Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

"Gokyuzunde Yasam” Resim Yarismasi (Son Basvuru: 22.01.2018)
 

 

Ankara'da ilkokul öğrencilerine yönelik, "Gökyüzünde Yaşam" konulu resim yarışması başlatıldı.

 

Başkent'te 25 yıldan beri çok sayıda konut projesine imza atan, son olarak Keçiören Ovacık'ta "kuzeyin kulesi" olarak bilinen 86 metre yükseklikteki Ova Kule konut projesini hayata geçiren İpektaş İnşaat tarafından başlatılan yarışmaya 7-12 yaş arası öğrenciler, hayallerindeki gökyüzü yaşamını anlatan resimleriyle katılacak.

 

Serbest teknikle çizilecek resimlerin yer alacağı yarışmada dereceye giren ilk 3 öğrenciye tablet hediye edilecek. Ova Kule örnek dairesinde sergilemeye değer görülen 30 eserin sahipleri ise boya seti ile ödüllendirilecek.

 

İpektaş İnşaat Ltd. Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İpek, ilkokul çağı çocuklarının yeteneklerini keşfetmek ve çocukları resim sanatına teşvik etmek amacıyla düzenledikleri yarışmaya tüm öğrencileri davet etti.

 

Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, eserlerini 22 Ocak 2018 tarihine kadar info@rpr.com.tr adresine mail atarak ya da 0 312 219 84 64 nolu telefonu arayarak ulaştırabilirler.

 

YARIŞMA ŞARTLARI

 

 

Ova Kule Konut Projesi İlkokullar Arası Resim Yarışması


 


1. Konu: “Gökyüzünde Yaşam”  


2. Amaç:


 1. İlkokul çocuklarının hayal gücünü artırmak, onları teşvik etmek,

 2. Gelişimlerine katkı sağlamak,

 3. Yeteneklerini keşfetmelerini sağlamaktır.

3. Ödül:

 1. İlk 3 (üç) kişiye tablet, ilk 30 (otuz) kişiye boya seti hediye edilecektir.

   

  3. Yarışma Katılım Koşulları:


 1. Yarışmaya, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. Sınıf öğrencileri katılabilir.

 2. Katılımcı en çok 1 (bir) resim ile yarışmaya katılabilir.

 3. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

 4. Yarışmacılar, ‘’Gökyüzünde Yaşam’’ı konu alan eserlerini istedikleri boyama gereciyle (sulu boya, pastel boya vb.) çizebilir.

 5. Resimler, 35*50 resim kağıdı üzerine çizilecektir.

 6. Resimler kıvrılmadan, katlanmadan, düzgün bir şekilde gönderilecektir.

 7. Yarışmacılar eserlerin arkasına ad-soyad, okul, sınıf, numara, ev adreslerini ve telefonlarını yazacaklardır.

 8. Eserler özgün olmalı, yarışmaya katılacak resimler daha önce başka ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan bir yarışmada ödül, özel ödül ve uluslararası yarışmalarda sergileme almamış olmalıdır.

 9. Yarışma düzenleyicisi bir başvurunun kurallara aykırı olduğunu tespit ederse başvuruyu geri çevirme yetkisine sahiptir.

 10. Katılımcılar, eserlerinin ilk 30’a seçilmesi durumunda, İpektaş İnşaat’ın Ovacık’ta inşa ettiği Ova Kule projesinin örnek dairesinde gerçekleştirilecek sergiye katılacaklarını taahhüt etmiş olur.

 11. Ödül kazanan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanların elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

  6. Seçici Kurul:

 12. 1. Ömer İpek

  2. Asuman Kübra Baş

  3.Seçilecek Resim Öğretmeni

   

  7. Yarışma Sekreteryası:

  RPR

  Gamze Ünal

  0530 178 27 40

  e-posta: info@rpr.com.tr

  Tel: 0312 219 84 64

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Arma Kule B-Blok 7/14

   

  Ova Kule

  Tel: 0312 378 80 60

   8. Eserlerin Ulaştırılması:

 13. Yarışmaya katılan öğrencilerden sorumlu resim öğretmeni yapılan resmi, son başvuru tarihi olan 20.01.2018’e kadar RPR Medya AŞ’ye kargo ile gönderecektir.

   

  9. Yarışma Takvimi:

  Yarışma Başlangıç Tarih                     : 18.12.2017

  Son Katılım Tarihi                              : 22.01.2018

  Seçici Kurul Değerlendirme Tarihi      : 05.02.2018

  Sonuç Bildirim Tarihi                         : 05.02.2018

  Ödül töreni ve Sergi                            : 10.02.2018

  Sonuçlar; http://www.ovakule.com ve instagram: ovakule hesabından duyurulacaktır. İlk 30’a kalan öğrencilerin okulları telefon ile bilgilendirilecektir. 

   

  10. Ödüller*:

  Birincilik ödülü                      : Tablet

  İkincilik ödülü                        : Tablet

  Üçüncülük ödülü                    : Tablet

   

  Ayrıca;

   

 14. İlk 30(otuz) içerisinde yer alan eser sahipleri boya seti ve örnek dairede yapılacak olan sergiye katılacaktır.

  *Ödüllerin mali değeri sıralama göz önüne alınarak çoktan aza göre belirlenmiştir.

  11. Değerlendirme Sonuçları:

  Dereceye giren katılımcılara ödülleri, Ova Kule projesinin örnek dairesinde düzenlenecek törenle, sergi açılışında takdim edilecektir. Katılımcıların sunduğu eserlere layık görülen sıra, seçici kurulun takdiri ile belirlenecek olup buna hiçbir surette itiraz edilemeyeceği gibi dereceye layık bir proje öngörülmediği takdirde bu sıra boş bırakılacaktır.

  Seçici Kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan resimlerin sergiye hazırlanması İpektaş İnşaat tarafından yapılacaktır.

  12. Eserlerin Geri Gönderimi:

  Ödül almayan ve sergilenmeyen eserler geri gönderilmeyecek, seçici kurul gözetiminde imha edilecektir.

   

  13. Eserlerin Kullanımı / Yayın-Telif Hakkı ve Diğer Hukuki Konular:

  Ödül alan ve sergilenen eserler İpektaş İnşaat tarafından kurum yayınlarında, broşürlerde, albümlerde, afişlerde, reklam, ilan ve gazetelerde, kitaplarda, benzeri basılı yayınlarda eser sahibinin ismi belirtilerek kullanabilir. Ödül alan, sergilenen ve bağışlanan resimler, düzenleyicinin yayınlarında tanıtım amaçlı olarak eser sahibinin adı belirtilerek kullanılacaktır. Bunun için ilave bir telif bedeli ödenmeyecektir. Kullanım hakkı düzenleyen kuruma ve eser sahibine ait olacaktır. Kişisel bilgiler, bilgi koruma politikası doğrultusunda ele alınacak ve hiçbir şekilde üçüncü taraflara aktarılmayacaktır. Yarışmaya katılanlar bu koşulu kabul etmiş sayılacaklardır.

  İpektaş İnşaat, yarışmaya gönderilen eserlerin içeriği ile ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir. Eserlerin hukuki/cezai tüm sorumluluğu gönderene aittir. Kurum veya seçici kurul, herhangi bir başvurunun kurallara aykırı olduğunu tespit etmesi durumunda eser sahibine bilgi vermeksizin başvuruyu geri çevirme ya da değerlendirme harici tutma veya yapılan değerlendirmeyi iptal etme yetkisine sahiptir.

  Eser sahibinin manevi hakları saklı kalmak şartıyla ödül alan, sergilenen ve şartnamede işaretlenerek bağışlanan eserlerin tüm imtiyazı yarışmayı düzenleyen kuruma (İpektaş İnşaat) aittir. Yarışmaya katılanlar bu şartı kabul etmiş sayılır. Yarışmada ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan tüm eserlerin her türlü telif, yayın, kullanım ve sergileme hakları İpektaş İnşaat ile eser sahibine aittir. Bu eserler İpektaş İnşaat arşivlerinde kalacaktır.

  İpektaş İnşaat, yarışma katılım koşullarını değiştirme hakkını elinde bulundurmaktadır. Yarışma süresince doğabilecek herhangi bir fiziksel ve teknik kayıp ve hasarlar için İpektaş İnşaat sorumluluk kabul etmemektedir.

  Katılımcılar, bu yarışmaya eserlerini göndererek şartname hükümlerini okumuş ve tamamını kabul etmiş olduğunu onaylamaktadır.  


 

Ahmet ipek
Ahmet ipek
 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.