Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Site Üye Sanatçıları » Üye Sanatçılarımız » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜYE SANATÇILARIMIZ
ONUR SANATÇILARIMIZ
ÜYE SANATÇILARIMIZ
Sanatçı adı : Bayram SALTABAŞ (BAYRO)

Galeriler
Resim Galerisi 1 »

Biyografi :

 

BAYRAM SALTABAŞI (Ressam BAYRO)
(1950, Bayburt)

1950 Bayburt doğumlu olan Ressam Bayro Ankara Gazi Eğitim Yabancı dil Bölümü mezunudur. İlkokul dördüncü sınıfta resim dersinde öğretmenin dikkatini çekmiş. Bir sulu boya çalışmasının altı ay teşhir köşesinde teşhir edilmesi çocuk Bayro'a sonsuz bir coşku kaynağı olmuş ve o gün ressam olmaya karar vermiştir. Resim temel bilgilerini 1965 - 1968 öğretmen okulu yıllarında değerli resim öğretmenlerinden edinmiştir.

Yüksek okul yıllarında yabancı dil okurken resim atölyelerinde misafir öğrenci olarak resim temel bilgilerini pekiştirmiştir.

Sanatçı 25 yıl Anadolu'nun çeşitli bölgelerinde öğretmenlik yapmıştır. Çalıştığı okulları Atatürk portreleri ile donatmış. Resim çalışmalarına hiç ara vermemiştir.

1994 yılında çok sevdiği öğretmenlikten ayrılmıştır. Artık sanatı ile baş başadır. Sanatçımız kalan ömrünü resim sanatına adar. Sanatçı 35 yıllık sanat yaşamında klasik, Empresyonist, Neo- Empresyonist, Ekspresyonist ve Sürrealist tarzda eserler vermiş ve araştırmalar yapmıştır.

Çok sayıda kişisel sergiler açmış ve karma sergilere katılmıştır. Halen empresyonist tarzda Türkiye'yi il il gezerek renk renk Türkiye koleksiyonu çalışmalarını sürdürmektedir.

Sanatçının Sabancı Koleksiyonu dahil yurtiçi ve yurtdışında birçok koleksiyonda eserleri bulunmaktadır.

En son sergilerini 2005 ve 2006 yıllarında yurt dışında açmıştır. Yurt içinde ise Kayseri Büyük Şehir Belediyesi Sanat Galerisinde, Bursa Anadolu Evinde, Çankırı Ilgaz Dağında bulunan Doruk Hotel'de, Ankara Altanay Sanat Galerinde, Eskişehir Belediyesi Belediye Kültür Merkezinde açmıştır.

 


«« Geri