESİM YARIŞMASI
BASIN BÜLTENİ

 

Her yıl düzenlediği sanat yarışmaları ile toplumumuza kültürel dayanışma konusunda katkıda bulunmayı ilke edinen Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı, bu yıl da CitySan sponsorluğunda düzenlediği ‘NART Mitolojisi' konulu dijital resim yarışması ile hem sanatçılarımızı ulusal ve uluslararası platforma taşımayı ve sanatseverlerle buluşturmayı hem de kadim Kuzey Kafkasya halkları tarafından yüzyıllar öncesinden bugüne kadar taşınmış kültürel bir miras olan NART Mitolojisini günümüz teknolojisi ile buluşturarak daha görünür kılmayı amaçlamaktadır.


1978'de kurulan Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı, bugüne kadar sayısı binleri bulan üniversite öğrencisine sağladığı eğitim bursları ve üniversiteler ile işbirliği yaparak düzenlediği ücretsiz eğitimlerle gençlerin geleceğe hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.
Tarih, kültür ve sanat alanında düzenlediği, konularının en yetkin isimlerinin konuşmacı olarak katıldığı söyleşilerde her yaştan çok sayıda konuğu ağırlayarak, toplum kültür hayatına katkı sağlamaktadır.


Bugüne kadar sayısız araştırmacı, akademisyen ve öğrencinin yararlandığı geniş arşivinde, Kuzey Kafkasya ve Anadolu tarih, kültür ve coğrafyasına dair 5.000'den fazla kitap, harita ve belgeye ev sahipliği yapmaktadır.


Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı, 2022 yılı yarışması olan NART MİTOLOJİSİ DİJİTAL RESİM YARIŞMASI ile dünya kültürünün en önemli zenginliklerinden biri olan Mitoloji ile bu değerli mirası, bugünün dünyasıyla tanıştırmayı hedeflemektedir.


Nart Mitolojisi terimi Kuzey Kafkasya'da yaşayan kardeş halkların, kimi birbirine çok benzeyen, kimi birbirinden farklı motifler taşıyan mitolojik öykülerinin ortak adı olup yarışma konusu ise, sanatçılar ve sanatseverlere, Nart Mitolojisi ile kaynağı olan kadim halkları tanıma fırsatı sunabilmek için Nart Mitolojisinde adı geçen karakter veya karakterlerin, yer aldıkları hikaye anlatımı içerisinde canlandırılmasıdır.

Yarışmaya son katılım tarihi 15 Ekim 2022'dir.

 

Yarışma ödülleri;


Birincilik ödülü: 20.000 TL
İkincilik ödülü: 12.000 TL
Üçüncülük ödülü: 8.000 TL
Mansiyon ödülü( 3 kişiye): WACOM Intous Comfort Plus Medium CTL6100-B çizim tableti olarak belirlenmiştir.

 

Bu tarih ve teknolojinin buluştuğu yolculukta siz sanatseverlerin bizlere eşlik etmesinden çok memnun olacağımızı belirterek yarışma ile ilgili detaylı bilgi ve katılım için aşağıdaki web sayfamızı ziyaret etmenizi rica ederiz👇


samilvakfi.org.tr

 

 

Oduller
Oduller
Juri
Juri
Yarisma bilgileri
 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.