Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

4. Uluslararasi Kalder Bursa Karikatur Yarismasi (Son Basvuru 19 Ocak 2017)
 


KalDer Bursa Şubesi ve Anadolu Karikatürcüleri Derneği iş birliğinde 14-15 Nisan 2017 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilecek olan 15. Kalite ve Başarı Sempozyumu kapsamında 4’üncü kez Karikatür Yarışması düzenlenecektir.

Yarışma konusu: “YENİ HAYAT”

Yarışma konusu hakkında açıklama: Varoluşundan bugüne dünyamız sürekli bir değişim ve gelişim içerisinde oldu. İnsanlık kendi geleceği için büyük adımlar attı, her şey çok hızlı gelişti. Sürdürülebilirlik, ekonomi, değişim, Endüstri 4.0, evrensel değerler, çevre, iklim değişiklikleri, hızla tüketilen ve yok olma riski taşıyan kaynaklar, doğayla barışık üretim sistemleri, yaşanabilir gelecek konuları “YENİ HAYAT” teması ile ele alınıyor.

Yarışmaya son başvuru tarihi: 19 Ocak 2017 Perşembe

Yarışma uluslararası kapsamda olup amatör, profesyonel tüm karikatürcülere açıktır.

Bilginize sunar, yarışmamıza göstereceğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

4. KalDer BURSA ULUSLARARASI KARİKATÜR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ


Yarışma konusu: “YENİ HAYAT”


Yarışmanın konusu hakkında açıklama: Varoluşundan bugüne dünyamız sürekli bir değişim ve gelişim içerisinde oldu. İnsanlık kendi geleceği için büyük adımlar attı, her şey çok hızlı gelişti. Sürdürülebilirlik, ekonomi, değişim, Endüstri 4.0, evrensel değerler, çevre, iklim değişiklikleri, hızla tüketilen ve yok olma riski taşıyan kaynaklar, doğayla barışık üretim sistemleri, yaşanabilir gelecek konuları “YENİ HAYAT” teması ile ele alınıyor.


Yarışmaya son başvuru tarihi: 19 Ocak 2017 Pazartesi


Yarışma uluslararası kapsamda olup amatör, profesyonel tüm karikatürcülere açıktır.


Katılım: En fazla üç karikatür, e-posta ile 300 dpi jpg formatında bursa@kalder.org  adresine gönderilebilir.


Gönderilen karikatürler yayınlanmış olabilir. Ancak başka bir yarışmada ödül almamış olmalıdır. Çalıntı ve benzerlik tespiti için gönderilen karikatürler www.facebook.com/kalder.bursa  sosyal medya hesabında 21.01.2017 - 31.01.2017 tarihleri arasında yayınlanacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak itirazlar dikkate alınmayacaktır.


Yarışmaya gönderilen karikatürler KalDer’in organizasyonlarında (afiş, kitap, albüm, kartpostal, broşür, davetiye, sergi vb) basılıp kullanılabilecek, internet ortamında yayınlanabilecektir. Eserlerden birisi 14-15 Nisan 2017 tarihlerinde Bursa’da düzenlenecek olan 15. Kalite ve Başarı Sempozyumu’nun ana görseli olarak kullanılabilecektir. Bunun dışında tüm yayın hakları eser sahibine aittir. Yarışmaya eser gönderen sanatçı bu şartları kabul etmiş sayılır.


Ödüller:


Birincilik Ödülü 3.000 TL ve plaket, İkincilik Ödülü 1.500 TL ve plaket, Üçüncülük Ödülü 750 TL ve plaket, Üç adet mansiyon plaketi, Anadolu Karikatürcüler Derneği Özel Ödülü (plaket)


Açıklama: Ödül kazanan sanatçılara para ödülü ve plaketleri 2017 Mart ayı içerisinde gönderilecektir. Yurtdışındaki sanatçıların ödemeleri, bankadan ödemenin yapıldığı güne ait döviz kuru dikkate alınarak Dolar üzerinden yapılacaktır.


Sonuçlar 06 Şubat 2017 Pazartesi günü www.facebook.com/kalder.bursa   sosyal medya hesabından açıklanacaktır.


Organizasyon Sorumlusu: Arzu Özel


Eserlerin gönderileceği e-posta: bursa@kalder.org  

İletişim bilgileri:
Tel: 0224 241 60 10KalDer Bursa Şubesi (Türkiye Kalite Derneği Bursa Şubesi)Fethiye Mah. Sanayi Cad. No:317/2 Nilüfer / Bursa / Türkiye

 

 

 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.