Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Site Üye Sanatçıları » Üye Sanatçılarımız » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜYE SANATÇILARIMIZ
ONUR SANATÇILARIMIZ
ÜYE SANATÇILARIMIZ
Sanatçı adı : Gülten GÖKAY

Galeriler
Resim Galerisi 1 »

Biyografi :

 

GÜLTEN GÖKAY

(İstanbul) 

 

İstanbul doğumlu, TED Ankara Koleji ve A.U. Dil ve Tarih Cografya Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olan Gökay, Cenevre ve Brüksel’de dökümantasyon ve enformasyon üzerinde staj yaptıktan sonra, çalışma hayatına Türkiye Ticaret Odalari Birliği’nde kütüphane müdürü olarak başladı, Avrupa Birliği Türkiye Temsilciliğinde çalıştı ve son olarak DPT’da enformasyon ve dökümantasyon müdürü olarak görev yaptı.

RESİM HAYATI

Resim sanatı eğitim ve çalışmalarına ressam Kayıhan Keskinok ile Sanat Yapım Atölyesinde başlayan sanatçı, 10 yıl süreyle resim sanatının teorik ve uygulamalı olarak tüm özellikleri üzerinde gereken eğitimi aldı. Daha sonra 4 yil da ressam Orhan Çetinkaya ile birlikte çalıştıktan sonra kişisel sergiler açmaya başladı ve birçok karma sergiye katıldı. Kadın Ressamlar Derneği, Ankara Ressamlar Derneği ve Keskinok grubu üyesidir.

Yağlıboya tekniği ile çalışan sanatçı, tablolarına konu olarak çeşitli ortamlarda insanları ele almakta, kahveler, parklar, dış ve iç mekanlar içindeki insanların yaşamlarını renkler ve figürlerle izleyiciye ulaştırmaktadır.

SERGİLER

Ankara: Noyan Sanat Galerisi, İşbank ve Akbank Sanat Galerileri, İlhan Sanat Galerisi, İngiliz Kültür Sanat Galerisi, Başak Galeri, Çağdaş Sanatlar Merkezi TPC Sergileri, Turkish Paintings Com Zafer Çarşısı Sanat Merk. Karma Sergileri

 


«« Geri