Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

rh+artmagazine Uluslararası Yılın Genç Ressamı 2015 (Son Başvuru: 30 Nisan 2015)
 

 

YARIŞMA KOŞULLARI

A- KİMLER KATILABİLİR

Geleceğin ustalarını keşfetmek, ülkeler arası sanat ve sanatçı diyaloğuna katkıda bulunmak amacıyla rh+artmagazine dergisi tarafından düzenlenen uluslararası yılın genç ressamı yarışmasına 31 Aralık 2015 tarihi itibari ile 40 yaşından gün almamış, en az bir karma sergiye katılmış veya bir kişisel sergi açmış olan TC ve diğer ülkeler yurttaşı tüm ressamlar katılabilir.

B- ÖDÜL VE ETKİNLİK
 
1- Yılın Genç Ressamı Ödülü
5000 $

İkinci Seçilen Genç Ressam Ödülü
3000 $

Üçüncü Seçilen Genç Ressam Ödülü
2000 $

Üç adet mansiyon 3x 1000 $
 

2- Yılın Genç Ressamı seçilen yarışmacıya rh+artmagazine dergisi organizasyonuyla katalog eşliğinde kişisel sergi düzenlenecek ve ödül alan eseri dergiye kapak yapılacaktır.

 

3- 1, 2 ve 3.lük ödülü alan ve mansiyon ödülü alan sanatçılara birer plaket ve sertifika verilecektir. (Jüri özel ödülüne layık görülen eser olduğu takdirde bu eserler D bölümü 2.madde koşullarına tabidir).

 

4-Ödül alan sanatçıların rh+artmagazine dergisinde röportajı yayınlanacaktır.

 

5- Ödül alan sanatçıların dışındaki tüm sanatçıların eserleri arasından sergilenmek üzere jüri tarafından seçim yapılacaktır. Jüri tarafından sergilenmek üzere seçilen eserlerle ödül alan eserlerin yer aldığı sergi, rh+artmagazine tarafından belirlenecek tarih ve galeride satışa açık olarak sergilenecektir. Fiyatlar rh+artmagazine tarafından belirlenir. Satışı yapılan eserlerden dergi payı (%30) düşüldükten sonra kalan meblağ sanatçıya verilecektir. Ödeme tahsilat durumuna göre yapılır.

 

6-rh+artmagazine dergisi tarafından yarışmaya katılan ve ödül dışı kalan tüm yarışmacılar arasından seçilecek 10 yarışmacı her ay bir kişi olmak üzere röportajlarıyla rh+artmagazine dergisinin genç köşe bölümünde yer alacaklar. Yurt dışında olan ve dergiye şahsen gelemeyen ressamlar ile online röportaj yapılacaktır.

 

7- Ödül alamayan ve eseri alıcı bulamayan sanatçılardan arzu edenler işlerini rh+artmagazine dergisi koleksiyonuna armağan edebilirler. rh+artmagazine dergisi koleksiyonuna armağan edilen eserin görselini sanatçıya teşekkür notuyla dergide yayınlar.

C- BAŞVURU ŞEKLİ;

1- Yarışmaya katılacak ressamlar iki adet resim ile katılacaklardır.
2- Yarışmaya gönderilecek yapıtların kısa kenarı 100 cm'den kısa, uzun kenarı 200 cm'den büyük olamaz.
3- Yapıtlar tuval veya düz, kalıcı satıh üzerine yapılmış olmalıdır. Baskı ve fotoğraf kabul edilmez.
4- Malzeme ve konu serbesttir.
5- rh+artmagazine dergisinde çalışanlar ve onların birinci derece yakınları yarışmaya katılamaz.
6- Yarışmaya son katılım tarihi 30 Nisan 2015'tir.
7- Yarışmaya iki adet eser ile katılınılacaktır. Belirlenen ölçü dışı ve tek eser kabul edilmez.
8- Yarışmaya teslim edilen eserlerin arkasına sanatçı adı ve soyadı yazılıp imzalanacak. Ayrıca eserin arkasına iki sözcükten oluşan rumuz yazılacaktır.
9- Yarışmaya katılmak isteyen yarışmacı aşağıda bilgileri verilen banka hesabına 50 $ (geri ödenmez) katılım payı gönderecektir.

D- YAPIT KABULU VE DEĞERLENDİRME

1-Yarışmaya katılan ressamlar yukarıda ölçüleri ve malzeme cinsi verilen iki adet eserinin orijinalini ve ayrıca diğer çalışmalarının görsellerini, daha önce katıldıkları sergilerin, bilgi ve belgelerini, özgeçmişini, adres, telefon, e-mail bilgilerini bir adet kendi fotoğrafının bulunduğu CD ( CD'deki bilgilerin teknik nedenlerle dijital ortamda açılamamasına önlem olarak içeriğinin ayrıca bir dosya halinde çıktısı alınıp gönderilmesi önerilir) ile birlikte 30 Nisan 2015 tarihine kadar rh+artmagazine dergisinin belirteceği adrese elden veya kargo ile teslim edeceklerdir. Türkiye dışından gelecek olan eserler şasiye konmadan rulo halinde ve silindir ambalaj içinde gönderilecektir. Yurt içi gönderileri için şasiye konmayan eser kabul edilemez. Kargodaki gecikmede sorumluluk katılımcıya aittir. Kargo ücreti göndericiye aittir. Yabancı uyruklu yarışmacılar kişisel bilgilerinde İngilizce dil kullanacaktır. Yarışmaya gönderilen eserlere taşınma sırasında meydana gelebilecek hasar ve kayıp nedeniyle rh+artmagazine ve yarışma organizasyonu sorumlu tutulamaz.

2-Yarışmaya katılan eserler jüri tarafından değerlendirilerek 1, 2 ve 3. lük ödülüne layık görülen ilk üç ve üç adet mansiyon alan sanatçılar belirlenecektir. 1.lik ödülüne layık görülen sanatçı yılın genç ressamı ilan edilecektir. Ödüle layık görülen sanatçıların yarışmadaki her iki eseri de bütün haklarıyla rh+artmagazine dergisi koleksiyonuna kalır. (Jüri özel ödülüne layık görülen sanatçı olduğu takdirde onların eserleri de bu madde koşullarına tabidir).

3- Yarışmada ödül ve sergi dışı kalan sanatçılardan rh+artmagazine dergisi tarafından seçilen eserleri sanatçıların onayı alınarak koleksiyonerlere önerilebilir. Bir koleksiyoner tarafından satın alınan eser olduğu takdirde dergi payı düşüldükten sonra kalan miktar sanatçıya ödenir. Ödeme koleksiyonerden alınacak tahsilat durumuna göre yapılır.
 

E- YARIŞMAYA KATILAN ESERLERİN İADESİ

1- Yarışmaya katılan eserlerden ödül alamayan ve satışı yapılmayan eserler sergi bitiminden itibaren 30 gün içinde eser sahipleri tarafından alınmalıdır. İsteyen eser sahiplerine eserleri kargo masrafı kendilerine ait olmak üzere gönderilir. 30 gün içinde alınmayan eserlerden hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Ayrıca 30 gün içinde alınamayan eserler için günlük 2 $ depo kirası alınır.
2- rh+artmagazine dergisi yarışma süresince zorunlu durumlarda yarışma koşullarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Ancak yarışma sonuçları açıklandıktan sonra koşullarda her hangi bir değişiklik yapılamaz.(Sergi tarihi dışında)
3- rh+artmagazine dergisi tarafından düzenlenen uluslararası yılın genç ressamı yarışmasına katılan bütün katılımcılar bu yarışma koşullarını kabul etmiş sayılır. Anlaşmazlık durumunda TC İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.  
 
Banka Hesap Bilgileri:
Vakıf Bank Nişantaşı Şube
Yiğit İhtiyar

TL Hesabı:Iban: TR640001500158007300967048
Euro Hesap İban: TR240001500158048014468726
Dolar Hesap İban: TR250001500158048014523804

 

 

 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.