Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler : 0
Çevrimiçi ziyaretçiler : 12
» Sanat Yarışmaları » Duyuru Detay  
Google Sitede
DUYURULAR

Lise ve üniversiteliler için para ödüllü öykü ve fotoğraf yarışması (Son Başvuru: 29 Ekim 2012)
 

                        
Ankara il sınırları içerisinde yaşayan tüm lise ve üniversite öğrencilerinin katılabileceği ve konu sınırlaması olmayan para ödüllü kısa öykü ve fotoğraf yarışması düzenlendi.


Çankaya Belediyesi ve  Cumhuriyet Gazetesi işbirliğiyle düzenlenen yarışmada, ön elemeyi geçen eserler Cumhuriyet Gazetesi aracılığıyla okuyucuyla buluşacak.Yarışmaya en çok 3 bin vuruşluk üç öyküyle katılabilinecek.Bu arada eserlerin hiçbir yerde tamamen veya kısmen yayımlanmamış olması yanında, başka bir yayınevi ile yayımlanmak üzere sözleşme yapılmamış olması gibi şartlar aranıyor. 
          

 Fotoğraf yarışmasına ise, en çok 3 fotoğrafla katılabilinecek. Ayrıca yarışmaya gönderilen fotoğrafların hiçbir yerde yayımlanmamış ve farklı bir yarışmaya katılmamış olması gerekiyor. Her iki yarışmada,dereceye giren öğrencilere para ödülü ile yapıtların Cumhuriyet Gazetesi'nin Ankara ekinde yayınlanma imkanı veriliyor.. 
                 

Ödül, liseliler için 5.500, üniversiteliler için 8.500 TL

   
Yarışmacılar eserlerini, 29 Ekim 2012 tarihine kadar elden teslim edebildiği gibi, iadeli taahhütlü posta veya kargoyla Ahmet Rasim Sokak No: 14 Çankaya/Ankara adresine de  gönderebiliyorlar.           
           

Kısa öykü ve  fotoğraf  yarışmasının ödülleri de genç yazar ve fotoğrafçılar için oldukça cezbedici görünüyor. Liseliler kategorisinde 1.'ye 2.000 TL, 2.'ye 1.500 TL, 3.'ye 1.000 TL ve  500'er TL'lik iki mansiyon, üniversite öğrencileri kategorisinde ise; 1.'ye 3.000 TL, 2.'ye 2.000 TL, 3.'ye 1.500 TL ve 1000'er TL'lik iki mansiyon ödülü verilecek.

                   

Öykü ve fotoğraf yarışması seçici kurulu:        

 

Kısa öykü yarışması seçici kurulunda;

Alper Akçam, Eren Aysan, Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı

Funda Erkal, yazar

Işık Kansu ve Attila Şenkon,

 

fotoğraf yarışması  seçici kurulunda da;

Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Eser Atak,

Utku Çakırözer,

Ozan Sağdıç,

Necati Savaş

Mahmut Turgut yer alıyor. 

 

Yarışmaya ilişkin başvuru formu, Çankaya Belediyesi internet sitesinin"Duyuru ve etkinlikler" bölümünden temin edilebiliyor.

 

ÖYKÜ YARIŞMASI

 

http://www.cankaya.bel.tr/oku.php?yazi_id=13106

 

FOTOĞRAF YARIŞMASI

 

http://www.cankaya.bel.tr/oku.php?yazi_id=13141

 

 

 

 

 

Yorum ekle
 

 

Yorum yok.