Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler : 0
Çevrimiçi ziyaretçiler : 14
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
Lütfi ÖZDEN
 
«« Geri dön
 
LUTFI OZDEN
(Manavgat, 1974)

Ozden, received his Masters degree from the Hacettepe University, Fine Arts Faculty, Department of Painting and started to work in the same department as a research assistant.

The artist, who opened two solo exhibitions, received the Achievement Award in Painting in the 60th State Painting and Sculpture Exhibition. At present, he is working in the Hacettepe University, Fine Arts Faculty, Painting Department.


LÜTFİ ÖZDEN

1974 yılında Manavgat'ta doğdu. 1997'de Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nü bitirdi. 2001'de Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nde yüksek lisans, 2006'da sanatta yeterlik derecelerini aldı. 1999-2006 yılları arasında aynı bölümde araştırma görevlisi olarak çalıştı.

Sanatçı, halen Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Kent kültürüne bağlı olarak sürekli değişime uğrayan mekan ve bu mekanla etkileşimde olan bireyin yaşadığı kaos halini ele alır. Tüketim toplumunun bir uzantısı olarak beliren mekansal karmaşada, bazen kalabalık olarak insan yığınları figüratif olarak ortaya çıkar. Bazı durumlarda da figüre baskın gelen mekan görünümleri kendi karanlık ve çarpık görüntüleriyle figüratif ifadenin önüne geçer. Her iki durumda da kent mekanının karmaşıklığı ve insan doğasını zorlayan görünümleri, eleştirel bir yaklaşımla ele alınmıştır.

Yurtiçinde dört kişisel sergi açan sanatçı 60.Devlet Resim Heykel Sergisinde resim dalında Başarı Ödülü kazandı.