Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Ziyaretçi Defteri  
Google Sitede
ZİYARETÇİ DEFTERİ MESAJLARI

YENİ MESAJ GÖNDER 

(Türkçe karakter kullanmayınız)

 

ÖNEMLİ NOT: Adınızı ve mesajınızı yazarken lütfen Türkçe karakter kullanmayınız.

 

 

Kablolutv / izmir 19 Kasım 2011 15:17
Çok güzel bi çalışma güzel bi site olmuş , emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ederiz..

http://www.kablolutv.net

Nese Banu / İstanbul 06 Kasım 2011 05:47

Biz sanatın gücü ile Boğaziçi Bienalini yaptık. Her sanatçıdan İtalya daki Bienali gibi 2700Euro almış olsaydım biraz olsun rahat hareket edebilirdik...Dört Milyon BEŞ YÜZ BİN TL Bütçe ile İstanbul Bienali gibi bir kaynağım olsaydı sanatçıların her birinin reklamını daha ayrıntılı ve bizzat yapardım....

 

Ancak Holding Merkezli Bienal BOĞAZİÇİ BİENALİNİN VARLIĞINA TAHAMMÜL EDEMEDİ!!! ASIL GERÇEK İŞTE BUDUR. BU YÜZDEN SANATÇILARI DA BİR BİR KIŞKIRTTILAR Kİ BİR BAHANE BULSUNLAR BOĞAZİÇİ BİENALİNİ VE ŞAHSIMI YIPRATMAK İÇİN.

 

Benim Sanatçılara tavsiyem dolduruşa gelmesinler ve Boğaziçi Bienali üzerinde oynanan oyuna alet olmasınlar. Bu sadece onların kaybı olur. Oysa ki '' BOĞAZİÇİ BİENALİ'' ile birlik olunduğu takdirde sanatçılar gelecekte çok şeyler kazanacaklarının farkına varamadılar...

 

Şöyle ki bu güç ile Holding Merkezli Ülkemizde Oligarşiye endeksli olan sanat etkinlikleri ve yıllardır yapılan Biennalin sahipleri sanatta daima tek otorite olarak güçlerini yitirmektense Boğaziçi Bienalini bitirmek için hareket ettiler. Bu harekette kimlerin cepleri görüldü malum...piyonlar yeterince var...Dört MİLYON BEŞ YÜZ BİN TL Bütçem olsaydı her katılımcı sanatçıyı, basını da doyurarak yukarıya taşıyabilme imkanımız olurdu... Kaldı ki Paraya endeksli hiç bir Bienal bunu dahi yapmamaktadır. Paraya endeksli olmadığımız için sadece eldeki ve şahsıma ait imanlar ile gerçekleştirdiğimiz Boğaziçi Bienalinden rahatsızlık duyanlar gün olur devran dönünce Boğaziçi Bienaline ve şahsıma haksızlık yapıldığını anlarlar.

 

http://www.bogazicibienali.com/ana_sayfa.asp?mekan=oku&id=53#oku

http://www.bogazicibienali.com/ana_sayfa.asp?mekan=oku&id=52#oku

http://www.bogazicibienali.com/ana_sayfa.asp?mekan=oku&id=54#oku

 

Batılı Sanatçılar bakın nasıl Holding Merkezli Oligarşik sisteme karşı birlik oluyorlar linki okuyun lütfen ve Boğaziçi Bienalinizi ahiplenin. Linkte ki detayları okuduktan sonra şahsıma ve Bienale yapılan haksızlığı anlayacaksınız. Bize DÖRT MİLYON BEŞ YÜZ BİN TL BÜtçelik Holding Merkezli Bienale verilenin ufacık bir bölümü verilmiş olsaydı her bir sanatçımızı sanatın hangi aşamasında olursa olsun anında dünyanın tanıyacağı sanatçılar haline getirirdik. Dört Milyon Beş yüz bin TL bütçe ile Bienal yapanlar dahi bunu yapmıyorlar. Bu kadar para nereden bunu kimse sormuyor?...

 

http://sanatkop.com/index.php/sanatcilardan-muzeleri-isgal-et-hareketi/?

 

fb_comment_id=fbc_10150417825140845_20193346_10150417923190845#f2ff501f38

 

Bizim sanatçılarımız Türkiye'de Sanatın kimlerin elinde olduğunu ve niçin Kültürel Politikamızın işlemediğinin nedeni gerçek sanatçıların önünü kesen Holdingler Merkezli Oligarşik sistemdir. Bizim sanatçılarımız tepkilerini nereye göstereceklerini iyi tayin etmeliler. Sanatçılar Boğaziçi Bienali alternatifi kuvvetinden aldıkları ve keskin bir bıçağa dönerek bıçağı bana saplamaları için ve birbirimizi yıpratalım diye projelendirmedim. Boğaziçi Bienalini hep beraber daha iyiye taşımak için harcanacak çabalarımız ve özverimiz sanatçılarımızın çıkarınadır. Holding Merkezli organizasyonların işine gelir Boğaziçi Bienali Sanatçılarının birbirine düşmesi...lütfen buna izin vermeyiniz!!! Bu sizin kuvvetinizin elinizde analınmasıdır. Sanılmasın ki Holdingler Merkezli organizasyonlar ellerinden tutup onları sanatta olmaları gereken yere taşıyacaktır. Lütfen yukarıda ki linki de okuyun ve Batılı Sanatçıların uyanışını ve nasıl birlik olduklarını inceleyin derim. Sonra hırs, ihtiras ve kininizi nereye aktaracağınızı bir kez daha düşünmelisiniz.

 

Holding Merkezli İstanbul Bienali DÖRT MİLYON BEŞ YÜZ BİN TL Bütçe ile gerçekleştirildiği halde misafirlerin içeriye girişleri de 25TL dir. ziyaretciler 25.TL vermemek için ziyaret dahi etmiyorlar. Kapısından adımımı dahi içeriye atmam diyen Prof. Dr. titirli Hocalarımız var. Oysa ki biz bu Holding Merkezlerine Ulusumuzun Sanatçıları için Sponsorluk istediğimizde hele siz bunu bir gerçekleştirin logolarınıza bakalım denildi. Neden logolarımıza bakacaklar ? Çünkü kim desek oldu onu öğrenecekler ki onu da engelleyecekler...Holding Merkezli Bienal asla küçük de olsa hiç bir rakip kabul etmemektedir. Hep bir numara olarak Sanatçının hayatına hükmedecek, yarattığı sözde sanatçılar ve sanatta ki çakma kahramanlarını el üstünde tutacaktır. Gaflet uykusunda ki sanatçılarımız artık uyanmalıdır. Alternatif olarak gördüğünüz bienalinizisahiplenin. Sanmayın ki Boğaziçi Bienalinin sizler ufacık bütçe ile sunduğu imkanın binde birini Holding Merkezli Bienali size sunacak. Lütfen Bienalin içine kadar sokulan ve şahsıma ve Bienale hakaret eden fitne fesatlara prim vermeyin. Çünkü onlar sadece Holding Merkezli Bienalden menfaatleri olacak sanan bir iki kişilerdir. Onlar sizlerin arasına da fitne ve fesat soktular. Yukarıda ki linkleri lütfen dikkatlice okuyunuz. Boğaziçi Bienali sizlerin bienalidir. Bienalinize sahip çıkınız!

 


Şerife Yıldız Özkök / Ankara 23 Ekim 2011 18:38

1. ULUSLARARASI İSTANBUL BİENALİ'NİN ARDINDAN 

 

Bizde güzel bir atasözü vardır, "Altının değerini sarraf bilir".  Yüce Atatürk'üm ülkemin altınları olan sanatçılara o kadar çok değer vermiş ki  "Herkes sanatçı olamaz"  öz sözüyle taltif etmiştir. 

 

Ama günümüzde  bazı zavallı açıkgözler  profesyonelce hazırladıkları tuzaklara sanatçıları düşürmeğe başladılar. Altını pula çevirmeye çalışıyorlar kendi menfaateri için. Son bir örneğini 1. Boğaziçi Sanat Bienali adı altında İstanbul'da yapılan  küratör bozması Neşe Banu'nun hazırladığı organizasyonda yaşadım.

 

Bize gönderilen sözleşmede Fulya Fuar Merkezinde 6 Ekim 2011 bienalin yapılacağı, açılışın aynı akşam Yıldız Sarayında yapılacağı, açılışı Kültür Bakanımız Sn Ertuğrul Günay'ın yapacağı yazılı idi.  Bu vaadlerle aldatılan benim gibi 80 sanatçıdan, değerli suponsorlardan ve AB fonundan alınan paralar cebe indikten sonra, bienal dedikleri dandik karma sergiye üç gün kala sergi yeri değiştiriliyor. 

 

Sanatçılar İstanbul'un üç ayrı adresine serpiştiriliyor. Bütün sanatçılar şokları yaşarken itiraz edenler seviyesiz hakaretlere maruz  kaldılar. Herkes Fulya civarında kalacak yerlerini ayarladılar. Ben Çemberlitaş'ta Basın Müzesi'ndeydim. 

 

6 Ekim günü Bienal açılışında katılımcı sanatçılardan başka kimse yoktu. Elimize sadece birer katalog verdiler.  ikincisi için 100 TL  ilave ücret istediler.  Katalogda Neşe Banu,  sayfa sayfa kendi reklamını yapmış. Ankara'dan onur sanaçısı olarak davet edilen sanatçıya bile ön sayfalarda yer vermemiş. Sonuçta yüklüce bir meblağı aldılar, elimizde sadece bir katalog var. Neşe Banu'ya ödediğimizin dışında İstanbul'da kalma ve yemek masraflarımız da cabası oldu.

 

İlgililerden rica ediyoruz, böyle organizasyonlara izin ve mali destek verirken daha dikkatli olunmasını, sonrasında sanatçıların haklarının  korunması için gereken yasal düzenlemelerin acilen yapılmasını önemle rica ediyoruz.                                                                          

yildizozkok@yahoo.com

 


AHMET AKALIN / ISTANBUL 13 Ekim 2011 11:08
SEVGİLİ ARKADAŞLAR ANLADIGIM KADARIYLA BU SİTEYE YARARLI İŞLER YAZILIYOR AMA ARKADAŞLAR DEDİ KODU SAYFASI YAPMIŞLAR GENE. EĞER FAYDALI İŞE YARAR BİŞEYLERİNİZ VARSA ONU YAZIN YOKSA FACE BOOK TAN BİRBİRİNİZİ BULUN. SELAMLAR

Mehtap Saldıray / Hatay 02 Ekim 2011 20:24
Çalışmaların Yayınlanması çok güzel ancak çalışmalar hakkında yorum kısmı var mı?

Günay Ertekin / İstanbul 22 Eylül 2011 12:04
Merhaba İstanbul Devlet Tiyatrosu olarak Ressam Sevgi Narman Çal'a ulaşmaya çalışıyoruz varsa iletişim bilgilerini alabilir miyiz?

0212 292 39 00-136

Gül Togay / İstanbul/Avrupa 18 Eylül 2011 22:33
Merhaba,
ben sanatı çok seviyorum.bir sanat galesinde çalışmayı çok istiyorum.

yusuf ziya akşın / sivas 09 Eylül 2011 21:19
Selamlar sayın hocam, nasılsınız ben Necmettin Akpolat'ın yeğeniyim. Dayımla beraberiz. Size çok selamı var. Allaha emanet olun. Saygılar...

Bilge Bilgin / Isvicre 29 Ağustos 2011 15:50
Merhaba,
Ben sitenizde tesadufen rastladigim ressamlarinizdan ve universiteden sinif arkadasim Ismet Müftüoglu'na selam gönerdermek istiyorum. Umarim beni hatirlar. Insallah bir Istanbulda bulundugum sirada sergisini gezmek ve kendisine 35 sene sonra "merhaba" demek isterim.
Selamlar

Emrah Kılıç / Bingöl 25 Ağustos 2011 08:52
Merhaba ben Emrah Kılıç 16 yaşındayım ve hobilerim resim yapmak ve resim yarışına katılmaktır. Eminim ki bu sitede istediklerime ulaşıp hayatımda olan bitenleri ben beyaz bir kağıda geçirerek sizlere sunabilirim bu tür konularda her brimizin kendisine güneveni artarak ummadığımız yelere ulaşa bilirz :)

Nuran Kavukcu / Ankara 16 Ağustos 2011 22:03
Merhaba..
Siteniz aracılığıyla uzun zamandan buyana aradığım amcamın torununa ulaşmak istiyorum.
Erzurum Üniversitesi Güzel Sanatlar da Doç DR Mehmet Kavukçu,kuzenimin (Refet Kavukçu) ogludur.Mail adresimi ve verdiğim bu bilgileri ulaştırırsanız çok mutlu olacagım.
Teşekkürler.

irfan yıldırım / istanbul 07 Ağustos 2011 12:09
sitenize ilk girişim bekir TOKATLI İsimli sanatçı kardeşimin seramik heykelini beğendim diğer eserlerininde sergilenmesini çok isterim teşekkürler

rahmi sağbaş / denizli 21 Temmuz 2011 19:13
bence en iyi eser ESEN YÜKSELİN eseridir

seldA YURTLU / izmir -aliağa 21 Temmuz 2011 15:06
siteniz çok güzel gerçekten 2 gündür sitenizde geziyorum .telefonla ulaşmaya çalıştım ama olmadı.benim 6 yaşında bir oğlum var ve 2 yıldır hüseyin erdağ resim atçlyesinde çalışıyo.onun yaptığı resimleri sitenizde yayınlamak istedim oğlum adına ama başaramadım yönlendirirseniz yada bir yol gösterirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekür ederim.

elifsu duru / manisa 01 Temmuz 2011 17:26
siteniz çok güzel olmuş elinize emeginize saglık...

servet ersoy / frankfurt /almanya 28 Haziran 2011 23:38
cok güzel düsünülmüs ve ayarlanmis,dünya seviyesinde eserlerle.
güzeli secmek zor

selam ve sevgiler

cemal şirin / Fatsa/Ordu 24 Haziran 2011 18:11
Ahmet bey uzun zamandır göreşemedik.Fatsa ya geldiğinde görüşelim.
telefonun varsa bildirsen memnun olurum.
05336145250

okan kuçük / Ankara 10 Haziran 2011 15:48
Merhabalar,
Sitenizi ilgiyle takip ediyorum.Yalnız resim almayı düşünen müşterilere yönelik kolaylık gösteren yönlendirmeleri yetersiz buluyorum, örnegin resimlerin fiyatlarının geçerliliği veya nasıl alınabilecegi konusunda netlik bulunmamakta .Bu konuda daha net bilgilendirme yapılmasında yarar örmekteyim.
Teşekkür ederim....
Saygılarımla

aysel ozkan / Istanbul 28 Mayıs 2011 12:54
sitenizin üye sanatçısıyım.Resimlerimi sitenizde satmak istiyorum.Sergileriniz olursa katılmayı arzu ederim.Bunlar için ne yapmam gerektiğini yazarsanız.Memnun olurum.Her şey için teşekkürler.

magda / 11 Mayıs 2011 22:48
You are the best watercolour painter who I know. Wishing you every happiness !!! Magda


« Önceki sayfa    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  Sonraki sayfa »