Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

Yunus Ensari Resim Yarismasi III - 2016 Sartnamesi (Son Basvuru: 13 Kasim 2016, Saat 17.00) On Line Basvuru
 

Yunus Ensari Resim Yarismasi III  

 

 

Platform A Sanat Galerisi ve Taurus AVM’nin birlikte düzenledikleri ve bu sene üçüncüsü gerçekleşecek olan “Yunus Ensari Resim Yarışması” için hazırlıklar başladı.  Yarışmanın son başvuru tarihi 13 Kasım 2016. Başvuruların internet üzerinden alınacağı ve ilk değerlendirmenin jüri üyeleri tarafından bu başvurular üzerinden yapılacağı yarışmada ilk elemeyi geçen eserler, Platform A Sanat Galerisi’nde tekrar aynı jüri üyeleri tarafından değerlendirilecekler. Ödül alan ve sergilenmeye değer görülen eserler, Ocak 2017’de Platform A’da düzenlenecek olan ödül töreni ve sergi ile sanatseverler tarafından izlenebilecek.

Gerçekleştirdikleri etkinlikler ve sergiler ile genç sanatçılara destek olmayı hedefleyen Platform A yöneticileri Elif Pehlivanlı ve Selim Özdemir, Taurus AVM’nin desteği ile düzenledikleri ve her sene katılımın daha da arttığı “Yunus Ensari Resim Yarışması”nın bu hedefte oldukça önemli bir adım olduğuna inanıyorlar. 

Başvuru formu ve katılım koşulları için www.yunusensariresimyarismasi.com  ziyaret edilebilir.

 

*   *   * 

 

Yunus Ensari Resim Yarışması III - 2016 Şartnamesi

 

Geleneksel Yunus Ensari Resim Yarışması; genç sanatçılara destek olmak amacıyla Taurus AVM Yönetimi ve Platform A Sanat Galerisi işbirliğiyle düzenlenmektedir. Bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek ve geleneksel olarak her yıl devam edecek yarışmanın sonucunda verilecek başarı ödülleri, mansiyon ödülleri ve sergilenmeye değer eserlerden oluşacak sergi ile genç sanatçıların çalışmaları desteklenecektir.

 

Yapılan başvurular 5 kişiden oluşan jüri tarafından değerlendirilecektir. Ödül alan eserler ve sergilenmeye değer bulunan eserler; Platform A Sanat Galerisi'nde Ocak 2017'de düzenlenecek olan sergiyle Ankaralı sanatseverlere sunulacaktır.


Bu sene yarışmaya başvurular internet üzerinden gerçekleştirilecektir. İlk değerlendirmenin jüri üyeleri tarafından online başvurular üzerinden yapılacağı yarışmada, ilk elemeyi geçen eserler, eser sahipleri tarafından, elden yada kargo yoluyla Platform A Sanat Galerisi'ne teslim edilecektir. Teslim edilen eserler tekrar aynı jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek ödül kazanan eserler ve sergilenmeye değer bulunan eserler belirlenecektir.


A - Katılım koşulları:


- Yarışma 18 - 40 yaş (Doğum tarihi 14.11.1975 - 13.11.1998 arasında olanlar) arası Türkiye ve yurtdışında yaşayan tüm T.C. vatandaşlarının katılımına açıktır.
- Konu serbesttir.
- Yarışmaya katılan eserler daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış veya yarışma sergisinde sergilenmemiş olmalıdır.
- Her sanatçı yarışmaya en fazla 2 eser ile katılabilir.
- Yarışmaya tuval üzerine yağlıboya, akrilik ve karışık teknikle oluşturulan yapıtlar kabul edilir. (Kağıt üzerine çalışılmış veya cam ile çerçevelenmiş eserler yarışmaya kabul edilmez.)
- Yarışmaya katılan eserlerin kenar uzunlukları 70 cm'den küçük 180 cm'den büyük olmamalıdır.
- İlk elemeyi geçen eserler, imzalı ve sergilenmeye hazır bir şekilde galeriye teslim edilecek veya gönderilecektir.
- Gönderimi yapılacak eserlerin arka yüzünde, yapıtın adı, yapım yılı, boyutları, fiyatı, tekniği ve sanatçının adı-soyadı, adres, telefon bilgilerini belirten A4 boyutunda bir etiket bulunmalıdır.
- Katılımcılar Başvuru Formu'nu eksiksiz bir şekilde doldurmalıdır. Başvuru Formu'nun eki olarak başvuru sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisinin internet üzerinden gönderilmesi gerekmektedir.


Yukarıdaki katılım koşullarını sağlayamayan başvurular seçici kurula girmeden reddedilecektir.


B - Seçici Kurul:


- Prof. Hayri ESMER
- Prof. E. Yıldız DOYRAN
- Yrd. Doç. Gürbüz Doğan EKŞİOĞLU
- Dr. Dilek ŞENER
- Yalçın GÖKÇEBAĞ


C - Başvuru Tarihi ve Eserlerin Gönderimi:


- Yarışmaya son başvuru tarihi 13 Kasım 2016 saat: 17.00'dır.
- Yarışmaya başvuru, Platform A Sanat Galerisi'nden veya http://www.yunusensariresimyarismasi.com/ 'dan edinilecek başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurularak, Madde D'de içeriği belirtilmiş belgelerle birlikte yarışmanın internet sitesinden veya e-posta (basvuru@yunusensariresimyarismasi.com ) yoluyla yapılacaktır. (Belgelerin eksik olması durumunda başvuru, seçici kurula girmeden reddedilecektir.)
- İlk elemeyi geçen eserler 25 Kasım 2016 tarihinde duyurulacaktır.
- Jüri tarafından yapılacak ilk elemeyi geçen eserler, 28 Kasım 2016 - 5 Aralık 2016 tarihleri arasında Taurus AVM Konya Yolu No: 190 Asma Kat Balgat/Ankara adresine elden (11.00 - 19.00 saatleri arasında) ya da kargo ile teslim edilecektir. Bu tarihler arasında gönderilmeyen eserler elenmiş sayılacaktır.
- Kargo ile gönderilen eserlerin tüm masraf ve sorumluluğu sanatçılarına aittir.

 


D - Yarışma Kataloğu:


Yarışma sonunda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen eserlerin yer aldığı bir katalog hazırlanacaktır. Bu katalog için katılımcılar, aşağıda belirtilen maddelerdeki dokümanları eksiksiz bir şekilde tarafımıza göndereceklerdir.


a) Yarışmaya katıldığı eserlerin görselleri. (Görseller 300 dpi çözünürlükte ve görsellerin toplamı en fazla 5 MB olmalıdır.)
b) Portre fotoğrafı.
c) Özgeçmiş. (250 sözcüğü geçmeyecek şekilde.)
d) Sanat anlayışı. (250 sözcüğü geçmeyecek şekilde.)

 

Yukarıdaki belirtilen maddelerdeki bilgilerin ve belgelerin eksik olması durumunda başvuru seçici kurula girmeden reddedilecektir.

 

E - Değerlendirme:

 

- Başvurular 5 kişiden oluşan jüri tarafından değerlendirilecek ve ödül almaya hak kazanan ve sergilenmeye değer bulunan eserler seçilecektir. Ödül alan eserler ve sergilenmeye değer bulunan eserler; Platform A Sanat Galerisi'nde Ocak 2017'de düzenlenecek sergi ile Ankaralı sanatseverlere sunulacaktır.
- Sergide yer alan eserler, sergi kataloğu ile belgelenecektir. Ödüller düzenlenecek serginin açılış davetinde sanatçılara verilecektir.
- Yarışma sonuçları 22 - 27 Aralık 2016 tarihleri arasında basın ve internet yoluyla duyurulacaktır.


F - Ödüller:


- Jüri değerlendirmesi sonucunda;
 Birinci seçilecek olan eser, Yunus Ensari Başarı Ödülü ve 9.000 TL,
 İkinci seçilecek eser 8.000 TL,
 Üçüncü seçilecek eser 7.000 TL para ödülüne hak kazanacaktır.
 Seçilecek 2 esere 1.000 TL mansiyon ödülü verilecektir.
 Sergileme alan tüm eserler için katılımcılara "Yunus Ensari Resim Yarışması III-2016 Katılım Belgesi" verilecektir.
- Sergilenmeye değer bulunan eserler, sanatçıların isteği doğrultusunda düzenlenecek sergide satılabilecektir. (Satılan eserler, satın alanlara serginin sonunda teslim edilecektir.)


G- Telif Hakkı:


- Yarışma sonunda ödül alan eserler(mansiyon ödülleri hariç), bütün telif haklarıyla satın alınmış gibi işlem görerek Taurus AVM ve Platform A Sanat Galerisi'nin koleksiyonuna dahil edilir.


- Yarışma sonunda seçici kurul tarafından ödüllendirilen ve sergilenmeye değer görülen eserlerin afiş, broşür, katalog, kitap gibi tanıtım amaçlı kullanımı Taurus AVM yönetimine ve Platform A Sanat Galerisi'ne aittir.


H - Yarışma Takvimi:


- Son Başvuru Tarihi: 13 Kasım 2016 (saat 17.00'ye kadar).
- İlk elemeyi geçen eserlerin açıklanması: 25 Kasım 2016
- İlk elemeyi geçen eserlerin gönderim tarihi: 28 Kasım - 5 Aralık 2016 (11.00 - 19.00 saatleri arasında).
- Kazanan eserlerin ve sergilenmeye değer görülen eserlerin açıklanması: 22 - 27 Aralık 2016
- Ödül Töreni: Ödül töreni, düzenlenecek serginin açılış kokteylinde gerçekleştirilecektir.
- Sergi Tarihi: Sergi Ocak 2017 ayı içerisinde düzenlenecektir. Kesin sergi tarihi ilerleyen günlerde duyurulacaktır.


I - Diğer Hususlar:


- Yarışma sonucunda ödüllendirilmeyen ve sergilenmeyen eserler sonuçların açıklanmasından sonraki 30 gün içerisinde sahiplerine Platform A Sanat Galerisi'nden teslim edilecek veya kargo yoluyla geri gönderilecektir. Bu eserlerin gönderilme masraf ve sorumlulukları sahiplerine aittir.


Yarışma sonuçlarının açıklanmasından sonraki 30 gün içerisinde teslim alınmayan veya kargo ile başvuru sahiplerine ulaştırılamayan eserlerden Taurus AVM yönetimi ve Platform A Sanat Galerisi sorumlu değildir.


- Ödül almayan ancak sergilenmeye değer bulunan eserler, sergileme süresinin bitiminden sonraki 30 gün içerisinde sahiplerine Platform A Sanat Galerisi teslim edilecek veya kargo yoluyla geri gönderilecektir. Bu eserlerin gönderilme masraf ve sorumlulukları sahiplerine aittir.


Sergileme süresinin bitiminden sonraki 30 gün içerisinde teslim alınmayan veya kargo ile başvuru sahiplerine ulaştırılamayan eserlerden Taurus AVM yönetimi ve Platform A Sanat Galerisi sorumlu değildir.


Yarışmanın başvuru formunu dolduran ve yarışmaya katılan adaylar, yarışma ile ilgili koşulları kabul etmiş sayılırlar.

 

 

Afis
Afis
Orijinal katilim Sartlari
Yazdirilabilir Basvuru Formu
 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.