Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

"Kartepe'de Sonbahar 2012 " konulu Fotomaraton (1-3 Kasım 2012)
 

 

Para ödüllü ve yörenin tarihsel, kültürel, doğal ve turistik yönlerinin ön plana çıkarılmasının amaçlandığı Kartepe Belediyesi tarafından, 01 - 04 Kasım 2012 tarihleri arasında "Kartepe'de sonbahar" konulu bir fotomaraton düzenlendi.
             

Kar dışında sonbahara da sahip olduğu görüntülerin belgelenmesi, bu mevsimde Kartepe'den yaşam öğelerinin fotoğrafçıların objektifinden yansımalarının amaçlandığı fotomaraton için kayıtlar, 1 Kasım 2012 saat 09.00'da başlayacak ve 3 Kasım 2012 Cumartesi günü saat 19.00'a kadar sürecek.Amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarının katılacağı fotomaratonda, eserler 4 Kasım 2012 Pazar günü saat 01.00'e kadar teslim edilecek.
                

Jüride;Cengizhan Günesen (KASK), Hadi Aslan (GFSD), Osman Nuri Çiriş (GEFSAD), Taner Kayıpoğlu (DFSD),Servet Sezgin (SAGÜSAD) gibi ustalar ile Kartepe Belediyesi Kültür Müdürü Salih Nurettin Çevik ve Belediye Sanat Yönetmeni Sema Özevin de yer alıyor.  
               

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından onaylı fotomaratona, Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği (KASK) de katkı veriyor.Yarışmacıların eserlerinin, ilçe içinde belirtilen tarihlerde yapacağı siyah beyaz veya renkli, JPEG formatında, büyük boy baskıya elverişli, 300 dpi gibi yüksek çözünürlükte ve rumuzlu  olması isteniyor.           
                          

Katılımcıların en çok 5 fotoğrafla katılabildiği fotomaratonda, birincilik ödülü 2 bin, ikincilik ödülü 1.500, üçüncülük ödülü bin TL, 3 adet mansiyon 500 TL,14 adet sergileme ödülü  100 TL ve sponsor ödülleri ise 250 TL olarak belirlendi.

"Kartepe'de Sonbahar" konulu fotomaratona katılmak isteyenler, yarışma sekretaryasına ulaşmak için belediyenin 353 38 69 nolu telefonundan ayrıntılı bilgi alabilecekler. Fotomaraton şartnamesine ise http://www.kartepe.bel.tr/ internet adresinden ulaşmak mümkün oluyor.

 

 

 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.