Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler : 0
Çevrimiçi ziyaretçiler : 5
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
Barış SARIBAŞ
 
«« Geri dön
 

 

BARIŞ SARIBAŞ
(1979, Kemalpaşa-İzmir)

1993-1997 yılları arasında Kütahya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü'nde öğrenim gördü. 1997-1998 yılları arasında bir yıl boyunca Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü'nde, Oya Kınıklı, Ünsal Kınıklı, Şemsettin Edeer, Özlem Erbaş, Faruk Uğurlu ve Faruk Atalayer'in öğrencisi oldu. 1998-2002 yılları arasında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nde öğrenim gördü ve mezun oldu. Burada Mehmet Özer, Erkan Özdilek, Kemal Gürbüz, Zafer Mintaş, Mürteza Fidan, Şükran Mertcan, Mustafa Pilevneli ve Hüsamettin Koçan'ın öğrencisi oldu.

İlk kişisel sergisini 2002 yılında Bir Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştiren Sarıbaş, altı ödül aldı, çok sayıda karma ve grup sergilerine katıldı, yurt içi ve yurt dışında workshoplara davet edildi. 2004 yılında Moldova'da, 2005 yılında da Amerika'da bir grup sanatçıyla çalışmalara katıldı.

2003 yılında metnini Sibel Buğdaycı ve Ekrem Kahraman'ın yazdıkları ilk kataloğu Bilim Sanat Galerisi tarafından yayımlandı. 2004 yılında Ekrem Kahraman ile birlikte Atatürk Kültür Merkezinde "Çağdaş bir çıraklık-kalfalık-ustalık denemesi, Kendimize Ait Ovalarda! Kendimize Ait Dağlarda!'' adlı ortak bir sergi gerçekleştirdi. Sergiyle birlikte, ustası kabul ettiği Kahraman tarafından "el verme'' yöntemiyle ustalığa layık görüldü.