Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

İngiliz Kraliyet Suluboya Derneği 2013 Geleneksel Çağdaş Suluboya Yarışması (Başvuru Süresi 18 Ocak 2012 tarihine uzatıldı:)
 

1804 Yılında kurulan, 209 yıllık İngiliz Kraliyet Suluboya Derneği'nden, 5 profesyonel jüri seçimli, prestijli bir yarışma...

 

*Yarışmaya katılmadan önce Başvuru Paketini dikkatlice okuyun. (Application Pack)

 

*Jüri, seçimini çok fazla katılımcı arasından sadece eserlerinizin fotoğraflarından seçeceği için, eser fotoğraf kalitenizin çok iyi olması gerekiyor. Cam üstünden çekilmiş, bulanık, kenarları düzeltilmemiş, orijinal resmin dışında görüntünün olduğu ve düşük çözünürlüklü fotoğraflar kabul edilmez.  

Bununla beraber, 1 MB üzerindeki eser fotoğrafları da kabul edilmez.

 

*Her bir eser için 14 Pound olmak üzere maksimum 3 çalışmayla katılabilirsiniz.

 

*Resimler su bazlı olmalı ve kağıt üzerine yapılmış olmalıdır. Akrilik (Not impesto), guvaş, suluboya, dolma kalem, ve mürekkep kabul edilir.

 

*Katılacak çalışmalar sanatçının orijinal eseri olmalı ve son 4 yıl içinde yapılmış olmalıdır.

 

*Resimler çerçeveli olarak her iki yöne de 100 cm'yi geçmemelidir.

 

*Çalışma sitili ve konusu serbesttir.

 

*Yarışmada seçilmiş olan eserler taşıyıcı firma ile Bankside Gallery'e gönderilmelidir. Posta ile  gönderilen çalışmalar kabul edilmez.

 

*Taşıyıcı firma ile gönderilen eserler  sergi sırasında satılmazsa taşıyıcı firmanınızın kargonuzu 4 Mart 2013 saat 13.00 ten 19.00 kadar galeriden alması gerekiyor. Alınmayan eserlerden her hafta için 7,5 pound depolama ücreti alınır.

 

*BAŞVURU İÇİN, Aşağıda linki verilmiş olan sayfadan girince "Enter Competition Online" bölümüne klikleyip başvuru formunu eksiksiz doldurun. Daha sonra kaç eserle giriyorsanız ücretini kredi kartıyla ödeyiniz. (Örneğin 3 resim yükleyecekseniz  42 Pound ödemeniz gerekiyor.) Daha sonra size resimlerinizi yükleyeceğiniz bölüm açılacaktır. Üç resminizi, teknik özellikleri ve Pound olarak satış fiyatıyla giriniz. Fiyat yazarken, yapacağınız yüksek fiyatlı nakliye, çerçeve masraflarını düşünerek yüksek fiyat vermeniz menfaatiniz icabıdır. Çünkü galeri satıştan % 40 komisyon alacak. Eğer kredi kartı ile satarsa % 5 ilave masraf kesecek.

Üç eseri yükledikten sonra "Down Load" tuşuna basınız.  Resimlerinizi yükledikten sonra bilgilendirme mail'i alacaksınız.

 

Yarışma jürisi aşağıda isimleri bulunan 5 kişilik profesyonel jüriden oluşmaktadır:

  • Andrew Kalman, Director of Crane Kalman Gallery
  • Huon Mallalieu Hon RWS, Art Market Correspondent for Country Life
  • Leonard McComb RA RWS Hon RP
  • Paul Newland RWS, Vice President and Honorary Curator
  • Alison Smith, Lead Curator, British Art to 1900 at Tate Britain

 

*Şeçilmiş eserler 25 Ocak 2013 tarihinde Kraliyet Suluboya Derneği'nin websitesinde yayınlanacaktır.

 

*Çerçeveli ve asılmaya hazır resimlerin arkasına isminizi, resmin adını yazınız. Galeri ve RWS (Royal Watercolour Society) hasarlı olan resimleri kabul etmez. Resimler Bankside

Galeriye 17 Şubat 12.00 ila 18 saatleri arasında 18 Şubat Pazartesi 11.00 ila 19.00 saatleri arasında teslim edilmelidir. Diğer günler resimler kabul edilmez.

 

*Resimlerinizi sakın camlı çerçeveyle göndermeyin. Cam yerine mika yapısında çok saydam plexi glass ile çerçeveletin. Pleksi Glass ayni zamanda nakliye sırasında resminizi koruyacaktır. Resimlerin paspartuları beyaz veya krem rengi olmalıdır.

 

ÖDÜLLER

 

Sanat malzemeleri

Resim satın alma ödülü

Nakit para ödülleri 500 Pound-1000 Pound arası

 

*Ödüller, 21 Şubat 2013 Saat 18.00-20.00 arasında özel bir törenle verilecek. Sergide yer alan sanatçılar ve misafirleri ödül töreninde yer alabilir.

 

*Sergide satılan eserlerin bilgisi kısa zamanda sanatçısına bildirilecek, Satışın % 40'ı galeri komisyonu olarak kesildikten sonra  6 hafta içinde ödenecektir.

Resimlerin telif hakkı sanatçısının olarak kalacak, fakat Bankside Gallery ve sergi sponsorları sergiyle ilgili olarak reprodüksiyon ve yayınını ücretsiz olarak kullanabileceklerdir.

 

ÖNEMLİ NOT: Tercümeler Turkish Paintings Com tarafından yapılmıştır.

Lütfen yarışmaya katılmadan önce, orijinal İngilizce prospektustan "Yarışma katılım koşullarını" dikkatlice okuyunuz.

Yanlış anlaşılmalardan doğacak zararlardan kurumumuz sorumlu değildir.

İLETİŞİM:

Royal Watercolour Society
Bankside Gallery
48 Hopton Street
London
SE1 9JH

 

Yarışmaya katılım formu ve online katılım linki:

 

http://www.royalwatercoloursociety.co.uk/competitions.aspx  

 

Email: info@banksidegallery.com


Telephone: 020 7928 7521

 

 

Yarışma koşulları
 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.