Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

"Hayatın Dengesi" konulu fotoğraf yarışması (Başvuru Süresi: 14 Temmuz-30 Ekim 2014)
 

 

Katılım Koşulları
Yarışmaya, bu site üzerinden elektronik ortamda yükleme yapacağınız fotoğraflarla katılabilirsiniz. Bir kişi, en çok 3 eserle yarışmaya katılabilir. Her bir eser için, bu sitede yer alan elektronik katılım formu, ayrı ayrı olarak doldurulup gönderilmelidir.


Kimler katılabilir?
Yarışma; hayatın dengesini fotoğraf kareleri ile anlatmak isteyen herkesin katılımına açıktır. Yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve onların birinci derece yakınları dışında, Türkiye'de ikamet eden herkes katılabilir.


Yarışma başvuru tarihleri
Başvurular 14 Temmuz - 30 Ekim 2014 tarihleri arasında kabul edilecektir.

 

 

Teknik bilgiler
Fotoğrafların, maksimum kalitesi (12) JPEG formatında, çözünürlük 300 dpi ve kısa kenarı ise en az 2500 piksel olmalıdır.
Fotoğraflar renkli ya da siyah beyaz olabilir.


Fotoğraflarda EXIF bilgisi (fotoğraf kimliği: rumuz, sıra no, tarih ve çekildiği yer) bulunması zorunludur.
Fotoğraf üzerinde renk, kontrast ve kadraj düzenlemeleri dışında, photoshop ile dijital manipülasyon yapılamaz.

 

Yarışma Şartnamesi


"Hayatın Dengesi" yarışmanın ana konusunu oluşturmaktadır.


Katılımcı, daha önceden herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş eserleriyle bu yarışmaya katılmalıdır.
Eserlerin her türlü hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve ESTUZ'a muvafakat ve kullanım tasarrufu izni verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül ve her türlü kazanımlar geri alınır.


Yarışmaya katılan tüm görsel eserler, ESTUZ (ESTUZ ESKİŞEHİR TUZ GIDA SAN. VE TİC. A.Ş.) firmasının kurumsal arşivine alınarak, şirketin uygun görmesi halinde bu yarışmayla ilgili veya diğer kurumsal sergi, afiş, katalog, broşür, kitap, kitapçık, gazete vb. her türlü tanıtım malzemesi ile kurumsal web sayfasında ayrıca bir izin ve muvafakat almaya gerek olmadan kullanılabilecektir. Ayrıca çeşitli platformlarda sergilenebilecektir.


Yarışmada dereceye giremeyen eserlerin bu yarışma dışında kurumsal bir tanıtım malzemesinde kullanımı halinde, ESTUZ eser sahibine FSEK çerçevesinde bunun için mutabık olunacak bir görsel kullanım telifi ödeyecektir.


Bir katılımcı, en çok 3 eserle yarışmaya başvuru yapabilir. Her bir eser için, bu sitede yer alan elektronik katılım başvuru formu, ayrı ayrı olarak doldurulup gönderilmelidir. Fotoğrafların, maksimum kalitesi (12) JPEG formatında, 300 dpi çözünürlüğünde ve kısa kenarı ise en az 2500 piksel olmalıdır. Fotoğraflar renkli ya da siyah beyaz olabilir. Fotoğraflarda EXIF bilgisi (fotoğraf kimliği: rumuz, sıra no, tarih ve çekildiği yer) bulunması zorunludur. Fotoğraf üzerinde renk, kontrast ve kadraj düzenlemeleri dışında, photoshop ile dijital manipülasyon yapılamaz.


Yarışma; hayatın dengesini ve güzelliğini fotoğraf kareleri ile anlatmak isteyen herkesin katılımına açıktır. Yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve onların birinci derece yakınları dışında, Türkiye'de ikamet eden herkes katılabilir.


Yarışma başvuruları 14 Temmuz 2014'te başlayacaktır. Yarışmaya son başvuru tarihi 30 Ekim 2014'tür. Bu tarihten sonra gelen eserler değerlendirmeye alınmaz.
Tüm yarışmacılar, yarışma koşullarını ve Seçici Kurul kararlarını istinasız kabul etmiş sayılır.


Şartnamede her türlü değişiklik hakkı ESTUZ'a aittir.


Yarışmaya katılanlar yukarıdaki şartların tamamını kabul etmiş sayılırlar.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR 

 

Yarışmanın ana konusu nedir?
"Hayatın Dengesi" yarışmamızın ana konusudur.


Fotoğraflar renkli mi, siyah beyaz mı olacaktır?
Yarışma tek bölümlüdür: Sayısal Renkli veya Siyah-Beyaz olacaktır.


Yarışmaya herkes katılabiliyor mu?
"Hayatın Dengesi" ni fotoğraf kareleriyle anlatmak isteyen herkes katılabilir. Seçici kurul üyeleri, TFSF temsilcisi ve onların birinci derece yakınları dışında, Türkiye'de ikamet eden herkes katılabilir.


Yarışmaya kaç eserle katılım sağlanmaktadır?
Yarışmaya, bir kişi en çok (3) eserle katılım sağlayabilmektedir.


Fotoğrafın boyutu ne olmalıdır?
Fotoğrafların, maksimum kalitesi (12) JPEG formatında, çözünürlük 300 dpi ve kısa kenarı ise en az 2500 piksel olmalıdır. Bir fotoğrafın boyutu 5,00 MB'dan büyük olmamalıd

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜFFEN AŞAĞIDAKİ LİNKE KLİKLEYİNİZ:

 http://www.estuz.com/hayatindengesi/ 

 

 

 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.