Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler : 0
Çevrimiçi ziyaretçiler : 22
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
Batur OSMANAGAOGLU
 
«« Geri dön
 

 

BATUR OSMANAĞAOĞLU

(1983)

 
Batur Osmanağaoğlu 23 Şubat 1983 yılında dünyaya geldi. İlk sanat eğitimini Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü'nde aldı. Üniversite eğitimini ise 2008 yılında, Hacettepe Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü'nde tamamladı. Bunun yanı sıra, üniversite yıllarında aynı zamanda da Çerkes Karadağ'dan fotoğraf eğitimi almıştır.


2002 yılında AB destekli bir resim yarışmasına katılan Osmanağaoğlu, birincilik ödülü alarak Almanya'ya gönderilmiş ve burada sanatsal araştırmalar yürütmüş ve workshop'lara katılmıştır. Bunun yanı sıra İtalya, Yunanistan, Fransa, Bulgaristan ve Hollanda'da da bireysel olarak sanatsal araştırmalar yürütmüştür.


2004'te 'Ademler ve Havvalar' adlı ilk kişisel resim sergisini açan Osmanağaoğlu en son, 2014 ve 2015 yıllarında, Bodrum'da 'Kütle-Kitle' ve 'Karmaşık İşler' adlı kişisel resim sergilerini açmıştır.


2014‘te düzenlenen Uluslararası Armada Sanat Festivali'ne davet edilen Osmanağaoğlu festival süresince sahne üzerinde, müzik eşliğinde doğaçlama resim ve müzik performansı sergilemiştir. Bu canlı resim-müzik performansını PLASTIC BAND isimli müzik grubu ile pek çok kez sahnelemiştir.


İllüstrasyon alanında uzmanlaşmış olan Osmanağaoğlu, İstanbul'da TT Custom Choppers firmasında airbrush artist ve konsept tasarımcı olarak da pek çok başarılı işe imza atmıştır.