Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

IWS ve NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİV. ORTAKLIĞIYLA “ULUSLARARASI SANAT YOLUYLA EVRENSEL SEVGİ " SULUBOYA BİENALİ & GENÇ SANATÇILAR YARIŞMASI (Son Başvuru 15.02.2014)
 
IWS ve NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ORTAKLIĞIYLA“ULUSLARARASI SANAT YOLUYLA EVRENSEL SEVGİ" SULUBOYA BİENALİ & GENÇ SANATÇILAR SULUBOYA YARIŞMASI
 
Uluslararası “Sanat Yoluyla Evrensel Sevgi” Suluboya Bienali ile sanat yoluyla farklı kültürlerden sanatçıların barış içinde kaynaşması ve bölgenin kültür ve sanat hayatına katkıda bulunulması, sanat eğitimi veren kurumlar arasında işbirliği ve dayanışmayı gerçekleştirmek hedeflenmektedir.
Suluboya, sanat tarihinde mağara resimlerinden itibaren dünyanın en köklü tekniklerindendir. Geleneksel Türk resim sanatlarımızdan ebru, hat ve minyatür sanatı ile aynı kategoride olması modern suluboya sanatının gelişiminde de önemli etkileri ve katkıları olmuştur. Suluboya Bienalinin Türkiye’de yapılması suluboya dünyasının dikkatlerini etkinliğimiz üzerinde toplayacaktır.  
Dünya suluboya sanatının başarılı sanatçılarını, genç sanatçı adaylarıyla bir araya getirecek olan organizasyon toplam 4 gün sürecektir. 05-08 Mayıs 2014 tarihlerinde Kapadokya bölgesinde yapılacak olan etkinlikte; ödül töreni, bienal resepsiyonu ve derece alan sanatçıların eserlerinin de yer aldığı IWS geleneksel uluslararası suluboya sergisi yapılacaktır. Sanatçılar canlı performans çalışmaları yapacaklar,  panel ve söyleşiler düzenlenecek, profesyonel sanatçılar genç sanatçı adaylarıyla bilgi ve birikimlerini paylaşacaklardır. Yıllar boyu farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış Kapadokya bölgesi Bienale katılan sanatçılarla gezilecek ve açık havada bölgenin eşsiz güzelliklerini resmedeceklerdir.
“Sanat Yoluyla Evrensel Sevgi” sloganını benimsediğimiz proje dünya barışına ve ülkemizin tanıtımına katkı sağladığı gibi dünya suluboya sanatına önderlik ve ev sahipliği yapması Türkiye için ayrı bir anlam ve önem taşımaktadır.
ULUSLARARASI GENÇ SANATÇILAR SULUBOYA YARIŞMASI 

 
KURALLAR:
1.  Sanatçı yarışmaya suluboya tekniğinde özgün bir adet eseriyle katılabilir.
2.  Yarışmamıza 16-35 yaş arası genç sanatçılar katılabilir.
3.  Yarışmamız ulusal ve uluslararası kategorilerde olup ilk üç dereceye giren eserlerin sanatçıları ödüllendirilecektir.
4.  Yarışmacı eserine ait fotoğrafı Facebook “International Watercolor Society  Art Contest”  adlı sayfamızın duvarına yükleyerek yarışmaya katılmış olur.
5.  Eserlerde konu ve boyut serbesttir.
6.  Jüri yerli ve yabancı usta suluboya sanatçılarından oluşacaktır.
 
KATILIM:
 
1.  Eser yarışma sayfasının duvarındaki “fotoğraf/video ekle” sekmesi yoluyla yüklenmelidir.
2.  Yarışmacı eserin fotoğrafını yüklerken “açıklama ekle” kısmına:
1-Adını-Soyadını, 2-Yaşını, 3-Ülkesini 4.Eserin Ebatlarını mutlaka yazmalıdır.
3.  Eser profesyonelce fotoğraflanmalı, eserin kenarları temiz ve paspartusuz olmalıdır.
 
ÖDÜLLER:
 
Eserler üç kategoride değerlendirilecektir.
1.  Ulusal kategoride ilk üç dereceye girenler,
2.  Uluslararası kategoride ilk üç dereceye girenler,
3. Ulusal kategorideki 19 yaş altı katılımcılar arasında seçilen başarılı bir resme “Lise Jüri Teşvik Ödülü”  verilecektir. 
Dereceye giren sanatçılarımız 05-08 Mayıs 2014 tarihlerinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde düzenlenecek olan “Sanat Yoluyla Evrensel Sevgi” Uluslararası Suluboya Bienali’ne katılacakları bir haftalık tatil kazanacaklardır. (Ulaşım, konaklama, yiyecek, balon turu, kültür gezileri ödüle dahildir). Yarışma da derece alan eserler IWS’in geleneksel kataloğunda yer alacaktır. Sanatçılara plaket ve sertifikaları ödül töreninde verilecektir.
 
 YARIŞMA SERGİSİ:
 
Ödül alan resimler 05-08 Mayıs 2014 tarihinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde yapılacak olan “Sanat Yoluyla Evrensel Sevgi” Uluslararası Suluboya Bienali’nde sergilenecektir.

SON KATILIM TARİHİ                : 15.02.2014
SONUÇLARIN AÇIKLANMASI  : 25.02.2014
 

 

 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.