Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

İzmir Konak Belediyesi 6. Ümran Baradan "Cumhuriyet Kadınları" Konulu Resim Yarışması (Son Başvuru:1 Mart 2016)
 

 

İZMİR KONAK BELEDİYESİ 6. ÜMRAN BARADAN "CUMHURİYET KADINLARI" KONULU RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

 

1. AMAÇ: Türkiye Cumhuriyeti'nin sanat ustalarından, Devlet Sanatçısı Ümran Baradan'ın anısını yaşatmak, sanat çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler kazandırmak amacıyla düzenlenmektedir.


2. KONU: "Cumhuriyet Kadınları"


3. KATILIM ŞARTLARI:


3.1. Yarışma 2 (iki) kategoride yapılacak olup, birinci kategoride İzmir genelinde eğitim gören 9.,10.,11. ve 12.sınıf tüm lise öğrencilerinin, ikinci kategoride ise İzmir'de bulunan Güzel Sanatlar Liseleri 9.,10.,11. ve 12.sınıf öğrencilerinin eserleri değerlendirmeye alınacaktır.

 

3.2.Her katılımcı yarışmaya, daha önceden herhangi bir sergide ödül almamış ya da sergilenmemiş en fazla 2 (iki) eseriyle katılabilir.

 

3.3.Seçici Kurul Üyeleri ile birinci derece yakınlıkları olanlar ve Belediyemiz çalışanları dışında, İzmir genelinde yaşayan tüm lise ve güzel sanatlar lisesi öğrencileri yarışmaya katılım hakkına sahiptir.

 

3.4.Yarışmaya eser verecek olan katılımcılar, kendi anlatım biçimlerine uygun olarak tuval üzerinde karakalem dışında her türlü teknik ve malzemeyi kullanmakta serbesttir.

 

3.5.Yarışmaya verilecek olan eser tuvallerinin uzun kenarları 60 cm, kısa kenarı 40 cm olmalıdır. Ölçü dışına çıkan çalışmalar diskalifiye olacaktır.

 

3.6.Ekteki Katılım Formu eksiksiz olarak doldurulup üzerinde " 6. Ümran Baradan "Cumhuriyet Kadınları" Konulu Resim Yarışması" ibaresi ve katılımcının adı ve soyadının yazılı olduğu bir zarfa konularak, nüfus cüzdan fotokopileri ve eserle birlikte, en geç 1 Mart 2016 Salı günü mesai saati bitimine kadar İzmir Konak Belediyesi Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi' ne teslim edilecektir.

 

4. ESERLERİN TESLİM YERİ:


İzmir Konak Belediyesi Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi Adres: Halil Rıfatpaşa Caddesi No:31 Konak-İzmir Tel: 0232 425 75 13


5. DEĞERLENDİRME:


Seçici Kurul Üyeleri, Belediye Yönetiminin belirleyeceği bir tarihte toplanacak ve ödül almaya hak kazanan eserlerle birlikte sergilenmeye değer eserleri belirleyecektir.

 

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ:


- Yrd.Doç. Turan ENGİNOĞLU (9 Eylül Üniv.Resim-İş Eğt. Anabilim Dalı)
- Arş.Gör. Merve GÜVEN (9 Eylül Üniv. Resim Bölümü)
- Serpil BİRSİN (Konak Belediyesi Galeri Sorumlusu)
- Duygu ORUÇOĞLU (Resim Öğretmeni)
- Gülin ÇAKAL (Resim Öğretmeni)

6. ÖDÜLLER (Ödüller 2 kategoride verilecektir.)


Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Branşında;
Birinciye 2 Tam Altın ve Başarı Belgesi
İkinciye 1 Tam Altın ve Başarı Belgesi
Üçüncüye Yarım Altın ve Başarı Belgesi
Lise Öğrencileri Branşında;
Birinciye 2 Tam Altın ve Başarı Belgesi
İkinciye 1 Tam Altın ve Başarı Belgesi
Üçüncüye Yarım Altın ve Başarı Belgesi


***Seçici Kurul Üyelerinin uygun görmesi durumunda 1 Kişiye Jüri Özel Ödülü (1 Çeyrek Altın ve Başarı Belgesi). Ayrıca Tüm katılımcılara Katılım Belgesi.


7. SERGİLEME


6. Ümran Baradan "Cumhuriyet Kadınları" Konulu Resim Yarışması'nda sergilemeye değer görülen eserler, Ödül Töreni tarihinden itibaren bir hafta süreyle Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi Sergi Salonu'nda sergilenecektir.


8. ESERLERİN İADESİ


- Yarışmaya teslim edilen ve sergilenen eserlerin iadesi sergi bitiminde yapılacaktır. Sergileme ve ödül almayan eserlerin sergi bitim süresini takip eden 15 (onbeş) iş günü içinde Konak Belediyesi Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi'nden teslim alınması gerekmektedir.


- İade işlemlerinin başladığı tarihten itibaren 15 (onbeş) işgünü içinde, teslim edildikleri adresten geri alınmayan eserlerin kaybından veya uğrayabileceği hasardan İzmir Konak Belediyesi sorumlu değildir.


9. DİĞER HUSUSLAR:


- Dereceye giren çalışmalar müzemiz demirbaşına kaydolacak ve sergilenmeye devam edecektir.
-Katılım Formları ve Şartnameler, Konak Belediyesi Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi'nden ve Belediyemiz web sitesinden temin edilebilir. (www.konak.bel.tr)
-İzmir Konak Belediyesi ödül alan ve sergilemeye değer bulunan eserleri afiş, katalog, broşür gibi çalışmalarda kullanma hakkına sahip olacaktır.
- Yarışmaya katılan bütün katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.
- Şartnamede belirtilmeyen hususlarda veya tereddüt halinde İzmir Konak Belediyesi 'nin kararları geçerlidir.


10.ÖDÜL TÖRENİ:


14 Mart 2016 Pazartesi günü 13:00-15:00 saatleri arasında Eşrefpaşa Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde yapılacaktır.

6.ÜMRAN BARADAN "CUMHURİYET KADINLARI" KONULU RESİM YARIŞMASI KATILIM FORMU İÇİN TIKLAYINIZ...

 

 

 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.