Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

Dogancay Muzesi - 13. Orta Okullar Resim Yarismasi (Son Basvuru: 12 Mayis 2017)
 

 

Son Katılım: 12 MAYIS CUMA Saat: 17.00

Ödül Töreni ve Sergi: 30 Mayıs 2017
Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Doğançay Müzesi 12 yıl önce İstanbullu çocuklarımızın daha kültürlü nesiller olarak yetişmesine katkı sağlamak amacıyla resim yarışması başlattı. Bu yıl yarışmamızın onüçüncüsünü gerçekleştiriyoruz.

 

Artık yarışmamız şehrimizin önemli kültürel markalarından biri haline geldi. Ressam Burhan Doğançay kişisel müzesini açar açmaz bu müzenin İstanbul'da yaşayan çocuklarımıza kültürel bir katkı sağlamanın yollarını aradı. Doğançay Müzesi Resim Yarışması bu önemli çabanın sonunda planlandı. Her yarışmada binlerce çocuğumuz bu yarışma için resimler çizdi. Biz ne kadar sadece 50 öğrencimize ödül verebilsek de biliyoruz ki resim çizen her çocuk kazanmıştır.

 

Ressam Burhan Doğançay ne yazıkki 9. Yarışmamızdan sonra vefat etti. Bizler onun İstanbul çocuklarına kazandırdığı bu değerli kültürel markayı aynı titizlikle sürdürmenin çabası içindeyiz. Her yarışma İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin büyük katkılarıyla Cemal Reşit Rey Konser Salonundaki heyecanlı ödül töreni ve sergiyle tamamlanıyor. Ödül törenimiz Sef: Gökçen Koray yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Çocuk Korosu'nun harika konseriyle başlıyor. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimize Büyükşehir Belediyesi eğitimlerine katkı olarak 77 bin TL. aşan ödüller veriyor.

 

Bize göre çocuklarımızın özgürce çizecekleri her bir resim, onların ve ülkenin geleceği için önemli bir adımdır.


Mehmet Lütfi Şen

 

BÜYÜK JÜRİ


Süleyman Saim TEKCAN
Ressam


Beral MADRA
Küratör, Sanat Elestirmeni


Vasıf KORTUN
Arastırma ve Programlar Direktörü SALT


Mehmet Lütfi ŞEN
Küratör

 

DÜZENLEME KOMITESI


Ali ÖZBUDAK
Mehmet Lütfi ŞEN
Gülsah ÖZBEK
Cumali AGIS
Ömer AYDIN
Nesrih İçen

 

YARIŞMA KOŞULLARI

 

Dogançay Müzesi 13. Istanbul Orta Okullar Resim Yarısması'na Istanbul ilinde okuyan tüm orta okul ögrencileri katılabilir.

Yarısma sonucunda birincilik, ikincilik, üçüncülük dereceleri, 5 mansiyon, 42 adet sergileme ödülü ve 50 adet basarı sertifikasının yanı sıra, sürpriz hediyeler verilecektir.

 

Yarısmaya bir ögrenci birden çok eserle katılabilir, ancak bir ödül kazanabilir.

 

Ögrenciler, tema sınırlaması olmaksızın serbest çalışmalarıyla yarısmaya katılabileceklerdir. Resimler ögrencinin kendisine ait olacak, grup çalısmaları yarısma dışı kalacaktır.

 

Malzeme seçimi serbesttir. Eserlerin ebatları 50x70 cm' den daha büyük olmayacaktır.

 

Resimler 12 Mayıs 2017 tarihine kadar, yarısmaya istirak eden her okul adına toplu bir dosya içerisinde veya bireysel olarak Doğançay Müzesi'ne (Doğançay Müzesi, Balo Sokak, No:42, Beyoglu, Istanbul - Telefon: (212) 244 77 70, 71) kargo yoluyla ya da elden teslim edilecektir. Karşı ödemeli ve alıcı ödemeli kargo gönderileri kabul edilmeyecektir.

 

Her resmin arkasına; resim sahibi ögrencinin adı, soyadı, yaşı, sınıfı, okul adı, irtibat numaraları (okul ve ev/cep telefon numarası) okunaklı biçimde ve silinmeyecek, düsmeyecek sekilde yazılmalıdır.

 

Dereceye ve sergilemeye deger bulunan resimlerin duyurusu, Ödül Töreni ve Sergi: 30 Mayıs 2017'de yapılacaktır.(Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salınu)

 

Resimler, sergi bitiminden sonra 30 Haziran 2016 tarihine kadar Dogançay Müzesi'nden teslim alınmalıdır. Teslim alınmayan resimlerden Istanbul Büyüksehir Belediyesi ve Dogançay Müzesi sorumluluk kabul etmeyecektir.

 

 

Afis
Afis
Onceki yarismalardan kareler
Onceki yarismalardan kareler
Onceki yarismalardan kareler
Onceki yarismalardan kareler
Onceki yarismalardan kareler
Onceki yarismalardan kareler
Onceki yarismalardan kareler
Onceki yarismalardan kareler
Onceki yarismalardan kareler
Onceki yarismalardan kareler
Onceki yarismalardan kareler
Onceki yarismalardan kareler
Onceki yarismalardan kareler
Onceki yarismalardan kareler
 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.