Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler : 0
Çevrimiçi ziyaretçiler : 13
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
Ayşe Nihan KEMENT
 
«« Geri dön
 

AYŞE NİHAN KEMENT
(1969, Ankara)

1969 yılında Ankara'da doğan sanatçı İzmir Türk Koleji mezunudur. 2001 yılından bu yana resim çalışmalarına devam eden Ayşe Nihan Kement çok sayıda karma sergiye katılmıştır. Sanatçının bir eseri 2006 Turgut Pura Resim Yarışması'nda sergilenme hakkı kazanmıştır.

Sanatçı eserlerine değişik doku malzemeleri kullanarak boyanın kavramını farklılaştırma, anlatımına değişik tatlar katmıştır. Konularını non-figüratif ele almıştır. Soyut denemelerin duyguları anlatmada daha güçlü oluğunu savunan sanatçı, bu tür çalışmalarıyla sanatın evrensel ifade tarzı olduğunu hissettirmiştir.

Çalışmalarına halen Seba Uğurtan Atölyesi'nde devam eden sanatçı su grubu üyesidir.


AYŞE NİHAN KEMENT
(1969, Ankara)

The artist was born in Ankara in 1969, is a graduate of İzmir Turkish College. Ayşe Nihan Kement started her painting works in 2001 and has participated in several exhibitions since then. Her work was selected for exhibition in the 2006 Turgut Pura Art Competition.

The artist uses various substances in her work to change the meaning of paint and brings a different flavor to her expression. Her subjects are non-figurative. The artist believes that abstract attempts are stronger in expressing feelings and with these types of works has conveyed the feeling that art is a universal expression type.

She currently continues her works at Seba Uğurtan Atelier and is a member of the Su Group.