Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

Doğançay Müzesi 11. Orta Okullar Resim Yarışması (Son Başvuru: 8 Mayıs 2015)
 

Katlım Şartları:


Konu : "Serbest"

 

1. Doğançay Müzesi 11. Orta Okullar arası resim yarışması 5. 6.7.8. sınıflar arasında İstanbul genelinde yapılacaktır.

 

2. Birincilik, ikincilik, üçüncülük, 5 adet mansiyon ve 42 adet sergileme ödülü, 50 adet başarı sertifikasının yanı sıra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından eğitime katkı olarak para ödülü ve sponsorlarımız tarafından sürpriz hediyeler verilecektir.

 

3. Öğrenciler, tema sınırlaması olmaksızın serbest çalışmalarıyla yarışmaya katılabileceklerdir. Resimler öğrencinin kendisine ait olacak, grup çalışmaları yarışma dışı kalacaktır. Malzeme seçimi serbesttir. Eserlerin ebatları 50x70 cm. den daha büyük olmayacaktır.

 

4. Resimler 8 Mayıs 2015 tarihine kadar, yarışmaya iştirak eden her okul adına toplu bir dosya içerisinde ya da bireysel olarak Doğançay Müzesi'ne kargo yolu ile veya elden teslim edilecektir. ( Doğançay Müzesi Balo Sokak No: 42 Beyoğlu - İstanbul Tel: 0212 244 77 70 - 71) Karşı ödemeli ve alıcı ödemeli kargo gönderileri kabul edilmeyecektir.

 

5. Her resmin arkasına; resim sahibi öğrencinin adı, soyadı, yaşı, sınıfı, okul adı, irtibat numaraları (okul ve ev/cep telefon numarası) okunaklı, silinmeyecek ve düşmeyecek şekilde yazılmalıdır.

 

6. Dereceye giren 50 resimden oluşan serginin açılışı, katalog dağıtımı ve ödül töreni 28 Mayıs Saat: 13.00'te Cemal Reşit Rey Konser Salonunda yapılacaktır.

 

7. Resimler, sergi bitiminden sonra 27 Haziran 2015 tarihine kadar Doğançay Müzesi'nden teslim alınmalıdır. Teslim alınmayan resimlerden İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Doğançay Müzesi sorumluluk kabul etmeyecektir.


Büyük Jüri


Adnan Çoker (Ressam)
Beral Madra (Küratör, Sanat Eleştirmeni)
Vasıf KORTUN (Araştırma ve Programlar Direktörü SALT)
Mehmet Lütfi ŞEN (Küratör)
Bergin AZER (Doğançay Müzesi Müdürü)

 

Yarışma Düzenleme Komitesi


Mehmet Lütfi ŞEN, Bergin AZER, Gülşah ÖZBEK, Cumali AĞIŞ, Ömer AYDIN

Bilgi İçin: Doğançay Müzesi Balo Sk. No:42 34435 Beyoğlu/İstanbul/Türkiye
Tel: 0212 244 77 70 / 71 info@dogancaymuseum.org

 

 

 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.