Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

Uluslararası Gaziantep Mozaik Yarışması 2015 - Gaziantep Valiliği (Son Teslim: 30 Austos 2015)
 
 
Gaziantep'in sanatsal ve kültürel etkinliklerin gelişimine katkı sağlayacak çalışmaların yapıldığı bir merkez olmasını amaçlayan Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Uluslararası Gaziantep Mozaik Yarışması düzenlenmesi planlanmıştır.

Mozaik sanatçılarını ve sanatseverleri bir araya getirecek olan Mozaik yarışması toplam üç gün sürecektir. Proje hazırlıklarına Nisan ayında başlanılacağından toplam proje süresi 6 aydır. 22-24 Ekim 2015 tarihinde Gaziantep'te düzenlenecek etkinlikte eserlerin değerlendirilmesi, ödül töreni, resepsiyon ve dereceye giren eserlerin sergilenmesi yapılacaktır.
Dereceye giren eserler, organizasyonu yapan kurumda kalacak ve daha sonraki yıllarda dereceye giren eserlerinde birleştirilmesi ile çağdaş bir mozaik müzesinin temeli oluşturulacaktır.

Yıllar boyu farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Gaziantep bölgesi yarışmaya katılan sanatçılarla gezilecek ve Zeugma Mozaiklerinin tanıtımı yapılacaktır.

 

Not:

Yarışmaya yurt dışından katılacak olan sanatçılar ön eleme için eserlerinin yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını e-mail ile göndereceklerdir. Dereceye giren eser sahipleri, eserlerini Gaziantep'e gelirken beraberlerinde getirmek zorundadır.

 

Yarışmaya yurt dışından katılarak eserleri sergilenmeye layık görülenler, eserlerini beraberlerinde getirebilirler. 

 

Lütfen Yarışma Şartnamesini İnceleyiniz.


T.C. GAZİANTEP VALİLİĞİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ ULUSLARARASI GAZİANTEP MOZAİK YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

 

•GENEL KOŞULLAR:

 

1. Yarışma uluslararası ve tek aşamalıdır.

 

2. Yarışmanın konusu serbesttir.

 

3. Yarışma iki kategoride gerçekleştirilecektir.

A) Doğal Taş Mozaik Kategorisi.

B)Serbest malzeme mozaik kategorisi.

 

4. Yarışmaya 18 yaşını doldurmuş yerli ve yabancı sanatçılar katılabilir.

 

5. Juri üyesi veya juri üyesinin birinci derecede yakını veya İdare sanatçıları yarışmaya katılamazlar.

 

6. Birden fazla kişinin ortak eserle yarışmaya katılması halinde katılımcıların her birinin bu Şartnamede belirlenen şartları sağlaması zorunludur. Bu durumda katılımcıların kurum ile ilişkilerinin yürütülmesini teminen katılımcılardan birini temsilci olarak belirlemeleri gerekmektedir.

 

7. Katılımcılar yarışma koşullarına uygun en fazla 3 eser ile yarışmaya katılabilirler.

 

8. Sunulan yapıtların özgün olması, daha önce kullanılmamış ve herhangi bir yarışmaya katılmamış olması gerekmektedir.

 

9. Katılımcılar, eserlerin kendilerine ait olduğunu peşinen kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.

 

10. Dereceye giren ve eserleri sergilenmeye layık görülen yarışmacıların otel girişleri 21 Ekim 2015 tarihinde de yapılabilecek olup, toplam 3 gece konaklama İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından karşılanacaktır. Bunların dışındaki tüm katılımcılar giderlerini kendileri karşılamak suretiyle etkinliklere katılabilirler.

 

11. Yarışmada jurinin belirlemiş olduğu maksimum 100 eserin sergilenmesi gerçekleştirilecektir.

 

12. Yarışmacılar Gaziantep'e geliş-dönüş ulaşım giderlerini kendileri karşılayacaklardır. Yarışma sırasında ve Gaziantep şehir turu ulaşımı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından sağlanacaktır.

 

13. Juri, ödüllerin tümünü ya da bir kısmını dağıtıp dağıtmamakta serbesttir.

 

14. Aynı dereceye giren birden fazla yapıtın olması halinde jüri, ödülleri birden fazla katılımcı arasında paylaştırılabilir.

 

TEKNİK KOŞULLARI:

 

1. Yarışmaya katılacak eserlerin ebatı en az 50 x 50 cm. olacaktır. (Ebatta üst sınır yoktur.) Teknik koşullara uymayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

2. Esere katılımcı tarafından beş rakam ve iki harften (örn: 12345AB) oluşan bir rumuz verilecektir. Yarışmaya birden fazla eserle katılanlar her tasarım için farklı rumuz kullanacaktır.

 

3. Katılımcı, tek bir "başvuru zarfı" ile kuruma başvuruda bulunacaktır. Bu "başvuru zarfı"nın içinde Ek-1'de yer alan katılımcı formunun katılımcı tarafından doldurulmuş ve imzalanmış çıktısı bulunacak ve bu zarfın üzerinde, katılımcının tasarımı için kullandığı rumuz bulunacaktır. Yapıt paketinin üzerine, eserlerin arkasına rumuz yazılacaktır.

 

4. Zarfların, paketin ve çalışmaların hiçbirinin üzerinde rumuz dışında katılımcının kimliğini belirtecek herhangi bir işaret, yazı, imza, simge vb. işaret bulunmayacaktır. Aksi halde, başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

5. Yarışmaya yurtiçinden katılacak olan sanatçılar eserlerini en geç 30 Ağustos 2015 tarihine kadar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne teslim edilecektir.

 

6. Yarışmaya yurtdışından katılacak olan sanatçılar ön eleme için eserlerinin yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını e-mail ile göndereceklerdir. Dereceye giren eser sahipleri, eserlerini Gaziantep'e gelirken beraberlerinde getirmek zorundadır.

 

7. Yarışmaya yurtdışından katılarak eserleri sergilenmeye layık görülenler, eserlerini beraberlerinde getirebilirler.

 

8. Yarışmaya gönderilecek eserlerin kargo ücretleri yarışmacı tarafından karşılanacaktır.

 

9. Birden fazla kişinin ortak eserle yarışmaya katılması durumunda, katılımcıların eserinin dereceye girmesi halinde katkısı olan kişilerin isimlerinin belirtilmesi ve farklı sanatçı veya sanat dalındaki eserlerden esinlenilmesi takdirde kaynak ve kaynak kişinin belirtilmesi gerekmektedir.

 

10. Yarışmaya katılan eserlerin değerlendirilmesi10 Eylül 2015 tarihinde Juri tarafından yapılacaktır.

 

11. Eserler aşağıda yer alan adrese gönderilecek veya elden teslim edilecektir.

 

Adres: Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 100. Yıl Atatürk Kültür Parkı içi Şehitkamil/ Gaziantep

 

E-POSTA: iktm27@kulturturizm.gov.tr  - gaziantepmozaikyarismasi@gmail.com 

 

KULLANIM KOŞULLARI VE YASAL HAKLAR:

 

1. Katılımcılar, yarışmaya gönderdikleri eserler üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü haklarını kuruma devretmiş sayılır.

 

2. Eserin kopya olduğunun anlaşılması halinde ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü derhal iade edecektir. Bu kapsamda oluşacak her türlü sorunun hukuki yaptırımı katılımcıya ait olup, doğabilecek sorunlardan kurum ya da Juri üyeleri sorumlu tutulmayacaktır.

 

3. Kurum, yarışmaya katılan ve ödüle layık görülen eserleri, katılımcıların isimlerini vermek suretiyle, her türlü yayın organında kamuoyuna açıklayabilme ve bültenlerinde yayınlayabilme hakkına sahiptir.

 

4. Yarışmada ilk üç dereceye giren eserler İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde kalacaktır. Ödül alan yarışmacı, eser üstündeki her türlü hakkından feragat etmiş sayılır, hiç bir hak iddia edemez. Yarışmaya katılan yarışmacılar bunu en baştan kabul etmiş sayılır.

 

5. Yarışmaya katılan ancak ödüle ve sergilenmeye layık görülmeyen eserler, katılımcıların talep etmeleri halinde yarışma sonucunun duyurulduğu tarihten itibaren iki hafta içerisinde eserlerini teslim edilen adresten alabilirler. Ancak, isteyen yarışmacılara talep etmeleri halinde eserleri karşı ödemeli olarak adreslerine kurum tarafından gönderilecektir.

Bu süre zarfında geri alınmayan veya talepte bulunmayan yarışmacıların eserleri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde kalacaktır.

 

6. Yarışmaya katılarak sergilenmeye layık görülen eserler yarışma tarihinden itibaren Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesinde iki hafta boyunca sergilenecektir.

 

7. Katılımcılar, gönderecekleri eserler için belirtilen ödüller dışında, herhangi bir ödül veya ücret kesinlikle talep edemez. Yaptıkları başvurunun ardından yarışmadan çekilemezler.

 

8. Yarışma Katılımcıları istedikleri takdirde eserlerini ileride kurulacak olan Gaziantep Modern Mozaik Eserler Müzesine bağışlayabileceklerdir.

 

9. Kargo sırasındaki doğabilecek hasarlardan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sorumlu değildir.

 

10. Başvuru formunu imzalayan tüm katılımcılar, şartname koşullarını, yarışma şartlarını, kullanım koşullarını, yasal hakları ve juri kararlarını peşinen kabul etmiş sayılır.


 
 
 

 

 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.