Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

“Hayata cam kat” Fotoğraf Yarışması 2012 (Son Başvuru: 8 Haziran 2012)
 

 

Gelecek kuşaklara sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için çevre bilincinin artırılması gerektiğine inanan Anadolu Cam Sanayii A.Ş., bu amaçla, "Hayata Cam Kat" başlıklı fotoğraf yarışması düzenledi.Yarışma, 21 Mayıs'ta başladı.Son başvuru tarihi de, 8 Haziran 2012 olarak belirlendi.
            

Facebook aracılığı ile gerçekleştirilecek yarışmada, birinciye MacBook Air, ikinciye Playstation-3 ve üçüncüye de iPod Touch verilecek.Yaşanabilir bir dünya için çevre bilincinin artırılması gerektiğine dikkat çeken Anadolu Cam Sanayii A.Ş., bu amaçla, "Hayata Cam Kat" başlıklı fotoğraf yarışması düzenledi.
                    

Başvurular facebook aracılığı ile
            

Yarışmaya katılmak isteyen cam severlerin, birer facebook hesabı olması yeterli oluyor.Hayatın her alanında kullanılan ve vazgeçilmezlerimiz arasında yer alan, cam şişe ve kavanozlardan oluşan, ya da oluşturdukları kompozisyonu görüntüleyerek, bunları Anadolu Cam'ın facebook'taki https://www.facebook.com/hayatacamkatcom sayfasına yükleyecek.
          

Dönüştürülebilen doğa dostu cam ambalaj kullanımının yaygınlaştırılarak, daha temiz bir çevre yaratılmasına katkıda bulunmayı  amaçlayan yarışmada, ilk üçe giren fotoğraflar Haziran ayı boyunca facebook üzerinden yapılacak oylama aracılığıyla seçilecek.Yarışma sonunda, birinci MacBook Air, ikinci Playstation-3 ve üçüncü de iPod Touch kazanacak.
                       

Büyük hacimli cam damacana
              

Öte yandan ambalajlı su pazarında cam ambalajın hakettiği yere kavuşabilmesi ve pazardaki trendin de cam ambalaj yönünde gelişeceğini öngörmesiyle, Anadolu Cam Sanayii A.Ş.,2009'dan bugüne önemli çalışmalara imza attı. Üretimini gerçekleştirdiği zarif, şık ve baskılı su şişeleri, pazarda büyük ilgi görürken,cam ambalaj kullanımına geçmeyi tercih eden firma sayısında da gözle görülür bir artış izleniyor. Firma,cam ambalajlı su tüketiminin ev ve ofislerde de olacağını düşünerek, 2011'de "büyük hacimli cam damacana" projesini hayata geçirdi. 
             

Eskişehir tesisleri, 2013'te üretime başlayacak
            

Şıklık, kullanım kolaylığı ve ergonomi gibi tasarım unsurlarına sadık kalınarak tasarlanan 8 litrelik cam damacana, polikarbon ambalajların dolum makinalarında bazı revizyonlarla doldurulabiliyor. Aynı zamanda ürün, su sebillerinde de kullanıma uygun hala getirildi.
            

Anadolu Cam,yenilikçi vizyonu doğrultusunda, üretici firmalar ve tüketicilerin isteklerine göre, daha büyük hacimlerde damacana üretimini hedefliyor. 2013 yılında Eskişehir'de faaliyete geçecek yeni fabrikada, büyük hacimli damacana üretimi için yeni yatırımlar yapılırken, yeni makine siparişleri de verildi.

 

Halim UTLU

 

 

 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.