Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

2015 Çanakkale Resim Yarışması (Son Başvuru: 18 Mart 2015)
 

Gelibolu Memorial Ltd. Şirketi merkezi Sidney Avustralya'da bulunan Gallipoli Memorial Kulübüne bağlı olup Çanakkale'de tescil edilmiştir.

 

Şirketin ilkesi: "Çanakkale Savaşı kahramanlarının şahsındagerçekleşen ve sürekli barış ve evrensel özgürlüğün temeli olarak tüm insanlığamiras bırakılan sadakat, saygı, vatan sevgisi, cesaret ve arkadaşlık özelniteliklerinin korunması için herkese sorumluluk düşmektedir."

 

Gelibolu Memorial Şirketi bu inançla uyumlu olarak 1915 Çanakkale Savaşı anısına 2008 Çanakkale Resim Yarışmasını düzenlemektedir. Benzer bir Yarışma (Gallipoli Sanat Yarışması) 2008 Nisan ayında Sidney, Avustralya'da sonuçlanmıştır. Çanakkale Resim Yarışmasının sonuçları 11 Nisan 2015 tarihinde açıklanacaktır. Yarışma 18 yaş ve üstü Türk vatandaşlarına ve Türkiye'de mukim Avustralya ve Yeni Zelandalılar'a açıktır.

 

Konu: Çanakkale Savaşı kahramanlarınınşahsında gerçekleşen ve sürekli barış ve evrensel özgürlüğün temeli olarak tüminsanlığa miras bırakılan sadakat, saygı, vatan sevgisi, cesaret ve arkadaşlık değerleri.

 

Koşullar: Yarışma Türk vatandaşlarına ve TürkiyeCumhuriyetinde mukim Avustralya ve Yeni Zelanda vatandaşlarına açıktır.

 

Tüm katılımcılar 18 yaşın üstündeolmalıdır. Yarışmaya katılan eserlerin daha önce başka bir yarışmaya katılmamışolması ve aşağıda belirtilen katılım standartlarına uygun olması gereklidir.

 

Yarışmaya katılacak eserlerinYarışmaya gönderilmesinden önce önkayit yaptırılması gerekmektedir. Önkayıt formları yayınlanmıştır.

 

Yarışmaya katılacak eser, kayıt formunda belirtilecek olan adrese tüm masrafları katılımcıya ait olmak üzere 18 Mart 2015'dan önce gönderilmelidir. Son katılım tarihi 18 Mart 2015'dir.

 

Yarışmaya katılan eserlerin değerlendirilmesi Çanakkale Resim Yarışması Organizasyon Komitesi tarafından belirlenecek beş kişilik bir jüri tarafından yapılacaktır.

Jürinin kararları kesin olup kararlarla ilgili herhangi bir itiraz değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

Birincilik Ödülünü kazanan eser Avustralya Gallipoli Memorial Kulübü Müze Fonuna ait olacak ve sergilenmek üzere Avustralya'ya gönderilebilecektir.

 

Finale kalan eserler Çanakkale, İstanbul ve Ankara'da sergilenebilecektir.


Yarışmayı düzenleyenler tarafından gönderilen eserler ile ilgili olarak her türlü özen ve dikkat gösterilecektir. Ancak kayıp veya zarar hallerinde düzenleyenler, Şirket veya Kulüp herhangi bir sorumluluk kabul etmeyecektir.

 

Sergilenmek üzere seçilmeyen eserler, tüm masrafları eser sahibine ait olmak üzere, en kısa sürede tarafımızca seçilen herhangi bir kargo şirketi aracılığı ile geri gönderilecektir.

 

Sergilenmek üzere seçilen eserler Çanakkale, İstanbul ve Ankara'daki sergileme faaliyetlerinin tamamlanmasından sonra iade edilecektir. (Ödül alanlar hariç)

 

Eserlerin tüm geri gönderme masrafları eser sahibine aittir.

 

Yarışmayakatılanlar tüm Yarışma koşullarını kabul etmiş sayılırlar.

Katılım Standartları:
Valilik, Büyükelçilik ve Rektörlük Ödüllerini kazananlar da dâhil olmak üzere tüm eserler aşağıdaki Yarışma konusuna uygun olarak üretilmiş olmalıdır:

 

" Çanakkale Savaşı kahramanlarının şahsında gerçekleşen ve sürekli barış ve evrensel özgürlüğün temeli olarak tüm insanlığa miras bırakılan sadakat, saygı, vatan sevgisi, cesaret ve arkadaşlık kavramları."

Birincilik Ödülü Jüri tarafından ödül konusunu sanatsal olarak en başarılı biçimde işleyen esere verilecektir.

 

Valilik Ödülü Jüri tarafından Mustafa Kemal Atatürk'ün 1915 yılında Türk topraklarında hayatını kaybeden Anzak askerlerinin analarına hitaben söylediği sözleri sanatsal olarak en iyiişleyen esere verilecektir.

 

Büyükelçilik Ödülü Jüri tarafından Barış temasını en iyi işleyen esere verilecektir.

 

Rektörlük Ödülü sadece üniversite öğrencilerine açık olup, Jüri tarafından birincilik ödülüne uygulanan koşullar ile aynı biçimde konuyu en iyi işleyen esere verilecektir.

 

Tüm katılımcılar Yarışmaya yağlıboya veya akrilik ile üretilmiş sadece bir orijinal eser ile katılabilirler.

 

Yarışmaya katılan eserlerin boyutları 120 cm x 120 cm den fazla ve 40 cm x 40 cm den küçük olmamalıdır.

 

Tüm eserler çerçevesiz ve asılmaya hazır olmalıdır.

 

Belirtilenkoşullara uygun olmayan eserler değerlenmeye alınmayacaktır.

 

Ödüller: Birincilik Ödülü 12.000 TL Eser GallipoliMemorial Kulübü Müze Fonuna ait olacaktır. 

 

Diğer Ödüller:

 

Valilik Ödülü (2000 TL) Eser Gallipoli Memorial Kulübü Müze Fonuna ait olacaktır.

Büyükelçilik Ödülü (2000 TL) Eser Gallipoli Memorial Kulübü Müze Fonuna ait olacaktır.

Rektörlük Ödülü (2000 TL) Eser Gallipoli Memorial Kulübü Müze Fonuna ait olacaktır.

 

Jüri: Tüm eserler beş üyeli bir jüri tarafından değerlendirilecektir. 

 

 

Ayrıntılı bilgi için: http://www.gelibolumemorial.net/  

 

Facebook: https://facabook.com/cap.secretary

 

 

Ön kayıt formu
 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.