Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

UPSD Genc Etkinlik 8 Sanat Yarismasi (Son Basvuru: 08 Nisan 2019)
 

DÜNYA SANAT GÜNÜ

GENÇ ETKİNLİK 8
HOMO HISTORICUS - HOMO PROJECTUS

20 Nisan - 20 Mayıs 2019

 

Seçici Kurul:
Bedri Baykam, Emin Çetin Girgin Pırıl Güleşçi, Fazilet Kendirci, Öner Kocabeyoğlu, İrfan Önürmen, Denizhan Özer

SON BAŞVURU TARİHİ
8 Nisan 2019, Perşembe

 

UNESCO Resmi Partneri International Association of Art,
Türkiye Ulusal Komitesi/Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) tarafından Dünya Sanat Günü'18 etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan
GENÇ ETKİNLİK 8 için başvurular başladı!

 

İlk olarak 1995 yılında, genç sanatçı meslektaşlarımızla bir buluşma ortamı yaratmak amacıyla yola çıkan Genç Etkinlik sergileri Taner Ceylan, Genco Gülan, Nuri Bilge Ceylan, Temur Köran, Halil Altındere, Yiğit Yazıcı, Vedat Özdemiroğlu, Nesren Jake, Ferhat Özgür, Melis Buyruk, Şener Özmen, Ertuğrul Akyüz gibi birçok sanatçının kendini gösterebildiği bir platform oluşturdu.

 

UPSD Başkanı Bedri Baykam, GENÇ ETKİNLİK 8 için yazdığı kavram metnindeki "(...) İnsanların ölümlülüğü, onları zaman dilimleri içerisine her şeyi yerleştirme ve bunları kayda geçirme yarışına sokar. Zaman bitmez, insan biter" cümleleriyle, bu senenin sergi başlığı HOMO HISTORICUS - HOMO PROJECTUS'u açıklıyor.

Genç sanatçıların kendilerini özgürce ifade edebildikleri kalıcı bir buluşma alanı olan Genç Etkinlik 8'e katılımınız bizi mutlu edecektir

 

GENÇ ETKİNLİK 8, 20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Beşiktaş Belediyesi'nin desteğiyle Mustafa Kemal Kültür Merkezi, Beşiktaş Çağdaş'ta gerçekleştirilecek.

 

Detaylı bilgi için:
Fazilet Kendirci
0533 1627005

 

.
.
Genc Etkinlik 8 kavram metni
Etkinlik Sartnamesi
 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.