Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

5. BKG Üniversiteler Arası Kültür Ürünleri Tasarım Yarışması (Son Başvuru: 30 Haziran 2015)
 

 

Anzak ve Türk Öğrenciler Çanakkale Savaşını Tasarlayacak

Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılı BKG tarafından hayata geçirilen ‘Üniversitelerarası Kültür Ürünleri Tasarım Yarışması' ile anılacak. Diğer yıllardan farklı olarak yarışmanın beşincisine Avustralya ve Yeni Zelandalı üniversite öğrencileri de katılabilecek.

 

Kültürel mirasın korunması ve yaşatılması amacıyla BKG (Bilkent Kültür Girişimi), 2010 yılından bu yana ‘Üniversitelerarası Kültür Ürünleri Tasarım Yarışması'nı düzenliyor. Bu yıl beşincisi düzenlenecek yarışmanın ana temasını ‘Bir savaşın hikâyesi: Çanakkale' oluşturacak.


Yeni Zelandalı ve Avustralyalı Öğrenciler de katılacak


BKG, Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı'na özel olarak SKAL Dernekleri Federasyonu ile işbirliği yaparak Yeni Zelandalı ve Avustralyalı öğrencileri de yarışmaya davet edecek.
Çanakkale şehitlerine ve gazilerine bir saygı duruşu niteliği taşıyan yarışmaya, tasarımla ilgilenen tüm lisans ve lisansüstü üniversite öğrencileri katılabilecek. Katılımcılar, bu seneki yarışmada ‘Bir savaşın hikayesi: Çanakkale' teması altında, ürün tasarımı ve grafik illüstrasyon olmak üzere iki farklı alanda yarışacaklar.

 

Son Başvuru Tarihi 30 Haziran


Başvuruların 30 Haziran tarihine kadar devam ettiği yarışmada, dereceye giren öğrencilerin eserleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı 27 ilde 84 müzede faaliyet gösteren BKG Müze Mağazaları'nda satışa sunulacak.


Şartname, başvuru katılım formu ve detaylı bilgiye BKG'nin internet sitesi www.bkg.com.tr 'den ve +90 212 451 62 50 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.

Bilgi için / Bersay İletişim Danışmanlığı
Nihan Karaköz 0 553 531 95 31 - nihan.karakoz@bersay.com.tr

 

BKG (Bilkent Kültür Girişimi) hakkında


Bilintur A.Ş.'nin alt markası BKG, şu an 27 ilde 84 Müze Mağazası ve 51 Müze'nin Kahvesi ile hizmet vermektedir. Replikalardan ev tekstiline, magnetten yayınlara kadar farklı kategorilerde 18 bini aşkın ürün yelpazesi bulunan BKG, Ar-Ge ekibi sayesinde kültürel tarihimiz ile ilgili ürünleri modern tasarımlarla buluşturmaktadır. Kültürel projeleri de hayata geçiren Bilkent Kültür Girişimi, kültürel mirasın korunmasına ve gelecek nesillere aktarılmasına destek olmaktadır.

 

 

Yarışma Şartnamesi
Orijinal Basın Bülteni
 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.