Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

Akbank Sanat Uluslararası Küratör Yarışması - 2015 (Son Başvuru: 14 Eylül 2015)
 

 

Son Başvuru Tarihi: 14 Eylül 2015

 

Akbank Sanat, Uluslararası Küratör Yarışması'nın üçüncüsünü düzenliyor. Dünyanın her yerinden küratörler 14 Eylül 2015 tarihine kadar sergi önerileriyle yarışma başvurusu yapmaya davet ediliyorlar.

Yarışma; genç küratörlere deste

k vermek, küratöryel çalışmalara olan ilgiyi arttırmak ve çağdaş sanat alanında yeni projeleri teşvik etmek amacıyla düzenleniyor.

 

Yarışmanın değerlendirme sürecinden önce bir ön-değerlendirme sistemi gerçekleşiyor. Kazanan öneriyi seçmek için toplanan uluslararası küratörlerden oluşan ana jüri, sergi önerilerinin içeriği ve kalitesinin yanı sıra; ön-değerlendirme raporlarını da göz önünde bulundurulacak.

 

Bu sene yarışma jürisinde; Bassam El Baroni ( bağımsız küratör, Dutch Art Institute, Arnhem'de eğitmen), Paul O'Neill (küratör, yazar ve Center for Curatorial Studies, Bard College, New York'ta Yüksek Lisans Program Direktörü), Iris Dressler ve Hans D. Christ (Württembergisch Kunstverein Stuttgart Direktörleri) görev alıyorlar.

 

Geçtiğimiz yıllarda Uluslararası Küratör Yarışması'nı kazanan Alejandra Labastida (Meksika), Franz Thalmair (Avusturya) ve Niekolaas Johannes Lekkerkerk (Hollanda) göndermiş oldukları sergi önerilerini, sergi yan etkinlikleri (performanslar, konuşmalar ve gösterimler) ve sergi kataloğu ile birlikte gerçekleştirdiler.

 

Kazanan küratöre de; sergi önerisini sergi kataloğu ve ek etkinliklerle birlikte, 2016'in ilk yarısında Akbank Sanat'ta gerçekleştirme imkânı sunulacak.

 

Katılım Koşulları


Yarışma 40 ve 40 yaşın altındaki küratörlerin katılımına açıktır. Başvuran küratörlerde vatandaşlık ya da ikamet şartı aranmamaktadır. Bireysel başvuruların yanı sıra grup (veya küratör kolektifleri) başvuruları da kabul edilecektir. Küratörlerin projelere sanatçı olarak katılmaları kabul edilmemektedir.

 

Şartname


Küratörlerin www.akbanksanat.com/icc adresinden indirdikleri başvuru formunu doldurarak, sergi önerilerinin kavramsal çerçevesi, sanatçılar ve işleri hakkında detaylı bilgi vermeleri gerekmektedir. Sergi önerisine ek etkinlikler de (konuşma veya video gösterimi gibi) önerilebilir. Başvuru formu ingilizce doldurulmalıdır.

Katılımcıların elektronik ortamda doldurdukları başvuru formunu, özgeçmişlerini (en fazla iki sayfa) ve sergi önerileri için hazırladıkları görsel malzemeyi (toplamda en fazla 4MB) icc@akbank.com adresine email ile göndermeleri gerekmektedir.

 

Son başvuru tarihi 14 Eylül 2015, saat 17:00'dir (GMT+2). Bu tarihten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuruların daha önce yayınlanmamış ve sergi önerilerinin daha önce gerçekleştirilmemiş ya da sergilenmemiş olması gerekmektedir.

 

Yarışma başvuru formu, şartnamesi ve sergi mekanı planlarını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz:

 

Uluslararası Küratör Yarışması 2015_Başvuru Formu

Uluslararası Küratör Yarışması 2015_Şartnamesi 

Uluslararası Küratör Yarışması 2015_Planlar

 

 

Başvuru Formu
Şarname
Plan
 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.