Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

Almanya Ankara Büyükelçiliği - "İklim Değişikliği, Çevrem ve Ben" temalı, 8000 € ödüllü kısa film yarışması 2015 (Son Başvuru: 30.10.2015)
 

 

Bütün Dünyayı ilgilendiren çevre sorunlarına dikkati çekmeyi amaçlayan Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği, toplam 8000 € olan "İklim Değişikliği,Çevrem ve Ben" konulu bir kısa film yarışması düzenledi.Yarışmaya, 30 Ekim .2015'e kadar kısa filmler gönderilebiliyor.


Amatörlerin yanı sıra, profesyoneller ve reşit olmayanların da katılabildiği yarışmada, yaş sınırlaması bulunmuyor.


Büyük ödül 5000 €


"İklim değişikliği yaşamımızı tehdit ediyor. Çevremizi değiştirip, zarar veriyor. Bu ilerlemeyi durdurmak ve çevreyi korumak adına, birçok büyük, ya da küçük çaplı fikirler ve çabalar bulunuyor. Bu işe kendini adamış, örnek alınması gereken birçok insan var ve biz de bu insanları, onların hikayelerini, projelerini ve hayallerini tanımak ve öğrenmek istiyoruz." şeklinde açıklanan yarışmaya gönderilecek 5 dakikadan uzun olmayacak ve anlatımı Türkiye vatandaşları için anlaşılır olması istenen filmlerin, şu sorulara yanıt vermesi isteniyor.


İklim değişikliğine karşı ne yapıyoruz?


Ben ve çevremdeki insanlar, iklim değişikliğine karşı ne yapıyor/uz? Çevreyi korumak için hangi faaliyetlerde bulunuyor/uz? İklim değişikliği beni, hayatımı ve çevremi nasıl etkiliyor? Kendisini nasıl belli ediyor ve gelecekte nasıl belli etmeye devam edecek?


Filmler, deneyimli bir jüri tarafından değerlendirilecek, kazananların açıklanması ve ödül töreni, Türkiye'deki Almanya Büyükelçisi tarafından yapılacak.

 

İkinciye 2.000 €, üçüncüye1.000 € ödül


"İklim Değişikliği,Çevrem ve Ben" konulu kısa film yarışmasında ödül alan filmler, ödül töreni sırasında gösterilecek ve Almanya Büyükelçiliği'nin Youtube kanalında yayınlanacak.


Yarışmaya, 30.10.2015 tarihine kadar kısa filmler gönderilebiliyor.Yarışma sonunda ikinciye 2.000 €, üçüncüye de 1.000 € ödül verilecek.Katılım koşulları ve ayrıntılar şöyle;

 

a. Yarışmaya katılmak ücretsiz.

 

b. Son başvuru ve gönderim tarihi: 30 Ekim 2015

 

c. Filmler, WeTransfer yoluyla presseankara@gmail.com, ya da DVD olarak aşağıdaki adrese gönderilebilir; Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliği Basın Bölümü Paris Cad No: 29 06690 Kavaklıdere / Ankara


d. Film, kendi olanaklarınızla iklim değişikliğine karşı yapabileceklerinizle alakalı olmalı. Örneğin: Ben ya da çevremdeki insanlar iklim değişikliğine karşı ne yapıyor/uz? Çevreyi korumak için hangi faaliyetlerde bulunuyor/uz? İklim değişikliği beni, hayatımı ve çevremi nasıl etkiliyor? Kendisini nasıl belli ediyor ve gelecekte nasıl belli etmeye devam edecek?


Konu Türkiye odaklı ve 5 dakikadan uzun olmayacak.


e. Filmin konusu Türkiye odaklı olmalı.

 

f. Film, Türkiye'de ikamet eden kişiler tarafından çekilmiş olmalı.

 

g. Filmin süresi 5 dakikadan uzun olmamalı.

 

h. Filmin uyması gereken teknik formatlar şunlardır: 16:9 boyutunda, HD 1080p (H.264-MOV.-Format ya da PAL), 25 fps (frames per second).


i. Yarışmaya amatörlerin yanı sıra, profesyoneller de katılabilir. Yarışmaya katılacaklar için yaş sınırlaması yoktur, reşit olmayanlar da katılabilir.

 

j. Yarışmaya, katılımcı ya da grup başına yalnızca tek bir film ile başvurulabilir.

 

k. Katılımcılar başvuru formu ile başvurmalıdır. https://docs.google.com/forms/d/1WFaldIOUqpJlR9TqhUiRPXw8X6huQOaPdABvylcpHq0/vie wform?usp=send_form   

 

l. Bütün katılımcılar Almanya Büyükelçisi tarafından imzalanmış katılım belgeleri alacaktır. Kazananlar ise aşağıda belirtilen ödülleri ve başarı belgesini almaya hak kazanacaklardır. Film yarışmasına katılmış veya ödül almış eserler katılamıyor

 

m. Daha önce başka bir film yarışmasına katılmış veya ödül almış eserlerle bu yarışmaya başvuru yapılamaz.

 

n. Yarışmacı filminde kullanacağı görsel, işitsel ve yazılı dokümanların telif haklarından kendisi sorumludur. Yarışmacılar, filmlerde kendilerine ait görüntü ve müzikleri kullanmadıkları takdirde, telifle ilgili her türlü yasal sorumluluğu üstlenirler. Kullanılan müziğin telif hakkı sahipleri, filmin sonunda mutlaka belirtilmelidir.


o. Yarışmacı her türlü görsel, işitsel ve yazılı doküman ve belgelerin çoğaltma, yayma, yayınlama gibi fikir ve sanat eserleri kanunundan doğan tüm haklara kendisi sahiptir. Ancak, Almanya Büyükelçiliği‘ne gelen kopyalar, Almanya Büyükelçiliği tarafından gerçek ve sanal ortamlarda, yurtiçi ve yurtdışındaki faaliyetlerde kullanılabilir. Bu kullanımdan dolayı, eser sahibi Almanya Büyükelçiliği‘nden herhangi bir telif ücreti talep etmeyecektir.

 

p. Jürinin kararı kesindir, itiraz edilemez, değiştirilemez. Eser sahibi, adli ve idari yargı yoluna müracaat haklarından vazgeçmiştir.


Ödüller ve ödüllerin teslimi: Büyük ödül 5.000 €, ikincilik ödülü 2.000 € ve üçüncülük ödülü 1.000 €. Kazananların duyurulması: 11 Kasım 2015.Kazananlar, ödüllerini tören eşliğinde Almanya Büyükelçisi‘nden alacaktır.

 

 

Almanya Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl
Almanya Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl
 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.