Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ 2012 RESİM YARIŞMASI (Eser Teslim: 02-20 Nisan 2012)
 


Kültür ve sanat alanında önemli yatırımlara imza atan Küçükçekmece Belediyesi Türkiye Geneli Resim Yarışması'nın 2.'sini düzenliyor.

 

Küçükçekmece Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl başlattığı ve devamlılığını sağlamayı hedeflediği Türkiye genelinde fırçasını kullanan, görsel sanatlar alanında üretim yapan sanatçıların çalışmalarını desteklemek, sergilemek ve belediye koleksiyonuna kazandırmak amacıyla ulusal ölçekte, profesyonel ressam ya da adayların katılabileceği resim yarışmasının 2.'sini düzenliyor.

 

Konusunun "Serbest" olarak belirlendiği yarışmanın değerlendirmesini Türkiye'nin en önemli sanat isimlerinin yer aldığı jürisi belirleyecek.  Aralarında galeri yöneticisi, koleksiyoner, sanatçı, sanat yazarı ve akademisyenlerin bulunduğu jüri; Esra Aslıçavuşoğlu, Fırat Arapoğlu, Erkan Doğanay, Mustafa Horasan, Hüsamettin Koçan, Mustafa Taviloğlu veYeşim Turanlı'dan oluşuyor. Yarışmada birinci olana 10.000 TL, ikinciye 7.000 TL, üçüncüye 5.000 TL ve üç sanatçıya da ayrı ayrı 3.000 TL mansiyon ödül verilecek. Yarışmaya başvurular Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'ne, 2-20 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

 

YARIŞMAYA BAŞVURU ŞARTLARI

 

Her sanatçı yarışmaya daha önceden herhangi bir yarışmada ödül almamış ve sergilenmemiş bir eseriyle katılabilir.

Yarışma, seçici kurul ile birinci dereceden yakınlığı bulunmayan ve Küçükçekmece Belediye Başkanlığı personeli haricinde tüm sanatçılara açıktır.

Eserlerin (Tuval için) kenarı 80 cm'den kısa, uzun kenarı ise200 cm'den fazla olmamalıdır.

 

Eserler sergilenmeye hazır biçimde elden veya kargoyla teslim edilmelidir. (Kargo ve posta ile gönderilen eserlerin hasar görmesi ve belirtilen tarihlerden sonra ilgili adrese ulaşması Belediye Başkanlığı'nın sorumluluğunda değildir.

 

A4 kağıdını aşmayacak biçimde sanatçının adı ve soyadı, kısa özgeçmişi, esere ait teknik bilgiler ve fiyatının yer aldığı yazı bir zarfa konularak eserle birlikte teslim edilmelidir. Bu zarfta ayrıca katılımcı sanatçıya ait en az 5 eser görseli ve sanatçıya ait bir portre fotoğrafının (JPG formatta) bulunduğu bir CD ‘de eklenmelidir.

 

Eserler en geç 2 Nisan'la 20 Nisan 2012 tarihleri arasında her gün saat 17.00'ye kadar aşağıda belirtilen toplama merkezi görevlilerine makbuz karşılığında teslim edilmelidir.

 

ESER TOPLAMA MERKEZİ :

 

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi

Cennet Mah. Yahya Kemal Beyatlı Cad. Küçükçekmece- İSTANBUL

 

Bilgi için Tel : 0212 598 55 23 - 0212 598 55 25

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN;

 

http://www.halkalikultursanat.com/Haber/80-kucukcekmece-belediyesi-2012-resim-yarismasi.aspx

 

 

 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.