Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

14. Dogancay Muzesi Istanbul Orta Okullar Resim Yarismasi (Son Basvuru: 11 Mayis 2018 Saat: 17.00)
 

Son Katılım: 11 MAYIS CUMA Saat: 17.00

Ödül Töreni ve Sergi: Mayıs 2018. (Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salınu )

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Doğançay Müzesi 13 yıl önce İstanbullu çocuklarımızın daha kültürlü nesiller olarak yetişmesine katkı sağlamak amacıyla resim yarışması başlattı. Bu yıl yarışmamızın Ondörtüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Artık yarışmamız şehrimizin önemli kültürel markalarından biri haline geldi. Ressam Burhan Doğançay kişisel müzesini açar açmaz bu müzenin İstanbul’da yaşayan çocuklarımıza kültürel bir katkı sağlamanın yollarını aradı. Doğançay Müzesi Resim Yarışması bu önemli çabanın sonunda planlandı. Her yarışmada binlerce çocuğumuz bu yarışma için resimler çizdi. Biz ne kadar sadece 50 öğrencimize ödül verebilsek de biliyoruz ki resim çizen her çocuk kazanmıştır. Ressam Burhan Doğançay ne yazıkki 9. Yarışmamızdan sonra vefat etti. Bizler onun İstanbul çocuklarına kazandırdığı bu değerli kültürel markayı aynı titizlikle sürdürmenin çabası içindeyiz. Her yarışma İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin büyük katkılarıyla Cemal Reşit Rey Konser Salonundaki heyecanlı ödül töreni ve sergiyle tamamlanıyor. Ödül törenimiz Sef: Gökçen Koray yönetimindeki Senfoni Çocuk Korosu’nun harika konseriyle başlıyor. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimize Büyükşehir Belediyesi eğitimlerine katkı olarak 110 bin TL. aşan ödüller veriyor. Bize göre çocuklarımızın özgürce çizecekleri her bir resim, onların ve ülkenin geleceği için önemli bir adımdır.

BÜYÜK JÜRI
Süleyman Saim TEKCAN
Ressam
Beral MADRA
Küratör, Sanat Elestirmeni
Vasıf KORTUN
Küratör
Mehmet Lütfi ŞEN
Küratör

DÜZENLEME KOMITESI
Ali ÖZBUDAK
Mehmet Lütfi ŞEN
Gülsah ÖZBEK
Cumali AGIS
Ömer AYDIN
Nesrih İçen
Hamza Algül

YARIŞMA KOŞULLARI

Doğançay Müzesi 14. İstanbul Orta Okullar Resim Yarışması’na İstanbul’da okuyan tüm orta okul öğrencileri katılabilir. 

Yarışmada birincilik, ikincilik, üçüncülük dereceleri, 5 mansiyon, 42 adet sergileme ödülü ve 50 adet başarı sertifikası verilecektir. Ayrıca ödül alan 50 öğrenciye derecelerine göre para ödülü, çeşitli hediyeler ve ilk 8 derece bir öğrenim yılını kapsayan sanat eğitimi almaya hak kazanacaktır. Yarışmaya bir öğrenci birden çok eserle katılabilir, ancak bir ödül kazanabilir.

Öğrenciler, tema sınırlaması olmaksızın serbest çalışmalarıyla yarışmaya katılabileceklerdir. Resimler öğrencinin kendisine ait olacak, grup çalışmaları yarışma dışı kalacaktır. Malzeme seçimi serbesttir. Eserlerin ebatları 50x70 cm’ den daha büyük olmayacaktır.

Resimler 11 Mayıs 2018 tarihine kadar, yarışmaya iştirak eden her okul adına toplu bir dosya içerisinde veya bireysel olarak Doğançay Müzesi’ne (Doğançay Müzesi, Balo Sokak, No:42, Beyoğlu, İstanbul - Telefon: (212) 244 77 70, 71) kargo yoluyla ya da elden teslim edilecektir. 

Her resmin arkasına; resim sahibi öğrencinin adı, soyadı, yaşı, sınıfı, okul adı, irtibat numaraları (okul ve ev/cep telefon numarası) okunaklı biçimde ve silinmeyecek, düşmeyecek şekilde yazılmalıdır.

Derece ve sergileme, ödülü kazananlar telefonla bilgilendirilecektir, ödül töreni ve sergi Mayıs ayı içinde Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacaktır.

Resimler, sergi bitiminden sonra 30 Haziran 2018 tarihine kadar Doğançay Müzesi’nden teslim alınmalıdır. Teslim alınmayan resimlerden İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Doğançay Müzesi sorumluluk kabul etmeyecektir.

 

 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.