Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler : 0
Çevrimiçi ziyaretçiler : 12
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
Kayhan SELEK
 
«« Geri dön
 


ADRES

Bahçeşehir 1.kısım Defne 01-02

Kemal Sunal Cad. B Blok Kat: D:9

034538 Başakşehir / İstanbul - TÜRKİYE

E-POSTA: selek92@hotmail.com
TEL: +90 212 669 14 35
FAX: +90 212 669 14 36

 

KAYHAN SELEK

(Bozkır-Konya)

 

Konya'nın Bozkır İlçesinde doğdu. Konya Lisesi'nden ve Ankara Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. O yıllarda, İtalyan Perugia Üniversitesi'nde lisan çalışmaları yaptı. T.H.Y.'da uçucu personel olarak çalıştı. Ankara Helikon Orkestrası'nda keman çaldı. Kısa bir dönem öğretmenlik yaptı. Türkiye'de ilk defa "Toplum Önünde Konuşma Sanatı" adlı özel bir okul açtı. Güzel sanatların, insanın gerçek kimliği olduğuna inanarak yaşadı.

 

Mezuniyetten sonra, Konya ve İstanbul'da avukat olarak hayatını sürdürdü. 40 yıldan fazla bir süre kültür ve hayır derneklerinde hizmet verdi. Türk Kültür Derneği, Halkevi, Lions Kulübü, Konya, Bozkır, Ereğli Dernekleri, karşılıksız hizmet verdiği kuruluşlardan bazılarıdır. Mesleki ve edebi yayınları bulunan sanatçı "Yargılamayı göze alarak yargılıyorum" isimli anı romanını neşretmiş, son olarak ta "Çağdaş Şakalar" adlı ikinci kitabı yayınlanmıştır.


Özel dersler alarak resme başlamış olup, 17 yıldan bu tarafa resim yapmaktadır. Muhtelif sergiler açmıştır. Doğa, Anadolu ve yaylaların aşığı olan sanatçı, yağlı boya, akrilik, sulu boya ve pastel resimlerle bu sevgisini tuvale aktarmaktadır. Tuval üzerine yaptığı çalışmalardan ayrı olarak; çeşitli malzemeler üzerindeki çalışmaları, ahşap dokuya sadık kalarak yaptığı ve sadece ipek gibi bez üzerine uyguladığı kök boya çalışmaları, şimdiye kadar uygulanmamış türdendir.


Resim çalışmalarını müzik çalışmaları ile birlikte sürdüren sanatçı, müzikteki melodilerin, resimdeki renk armonileri olduğuna ve resim sanatının kalıcı özelliğine inanarak çalışmalarını sürdürmektedir. Şimdiye kadar yedi kişisel sergi açan sanatçı, muhtelif karma sergilere de resim vermiştir. Selek Sanatevi'nde çalışmalarını sürdürmektedir.

 

SANATÇIMIZIN DAHA FAZLA RESMİNE ULAŞMAK İÇİN LÜTFEN KLİKLEYİNİZ