Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler : 0
Çevrimiçi ziyaretçiler : 15
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
K. Özlem ALP
 
«« Geri dön
 

 

K. ÖZLEM ALP 

 

K. Özlem Alp, Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Resim Bölümü'nde eğitim aldı. 1992 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uygulamalı Sanat Eğitimi Anabilim Dalında Yüksek Lisansını, 1998 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uygulamalı Resim Eğitimi Anabilim Dalında Doktorasını tamamladı. 1993 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Uygulamalı Sanatlar Eğitimi Bölümünde asistan oldu ve 2002 yılında aynı bölümde Yardımcı Doçent oldu. 2011 yılında Doçent unvanını aldı.


Sanatçı, Ulusal ve uluslararası kültür-sanat, sanat eğitimi kongrelerine bildiriler ile katılmış, çeşitli ulusal ve uluslararası dergilerde kültür-sanat ve sanat eğitimine ilişkin makaleleri yayınlanmıştır. Ulusal ve uluslararası çok sayıda karma ve grup sergilerine katılmıştır. Türkiye'de ve yurtdışında koleksiyon ve müzelerde çalışmaları yer almaktadır.


Toplamda altı tane kişisel resim sergisi vardır. Ayrıca, "Orta Asya'dan Anadolu'ya Kültürel Sembollere Giriş" isimli bir kitabı da bulunmaktadır.