Online members    
Online members :
Online guests :
» Site Members » Site Members » Artist Detail  
Google In pages
OUR MEMBERS
HONORARY MEMBERS
OUR MEMBER
Artist name : Aslı Remziye MORİSSET

Galleries
Paintings Gallery 1 »

Biography :

 

ASLI REMZIYE MORISSET


Küçük yaşlarda, resim çalışmalarına başladı. Resim yapma tutkusu, onun çalışmalarında, kendi tekniğini, kendisinin yarattığından emin adımlarla, gelişmesini sağladı. Detayı çok sevdi.

1980 yıllarında, çalışmalarına hız veren sanatçı, çok değerli hocalardan, kendi ilgi alanına, suluboya çalışmalarını da ekledi ve bir yıl ders aldı. Sakarya İş Bankası’ nda ilk suluboya sergisini açtı.

Yurtiçi sergilerinin yanı sıra, ilk yurtdışı sergisini Almanya’da açtı. Uzunca bir süre sergilere elinde olmayan nedenlerden dolayı ara verdi. Ancak portre sipariş çalışmalarını sürdürdü.

1997 den sonra, Mudanya’ya yerleşen sanatçı, tekrar sergi hazırlıklarına başladı. Bursa Kadın Ressamlar Derneği’nin üyesi olan Morisset, 2001 Bolu Güzel Sanatlar Galerisi, 2002 Bursa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi, Şefik Bursalı Sanat Galeri’ sinde sergiler açtı. AKP Yayın Evi’nin, Çocuk Klasikleri serisinin, kapak resimlerini çalıştı. Bir başka yayın evinin, çocuk masalları serisinin resimlerinin antlaşmasını yaptı.

2001 yılında kumaş ve eşarp desen tasarımları çalışmalarında bulunan sanatçının birkaç tasarımı, İstanbul firmaları tarafından beğenilip satın alındı.

İstanbul’da iki galeriye, kısa bir süre çalıştı ve eserlerini sergiledi. Bu arada, Ankara Sincan’ da yeni açılan Carmen Sanat Galerisi’nde sergi açtı. Bu sergide çok ilgi gördü. Sanatçı Mudanya’ da ki atölyesinde çalışmalarından etkilenen öğrencilere ders vermektedir.

04-12 Kasım 2006 tarihleri arasında Ankara Forum Fuar’da sergi açtı. 16 Aralık 2006 Kleopatra Sanat Galerisi’nde yağlıboya resim sergisi açacak olan sanatçı ayrıca Fransa’da sergi açma hazırlığı içindedir.

Aslı Remziye Morisset, yaklaşık 10 yıldır, Fransız eşi Jean Francois MORISSET ile yaşamını Mudanya’ da sürdürmektedir.


«« Other artists