Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

2. SİLLE ULUSAL ÇAĞRILI FOTOĞRAF YARIŞMASI 2012
 

 

 

 

2. SİLLE ULUSAL ÇAĞRILI FOTOĞRAF YARIŞMASI 2012

 

Yarışmamız TFSF 2011/66 ve UPI / p1106-m10 patronaj ile onaylanmıştır.

Yarışma süresince TFSF Temsilcisi bulunacaktır. 

  

Etkinliğin amacı:

 

Konya'nın tarihi ve turistik değer taşıyan beldesi Sille'nin fotoğraf sanatı amacı ile tanıtılması ve fotoğraf sanatının Konya'da gelişmesine katkı sağlanması

 

GENEL KURALLAR:

 

Yarışmaya ülke genelindeki tüm fotoğrafçılar katılabilir.

Ülke genelindeki tüm fotoğraf sanatı derneklerine, amatör fotoğraf derneklerine, fotoğraf topluluklarına, fotoğraf kulüplerine, üniversitelere ve öğrenci fotoğraf topluluklarına duyurular yapılır.

 

Etkinlikte yer almak isteyen katılımcıların, son bir yıl içinde Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF), Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) ve Uluslararası Fotoğrafçılar Birliği (UPI) patronajı ile desteklenmiş uluslararası ve ulusal yarışmalarda elde ettikleri ödül ve sergileme listesi, yer aldıkları fotoğraf etkinlikleri (söyleşi, gösteri, jüri üyeliği, panel, fotoğraf günleri vs.)  ile başvuru yapması istenir.

 

Organizasyon komitesi, yapılan başvurular içinden başarılı bulduğu 10 fotoğrafçıyı Konya'ya davet eder. Konya'ya gelecek olan katılımcıların yol ücretleri, konaklama ve günlük yemek giderleri organizasyon komitesi tarafından karşılanır. Katılımcılardan 3 gün boyunca, Sille Köyü içinde ve çevresinde fotoğraflar çekmesi istenir. Üç gün sonunda her katılımcı kendi seçeceği 10 adet fotoğrafı organizasyon komitesine teslim eder.

 

Etkinliğe jüri üyeleri, organizasyon komitesi ve birinci derece yakınları katılamaz. Etkinlik 17 - 18 - 19 - 20  Ekim 2012 tarihlerinde 4 gün sürecektir. Etkinliğe Katılacak fotoğrafların bu tarihlerde çekilmiş olması gerekmektedir.

 

Katılımcıların fotoğraf çekimleri 18 - 19 Ekim 2012 günlerinde yapılacak, fotoğraflar en geç 20 Ekim 2012 Cumartesi günü Saat 08.00'e kadar TFSF temsilcisine teslim edilecektir.

Fotoğraflar belge niteliğinde olacağından, görüntülerin asıl unsurlarında ekleme - çıkartma gibi müdahaleler kabul edilmez. Bunun dışında fotoğrafik anlamda uygun müdahaleler kabul edilebilir. Davet edilen fotoğrafçıların kendi bilgisayarlarını getirmeleri tavsiye edilir.

 

20 Ekim 2012 Cumartesi günü jüri değerlendirmesi yapılacak, aynı gün sergi açılışı ve ödül töreni gerçekleşecektir.

 

Etkinlik için çekimler dijital makinelerle yapılacaktır ve yarışma sayısal alanda düzenlenecektir. Fotoğraflar organizasyon komitesine sayısal ortamlarda teslim edilecek. Fotoğrafların çekim bilgilerine ulaşmak gerektiği takdirde, organizasyon komitesi orijinal çekimi isteyebilecektir. Çekimler 300 dpi çözünürlükte, JPEG formatında olmalıdır.

 

Fotoğraflar renkli veya siyah beyaz olabilir.

 

Etkinliğe katılan yarışmacıların fotoğraflarından sergilemeye değer görülenlerin Selçuklu Belediyesi arşivine kazandırılmasını, Selçuklu ilçesinin tanıtımı için eser sahibinin ismi ile birlikte kullanılmasını kabul eder. Kullanım hakkı eser sahibi ile birlikte Selçuklu Belediyesinin olacaktır. Selçuklu Belediyesi bu fotoğrafları, Sille'nin tanıtımında, fotoğrafçıya ayrıca bir telif ücreti ödemeden kullanabilecektir.

 

Katılımcı, yarışmaya verdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm İzinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

 

Ödül almış fotoğrafların katılımının kısıtlandığı yarışmalarda böyle bir fotoğrafla ya da bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan kişilerin yarışmalara katılımı TFSF Yarışma ilkeleri gereğince bir yıl süreyle kısıtlanır.

 

Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle verilmiş kısıtlılık kararı devam Eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.

 

Selçuklu Belediyesi teslim edilen 100 adet fotoğrafın tümünü belediyenin arşivine kazandırmak amacıyla satın alacaktır. Her fotoğrafın satın alma değeri 100.- TL'dir.  Jürinin değerlendirmesi sonucunda sergide yer almak üzere seçilecek 30 fotoğraf  içinde en çok fotoğrafı yer alan fotoğrafçı etkinliğin düzenlendiği yıl için "SİLLE'DE YILIN FOTOĞRAFÇISI" olarak ödüllendirilecektir. Sergide yer alan fotoğrafların eşitliği durumunda son kararı jüri üyeleri verecektir.

 

Ayrıca, yarışmaya davet edilen 10 fotoğrafçıya da birer adet UPI madalyası verilecektir.

 

JÜRİ ÜYELERİ:

 

İbrahim ZAMAN

Reha BİLİR - SSS

Seyit KONYALI - BEYFOT Başkanı

Mustafa ESER - AFIAP - UPI

Sun YANCONG - ÇİN FOTOĞRAF FEDERASYONU

Jüri en az üç kişi ile toplanır.

 

Organizasyon Komitesi:

 

Reha BİLİR - AFIAP   Sille Sanat Sarayı Fotoğraf Atölyesi Sorumlusu

Şadiye YILMAZ - UPI - SSS

İsmail ÖNGÖREN - Selçuklu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Md. Yard.

 

Yarışma Sekreteryası :

 

Şadiye YILMAZ           Sille Sanat Sarayı Fotoğraf Atölyesi

                                                 sillesanat@yahoo.com

0542. 7342 888

 

Başvuru formlarının gönderileceği adres:      sillesanat@yahoo.com

 

 

 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.