Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

Doğançay Müzesi 8. İlköğretim Okulları Resim Yarışmasının konusu: "İSTANBUL'DA KIŞ" (Son Başvuru: 11 Mayıs 2012)
 


Türkiye'nin ilk kişisel Modern Sanat Müzesi olan Doğançay Müzesi, kurulduğundan bu yana İlköğretim çağındaki çocukların sanata ilgilerini arttırmak amacıyla düzenlediği resim yarışmalarının sekizincisini gerçekleştiriyor.

Yarışmayı farklı konu başlıklarıyla gelenekselleştiren Doğançay Müzesi, İstanbul iline bağlı tüm İlköğretim Okullarını kapsayan 8. İlköğretim Okulları Resim Yarışması'nın bu yılki konusunu, "İstanbul'da Kış" olarak belirledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmanın jürisi Ressam Burhan Doğançay, Prof.Dr. Ressam Adnan Çoker, Doç.Dr. Ressam Güngör Taner, Galeri Baraz Yöneticisi Yahşi Baraz, Küratör Mehmet Lütfi Şen ve Ressam Resul Aytemur'dan oluşuyor.

Sergi ve ödül töreninin CRR Sergi ve Konser Salonunda gerçekleşeceği yarışma, iki kategoride yapılacaktır.
Doğançay Müzesi 8. İlköğretim Okulları Resim Yarışması
Konu : "İstanbul'da Kış"

Yarışma Koşulları

1. Doğançay Müzesi 8. İstanbul İlköğretim Okulları Resim Yarışması 3.4.5. sınıf ve 6.7.8. sınıflar olmak üzere iki kategoride yapılacaktır.


2. Her iki kategoride de birincilik. ikincilik, üçüncülük ve 3 mansiyon ödülünün yanı sıra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi özel ödülü verilecektir. Ayrıca resimleri sergilemeye hak kazanan öğrenciler de sergileme ödülü alacaklardır.


3. Öğrenciler, İstanbul'da Kış'ı özgürce resmedebileceklerdir. Resimler öğrencinin kendisine ait olacak, grup çalışmaları yarışma dışı kalacaktır. Malzeme seçimi serbesttir. Eserlerin ebatları 50x70 cm den daha büyük olmayacaktır.

4. Resimler 11 Mayıs 2012 tarihine kadar, yarışmaya iştirak eden her okul adına topluca bir dosya içerisinde Doğançay Müzesi'ne kargo yolu ile ya da elden teslim edilecektir. 
( Doğançay Müzesi Balo Sokak No: 42 Beyoğlu - İstanbul Tel: 0212 244 77 70 - 71)

5. Her resmin arkasına; resim sahibi öğrencinin adı, soyadı, yaşı, sınıfı, okul adı, irtibat numaraları (okul ve ev/cep telefon numarası) okunaklı ve düşmeyecek şekilde yazılacaktır.

6. Yarışma sonuçlarının duyurulması ve ödül töreni 2011 Mayıs ayı içerisinde Cemal Reşit Rey Konser Salonunda yapılacaktır. Tören sonrası Cemal Reşit Rey Fuayesinde ödül alan eserlerden oluşan bir sergi açılacaktır. 

7. Resimler, sergi bitiminden sonra 30 Haziran 2011 tarihine kadar Doğançay Müzesi'nden teslim alınacaktır. Aksi takdirde resimlerle ilgili sorumluluk kabul edilmeyecektir.

Etkinlik paylaşmak
ve etkinliklikleriden haberdar olmak için 
SANATHANE'ya davetlisiniz.
http://www.facebook.com/SANATHANE

 

 

 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.