Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü (Başvuru Tarihi: 04 Ocak - 02 Nisan 2016)
 

 

AKBANK GÜNÜMÜZ SANATÇILARI ÖDÜLÜ

 

Başvuru Tarihi: 04 Ocak - 02 Nisan 2016

 

Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü, çağdaş sanat alanındaki gelişmeleri desteklemek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ve Akbank Sanat işbirliğiyle düzenlenen yarışma sonucunda verilecektir.

 

Yapılan başvurular jüri tarafından değerlendirilecek ve sergilenmek üzere seçilen eserler Akbank Sanat'ta 25 Mayıs - 30 Temmuz 2016 arasında düzenlenecek olan sergiyle sanatseverlere sunulacaktır.

 

Yarışma, T.C. vatandaşlarının katılımına açıktır. Yarışmaya; Türkiye'deki Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve Sanat ve Tasarım Fakültesi 3. ve 4. Sınıf öğrencileri ve aynı bölümlerin yüksek lisans ve doktora öğrencileri başvurabilir. Yarışma; resim, fotoğraf, video, heykel, seramik, yerleştirme ve yeni medya gibi çağdaş sanatın tüm ifade biçimlerine açıktır.

 

Yarışmanın teması "Geçmiş Gelecek"

 

"Zaman insanlık için daima önemli oldu. Sadece soyut zaman olarak yaşamadı zamanı. Onu dönüştürmek, ona hükmetmek istedi. Modernleşme zamana hükmedişin son kertesiydi. Ütopya bir zaman sorunuydu. Bugünü gelecekte, geleceği bugünde tasarlamaktı. Bir kopuştu ütopya. Ama sürekliliği de vardı. 21. yüzyılda ütopyaların tükendiğini görmek şaşırtıcı. Distopik bir çağda olduğumuzu biliyoruz. ama distopyanın anlamını bilmiyoruz. Geleceğimizi mi yitirdik? Yoksa sadece elimizdekiyle mi yetineceğiz? Artık düş kurmayacak mıyız? Geleceğin geçtiği, aşıldığı bir dünyada geçmiş ve/ya bugün elimizdeki tek olanak mıdır? Bütün aykırılığına rağmen 20. yüzyılın bu kederli sorularına yanıtı belki de sadece sanat verecektir. "

 

İnternet üzerinden yapılacak başvurular için:
akbank_gso@akbank.com

 

Posta ile yapılacak başvurular için:
Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü

Akbank Sanat
İstaklal Cad. No: 8 Beyoğlu - İstanbul

 

Ödüller:
Birinci seçilen eser: Akbank Sanat Ödülü- 15.000 TL.
İkinci seçilen eser: 10.000 TL.
Üçüncü seçilen eser: 5.000 TL.

 

Detaylı bilgi için:
Tel: 0 212 252 35 00 - 131

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN AKBANK SİTESİ İÇİN LÜTFEN KLİKLEYİNİZ  

 

 

Yarışma şartnamesi
Katılım formu
 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.