Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler : 0
Çevrimiçi ziyaretçiler : 27
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
Esat Acet NUHOGLU
 
«« Geri dön
 

 

ESAT ACET NUHOĞLU

(1968, Ordu)

 

Tel: 0 (537) 709 88 32

E-Posta:  esatacetressam@hotmail.com 

 

Ressam Esat ACET NUHOĞLU 01.01.1968 tarihinde Ordu'da dünyaya geldi. İlk okul yıllarında başlayan resim sevgisi lise yıllarında tutku haline gelmiştir. Kendini geliştirmek için Ressam Nuri SALI, Ressam Cenk SALI, Ressam Dr.A.Yaşar SERİN den ders almıştır. 1986 yılında ilk sergisini Muğla Marmaris ‘te açmış. 1989 yılında Astsubay olmuştur. Bir taraftan da çok sevdiği resme devam etmiştir. 2002 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Resim Bölümü mezun olacak öğrencilerine tez konusu olmuş, hayatı-eserleri literatüre geçmiştir.

 


33 yılı geçmiş çalışmalarının teması; kaybolmakta olan tarihi miraslarımız, sokaklarımız, doğamız, nesli tükenmekte olan canlılarımız ve özellikle atlardır.
Bu güne kadar 51 kişisel sergi açmış, 56   karma sergiye katılmış; 18 kişisel sergisinin tüm gelirini yardıma muhtaç kimsesiz çocuklara,Mehmetçik Vakfına,Türk Hava Kurumuna, Şehit Ailelerine bağışlamıştır. Maddi gelirden ziyade resim sanatını sevdirmek adına çok özveride bulunmuş, ücretsiz kurs vermeye devam edecektirdir.


Eserlerinin çoğu yurtdışında, özel koleksiyonlarda, müzelerde yer almaktadır. 300 eseri kartpostal olarak basılmıştır. Türk Ressamlar Ansiklopedisinde yer almıştır.


Evli ve 2 çocuğu vardır. 2013 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli olmuş, halen kendi atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.