Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler : 0
Çevrimiçi ziyaretçiler : 54
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
Birsen Çuhadaroğlu SUNAY
 
«« Geri dön
 

 

BİRSEN ÇUHADAROĞLU SUNAY

(1957, Çanakkale)

  

1957 yılında Çanakkale'de doğan sanatçı, 1978 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi. 2000 yılına değin serbest eczacılık yapan sanatçı bu yıldan sonra ilkokul yıllarından beri ilgi duyduğu ve çalışmalar yaptığı resme yönelmiştir.

 

2003 yılında ilk atölye çalışmasını Ressam Türkan Sılay Rador'la Yapan sanatçı 2003 sonlarına doğru atölyesini değiştirerek, Heykeltıraş ve Ressam Feyyaz İnanç atölyesine başladı. Halen çalışmalarına bu atölyede ve ev atölyesinde devam etmektedir.

 

Bir müddet doğadaki renkleri, objelerdeki ışık yansımalarını, kendi ruhsal durumunu da katarak yaptığı natürmort ve peyzaj çalışmalarının ardından iç dünyasının dışa vuruşunu daha iyi ifade edeceğini ve bunları insanlarla daha kolay paylaşabileceğini düşünerek, figür ağırlıklı soyutlamalara yönelmiştir. Bu evrede daha rahat ve mutlu olduğunu düşünen sanatçı, şimdilik çalışmalarına bu yönde devam etmeyi düşünmektedir.

 

2006 Eylül ayında Moda D.K. Gültekin Elibal S. G.'de Ressam Sina Mirel ve Ressam Mehmet Arpacık ile ortak sergi açan sanatçı, "Sonsuza Kadar" adlı eseriyle 2006'da 1400 eserin katıldığı 32. DYO Resim Yarışmasında ön elemeyi kazanan 120 eser arasına girmeyi başarmıştır.

 

Not: Resimleri daha iyi görüntülemek için klavyenizin F11 tuşuna basınız.