Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler : 0
Çevrimiçi ziyaretçiler : 27
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
Belma KAPAKLI
 
«« Geri dön
 

BELMA KAPAKLI
(1953)

Belma Kapakli, born in 1953, graduated from Teachers' School in 1971. For some time she worked as a teacher. She began her studies of art in her Teachers' School years. She continued her education in Seref Bigali personal studio. Afterwards she joined the studies of art in Izmir Art Museum. With artist Ali Riza Hiti, she has done watercolor and collage works.

She has also done some researches on art in 1985 in USA and in 1990 in Paris. Artist Belma Kapakli is a member of United Artists and Sculptors Society (BRHD) and she joins all the artistic activities of the society.


BELMA KAPAKLI
(1953)

1953 doğumlu Belma Kapaklı Öğretmen Okulundan 1971 yılında mezun oldu. Bir müddet öğretmenlik yaptı. Resim çalışmalarına öğretmen okulu yıllarında başladı. Eğitimine Şeref Bigalı özel atölyesinde devam etti. Sanatçı daha sonra İzmir Resim Heykel Müzesi'nde resim çalışmalarına katıldı. Ressam Ali Rıza Hiti ile suluboya ve kola] çalışmaları yaptı.

1985'de Amerika Birleşik Devletleri'nde, 1990'da Paris'te sanat araştırmaları ve incelemeleri yaptı. Ressam Belma Kapaklı, merkezi Ankara'da olan Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği (BRHD) üyesidir ve bu derneğin tüm sanatsal etkinliklerine katılmaktadır.