Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

RWS - Kraliyet Suluboya Derneği "Çağdaş Suluboya Yarışması" İngiltere (Son Başvuru: 20 Ocak 2015 Süre uzatıldı) ÇOK PRESTİJLİ YARIŞMA
 

 

1804 Yılında kurulan, 211 yıllık İngiliz Kraliyet Suluboya Derneği'nden, 5 profesyonel jüri seçimli yarışma...

 

TAVSİYE EDECEĞİMİZ PRESTİJLİ BİR YARIŞMA 

 

* Yarışmaya son katılım tarihi 20 Ocak 2015 Salı Saat 12.00 ye kadar. (Öğlen) 

 

* Yarışmaya katılmadan önce Başvuru Paketini dikkatlice okuyun. (Application Pack )

 

* Jüri, seçimini çok fazla katılımcı arasından sadece eserlerinizin fotoğraflarından seçeceği için, eser fotoğraf kalitenizin çok iyi olması gerekiyor. Cam üstünden çekilmiş, bulanık, kenarları düzeltilmemiş, orijinal resmin dışında görüntünün olduğu ve düşük çözünürlüklü fotoğraflar kabul edilmez.  

Bununla beraber, 1 MB üzerindeki eser fotoğrafları da kabul edilmez.

 

* Her bir eser için geri ödenmeyen 14 Pound olmak üzere maksimum 3 çalışmayla katılabilirsiniz.

 

* Resimler su bazlı olmalı ve kağıt üzerine yapılmış olmalıdır. Akrilik (impesto kabul edilmez), guvaş, suluboya, dolma kalem, ve mürekkep kabul edilir.

 

* Katılacak çalışmalar sanatçının orijinal eseri olmalı ve son 4 yıl içinde yapılmış olmalıdır.

 

* Resimler çerçeveli olarak her iki yöne de 100 cm'yi geçmemelidir. (100x100 cm)

 

* Çalışma sitili ve konusu serbesttir.

 

* Yarışmaya katılım ve katılım ücreti Royal Watercolor Society websitesinden yapılmalıdır.  www.royalwatercoloursociety.co.uk

 

* Yarışmaya katılmak için sakın gerçek resim göndermeyiniz. Eserinizin finale kaldığının size bildirilmesinden sonra orijinal resminizi Bankside Gallery'e göndereceksiniz. 

 

* Yarışmada seçilmiş olan eserler taşıyıcı firma ile Bankside Gallery'e gönderilmelidir. Posta ile  gönderilen çalışmalar kabul edilmez.  

 

* Taşıyıcı firma ile gönderilen eserler  sergi sırasında satılmazsa taşıyıcı firmanınızın kargonuzu 19 Mart 2015 saat 11.00 den 19.00 kadar galeriden alması gerekiyor. Alınmayan eserlerden her hafta için 7,5 pound depolama ücreti alınır. Bu süre içinde alınmayan eserler için 020 7352 7492 nolu telefonla görüşerek anlaşma yapılmalıdır.

 

* BAŞVURU İÇİN, Aşağıda linki verilmiş olan sayfadan girince "Enter Competition Online " bölümüne klikleyip başvuru formunu eksiksiz doldurun. Daha sonra kaç eserle giriyorsanız ücretini kredi kartıyla ödeyiniz. (Örneğin 3 resim yükleyecekseniz  42 Pound ödemeniz gerekiyor.) Daha sonra size resimlerinizi yükleyeceğiniz bölüm açılacaktır. Üç resminizi, teknik özellikleri ve Pound olarak satış fiyatıyla giriniz. Fiyat yazarken, yapacağınız yüksek fiyatlı nakliye, çerçeve masraflarını düşünerek yüksek fiyat vermeniz menfaatiniz icabıdır. Çünkü galeri satıştan % 40 komisyon alacak. Eğer kredi kartı ile satarsa % 5 ilave masraf kesecek.

Üç eseri yükledikten sonra "Down Load" tuşuna basınız.  Resimlerinizi yükledikten sonra bilgilendirme mail'i alacaksınız.

 

Yarışma jürisi aşağıda isimleri bulunan 5 kişilik profesyonel jüriden oluşmaktadır:

 

Richard Cork art critic, broadcaster and curator

Andrea Rose British Council curator

Thomas Plunkett PRWS Hon RI President of the Royal Watercolour Society
Isla Hackney RWS Education Officer
Bill Henderson RWS Chief Hanger

 

*Finalist eserler 30 Ocak 2015 tarihinde Kraliyet Suluboya Derneği'nin websitesinde yayınlanacaktır.

 

*Eseriniz sergi için seçildiyse resminizi çerçeveli ve asılmaya hazır olarak Bank Side Gallery'e 1-2 Mart 2015 tarihinde 11.00 ile 17.00 saatleri arasında teslim alınacaktır.

Resimler diğer günler teslim alınmayabilir. 

 

*Çerçeveli ve asılmaya hazır resimlerin arkasına isminizi, resmin adını yazınız. Galeri ve RWS (Royal Watercolour Society) hasarlı olan resimleri kabul etmez. Resimler Bankside Galeriye 2 Şubat Pazar veya 3 Şubat Pazartesi günleri  11.00 ila 17.00 saatleri arasında teslim edilmelidir. Diğer günler resimler kabul edilmez. 

 

*Resimlerinizi sakın camlı çerçeveyle göndermeyin. Cam yerine mika yapısında çok saydam plexi glass ile çerçeveletin. Pleksi Glass ayni zamanda nakliye sırasında resminizi koruyacaktır. Resimlerin paspartuları beyaz veya krem rengi olmalıdır.

 

ÖDÜLLER

 

Sanat malzemeleri

Resim satın alma ödülü

Nakit para ödülleri 500 Pound-1000 Pound arası

2015 İlkbahar ve sonbaharda sergi yapma imkanı.

 

*Ödüller hakkında detaylı bilgi için Entry pack'a bakınız. 

 

*Ödüller, 5 Mart 18.00 ila 20.00 Saatleri arasında özel bir törenle verilecek. Sergide yer alan sanatçılar ve misafirleri ödül töreninde yer alabilir.

 

*Sergide satılan eserlerin bilgisi kısa zamanda sanatçısına bildirilecek, Satışın % 40'ı galeri komisyonu olarak kesildikten sonra  6 hafta içinde ödenecektir.

Resimlerin telif hakkı sanatçısının olarak kalacak, fakat Bankside Gallery ve sergi sponsorları sergiyle ilgili olarak reprodüksiyon ve yayınını ücretsiz olarak kullanabileceklerdir.

 

YARIŞMANIN ÖNEMLİ GÜNLERİ

 

13 Ocak 2015  Salı, öğlen 12.00 | Son Başvuru Tarihi

30 Ocak Cuma | Souçların RWS websitesinde yayınlanması

1 Mart Pazar ve 2 Mart Pazartesi 11.00 -17.00 arası başarılı eserlerin Bankside Gallery'e teslimi. 

5 Mart, 18.00-20.00 saatleri arası ödül almış eserlerin özel ödül töreni ve Bankside Gallery de sergisi

6-18 Mart Bankside Gallery'de sergisi (Sabah 11.00 - 18.00 saatleri arası)

19 Mart, 11.00-19.00 saatleri arası, satılmamış eserlerin Bankside Gallery'den geri alması.

 

İLETİŞİM:

 

Royal Watercolour Society
Bankside Gallery
48 Hopton Street
London
SE1 9JH

 

Yarışmaya katılım formu ve online katılım linki:

 

YARIŞMA KATILIM ŞARTLARI

 

ONLINE KATILIM LİNKİ    

 

Email: info@banksidegallery.com


Telephone: 020 7928 7521

 

*   *   * 

 

ÖNEMLİ NOT: Tercümeler Turkish Paintings Com tarafından yapılmış olup katılım şartlarının bazı bölümleri tercüme edilmiştir.   

Lütfen yarışmaya katılmadan önce, orijinal İngilizce prospektustan (Entry Pack ) "Yarışma katılım koşullarını" dikkatlice okuyunuz.

Yanlış anlaşılmalardan doğacak zararlardan kurumumuz sorumlu değildir.

 

*   *   * 

 

 

The RWS Contemporary Watercolour Competition is an annual competition open to non-Members. It aims to encourage innovation and experimentation in water-based painting including watercolour, acrylic, gouache, pen and ink and watercolour mixed media.


This prestigious competition provides professional artists with an established and internationally recognised platform on which they can exhibit their work. Prizes are awarded during the Competition with previous winners including James Faure Walker ARWS and Bridget Moore ARWS. This year we have a new prize, 'The Jackson's Art Young Artist Prize' which will be awarded to an artist under the age of 30.


This year the judges include; Richard Cork, art critic, broadcaster and curator and Andrea Rose, British Council curator as well as the President of the RWS, Thomas Plunkett. For further information regarding submissions please download the entry pack .

 

Open for entries: 12, noon on Monday 6 October 2014


Submission deadline: 12, noon on Tuesday 20 January 2015


Friends of Bankside Gallery and students are eligable for free entry, please call Bankside Gallery to get your free entry code.

 

 

Yarışma Katılım Koşulları
 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.