Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Site Üye Sanatçıları » Üye Sanatçılarımız » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜYE SANATÇILARIMIZ
ONUR SANATÇILARIMIZ
ÜYE SANATÇILARIMIZ
Sanatçı adı : Fatma Elvin OZTURK

Galeriler
Resim Galerisi 1 »
Resim Galerisi 2 »

Biyografi :
 

FATMA ELVİN ÖZTÜRK

(1977, İzmir)

 

1977 İzmir doğumlu çok yönlü sanatçı, Ege Ünv. Ziraat Fak. Toprak Mühendisliği ve A.Ü.Halkla İlişkiler Uzmanlığı , Ege Ünv Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Bölümlerinden mezun oldu. İçerisinde Ege Ünv Bilgisayar Programcılığı ,Siyaset Okulu dâhil birçok eğitim programını bitirdi . Resmi ve özel kurumlarda resim ve bilgisayar öğretmenliği yaptı.

 

Temel resim eğitimini çok küçük yaşlarda annesi ressam Nüket Bağra'dan aldı . Küçük yaşlarda başlayan resim ve edebiyat çalışmalarında o dönemlere ait ödülleri de bulunmakta olan sanatçı daha sonra Kosova ‘ya giderek sayın Dr.Ethem Baymak atöyesi ve sonrasın da İtalya Milano Belle Brera Art Akademi (milano accademia belle arti ) eğitim programları ile Sanat Tarihi , Desen ve Resim Teknikleri üzerine eğitimini geliştirmiştir.


Sanatta köklerimizden beslenerek yol alırken özgün olmanın gerekliliğine inanan sanatçı aldığı Toprak Mühendisliği ve Resim eğitimlerinin bir getirisi olarak kendi geliştirdiği karışımı ile kendine has farklı bir teknik yaratmıştır. Ve ‘' KUMSAL YANSIMALARI ‘' dizisi ile bu dokulu teknik üzerinde sembollerin mistik akışlarını kadınlar ,varoluş ve aşk temalarında özdeşleştirmektedir.

 

Ayrıca akrilik, yağlıboya, suluboya serilerinden oluşan eserleri bulunmakta ve çocuk kitapları için çizimlerde yapmaktadır. Bugüne dek çoğunluğu yurt dışında olmak üzere on dokuz kişisel sergi açan , yüz ‘e yakın karma sergiye katılan sanatçı , yurt içi ve yurt dışında çok sayıda sergi, çalıştay ve uluslararası organizasyonlara da katılmıştır .Kendisi de sergi ve çalıştay küratörlüğü yapmaktadır.

 

Kendi tekniği ile ilgili olarak bir çok bienal ve önemli sanat fuarlarından özel davet almaktadır.. Uzmansal çalışmalarını Türkiye, ,Balkan ülkeleri , İtalya ,Yunanistan ,İngiltere Mısır ,Bahreyn ,Karadağ (Montenegro) , Amerika gibi ülkelerde zaman zaman sürdüren sanatçı ;

"İtalya Regolad de Arte Vakfı" tarafından 2011 yılında düzenlenen yarışmada dünya üçüncülüğü ödülüne değer görülmüştür.

 

Toplum sorunlarına kayıtsız kalmayan sanatçının birçok Sivil Toplum Kuruluşu'nda kurucu üye ,başkanlık , aktif yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığı bulunmaktadır.

 

Eserleri bir çok resmi ve özel koleksiyonlarda bulunan çok yönlü sanatçının; resim çalışmalarıyla birlikte yürüttüğü edebiyat çalışmaları da bulunmaktadır.
Dergi editörlüğü , köşe yazarlığı , eleştiri, deneme, araştırma ve şiir kitapları (üç adet basılmış) yazmakta ve bu konularda ki araştırmaları ile bir çok bilimsel toplantılara katılmakta olan sanatçı Sanat çalışmalarını İzmir Karşıyaka'da bulunan atölyesinde sürdürmektedir..

 


«« Geri