Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

"ÇOCUK GÖZÜYLE GİRİŞİMCİLİK" TEMALI RESİM YARIŞMASI (Son Başvuru: 20 Nisan 2014)
 

"ÇOCUK GÖZÜYLE GİRİŞİMCİLİK" TEMALI RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

 

LİYAKAT Derneği Ortaokul öğrencilerini; resme yönlendirmek, çevre ve toplum değerlerine duyarlı insanlar olarak yetişmelerine katkıda bulunmak, bu alanlarda çalışma yapanları ödüllendirmek amacıyla resim yarışması yapmaya karar vermiştir.

 

GENEL ŞARTLAR

 

Yarışma aşağıdaki kategorilerde düzenlenecektir.


1. Kategori: 5. ve 6. sınıflarda okuyan öğrenciler


2. Kategori: 7.ve 8. sınıflarda okuyan öğrenciler


■ Yarışmacılar, eserleriyle birlikte ad, soy ad, doğum tarihi, okul, sınıf, şube, okul adresi ve telefon bilgilerini göndermek zorundadırlar.


■ Gönderilecek çalışmalar en geç 20 Nisan 2014 tarihine kadar Akdeniz cad. Dede İş Hanı No:10 Kat:8 Pasaport / İzmir adresine; posta/kargo yoluyla gönderilecek veya elden teslim edilecektir.


■ Gönderilecek eserlerin daha önce başka bir yarışmaya katılarak ödül almamış olması ve başka bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.


■ Belirtilen süre dışında gönderilen eserler dikkate alınmayacaktır. Posta, kargo vb. yollarla gönderilen eserlerdeki gecikmelerden LİYAKAT Derneği sorumlu değildir.

 

■ Yukarıdaki şartların herhangi birini yerine getirmeyenlerin çalışmaları değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

■ Yarışmada dereceye giren ve yayımlanmaya değer görülen resimler, eser sahibinin veli veya vasisinin vereceği beyanla LİYAKAT Derneği web sitesinde (http://www.liyakat.org.tr) ve LİYAKAT "Dostluk ve Anlayış Haftası" etkinliklerinde sergilenebilecektir. Yayınlanan ve sergilenen eserlere ayrıca telif ücreti ödenmeyecektir.

 

■ Yarışmaya katılan eserler dereceye girsin ya da girmesin iade edilmeyecektir.

 

■ Yarışmada dereceye girenler 22 Nisan 2014'ten itibaren internet sitemizde açıklanacaktır.

 

■ Eser gönderenlerin isimleri http://www.liyakat.org.tr adresinde yayınlanacaktır.

 

■ Ödüller 23 Nisan 2014 tarihinde Dominik caddesinde yapılacak Ödül Töreni'nde verilecektir.

 

■ Konu ;"Çocuk Gözüyle Girişimcilik" olarak belirlenmiştir.

 

■ Yarışmacılar birden fazla eserle yarışmaya katılabilir.

 

■ Gönderilen resimler en az A3 ebadında olmalıdır.

 

■ Teknik serbesttir. (Sulu boya, kuru boya, pastel, yağlıboya, ekolin, karakalem vb.) Bilgisayarla çizilen ve renklendirilen çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.


DEĞERLENDİRME KURULU

 

Ertuğrul SARAÇ

 

1951 yılında Kula'da doğdu. 1969'da İmroz Atatürk İlköğretmen Okulu'nu, 1972'de Ankara Gazi Eğitim Enstitiisünti bitirdi. Anadolu'nun değişik yörelerinde resim öğretmenliği yaptı. Ankara, Afyon, Antalya, İzmir,İstanbul, Manisa, Bursa, Adapazarı, Leficoşa, Efes, Afrodisias, Foça, Bodrum,Gördes, Aliağa., Çeşme, Salihli, Hollanda Emmen'de ve Türkmenistan Aşicabat'ta 64 kişisel sergi açtı. Yarışma-İl ve karma sergilere katıldı.

 

Resimlerinde Anadolu'nun kültürel mitolojik birikimini, soyut biçim ve şekillerle anlatan sanatçı T.C. Kültür Bakanlığı, Müzeler, yurtiçi ve yurtdışı koleksiyonlarda resimleri bulunmaktadır. Uluslar arası Plastik Sanatçılar Derneği (UPSD) üyesi olan sanatçı İzmir'de çalışmalarını yürütmektedir.

 

Elif COŞKUN

 

1974 yılında Erzurum da doğdu.2003 yılında Anadolu üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim iş öğretmenliğinden mezun oldu.Anadolu üniversitesi kolejinde meslek hayatına atıldı.Çeşitli illerde 6 sergi açtı.Karakalem,grafik tasarımları ve taş boyama çalışmaları yapmaktadır.Mesleğine halen İzmir Özel Ekin Koleji nde görsel sanatlar öğretmeni olarak devam etmektedir.

 

Filiz KUTLU ÇUBUK

 

1970 yılında Eskişehir'de doğdu. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 1991 yılında İstanbul'da Akbank Bahariye Sanat Galerisinde düzenlenen karma sergide çalışmaları yer almıştır. İstanbul'da desinatör olarak çalışmıştır. 1994 yılında Hollanda da Storkfirmasında cad/cam sisteminde desen tasarımı konusunda eğitim almıştır. İstanbul'da Türkmen Holding'de desen departmanında sistem sorumlusu olarak çalışmıştır. 1995 yılında İzmir'e yerleşmiş ve 1998 yılında özel okullarda resim öğretmeni olarak görev almaya başlamıştır. Pek çok uluslararası ve ulusal sergilere, yarışmalara öğrencileri ile katılmıştır. Halen Ekin Koleji'nde Görsel Sanatlar öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.

 

Fahamet CANBUL

 

1955 Eskişehir'de doğdu. 1972 Eskişehir H.Süleyman Çakır Kız İlköğretmen Okulundan mezun oldu. 1976 Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi (İzmir Buca Eğitim Enstitüsü) Resim-İş Bölümü GRAFİK dalından mezun oldu. Torbalı Lisesi;Bornova Anadolu Lisesi;İzmir Fen Lisesi; 9 Eylül Ortaokulu;Özel Çamlaraltı Koleji Resim-İş Öğretmenliği yaptı. 1978-1979 Tözüm Kızılcan Seramik Atölyesinde Seramik çalışmaları yaptı.

 

DEĞERLENDİRME ŞEKLİ:

 

Yarışmaya katılacak eserler geniş bir salonda her kategori ayrı olmak üzere numaralandırıldıktan sonra sergilenir. Jüri üyeleri dereceye girmeye namzet gördükleri üç eseri belirlerler. Böylece dereceye girecek en az üç, en fazla onbeş eser belirlenmiş olur. Seçilen bu eserler ayrı bir yerde tekrar sergilenir. Jüri üyeleri bu eserlere 100 üzerinden not verirler. Verilen notların aritmetik ortalaması alınarak birincilik, ikincilik, üçüncülük, mansiyon ödülleri alacaklar belirleni


ÖDÜL TÜRÜ:

 

Yarışmada dereceye girenler Para ve Başarı sertifikası ile ödüllendirilecektir. Ödüller, ödül törenine gelen yarışmacılara elden imza karşılığı verilecektir.

 

ÖDÜL MİKTARI:

 

Yarışmada dereceye girenlere verilecek ödüller aşağıdaki gibidir.

1. Kategori

(5. - 6. sınıflar)

2. Kategori
( 7.-8. sınıflar)

 

Birinci Tam Altın Birinci Tam Altın

İkinci Yarım Altın İkinci Yarım Altın
Üçüncü Çeyrek Altın Üçüncü Çeyrek Altın

 

ÖDÜL TÖRENİ:

 

* Ödüllerin verileceği tarih 23 Nisan 2014,
* Yer Dominik Caddesi - Alsancak.
* Saat 14:00
* Tören tarihiyle ilgili muhtemel değişiklikler iştirakçilere telefonla bildirilecektir.

 

 

Yazdırılabilir Orijinal Şartname
 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.